999 rezultate për

nato

ZYRTARE/ Mbappe do të mungojë në ndeshjen e 7 shtatorit me Shqipërinë Konfirmohet ajo që te PSG i frikësoheshin më shumë: Kylian Mappe ka pësuar tërheqje në kofshën e majtë, dëmtim që do ta
Osmani: Kemi kapacitet për t’u integruar në BE dhe NATO Zëvendëskryeministri i Qeverisë së RMV-së për Çështje Evropiane Bujar Osmani, është në vizitë zyrtare në Finlandë. Os
Me dy vajza në “Hell’s Kitchen”, zbulohet bjondia në krahë të Renato Mekollit (FOTO LAJM) Gjatë edicionit të parë të “Hell’s Kitchen”, Renato Mekolli shoqërohej nga dy zëvendës shefa, Bleri Dervishi dhe Eri Muh
Përfundojnë ndeshjet eliminatore në Champions, plot surpriza (FOTO LAJM) Kanë përfunduar ndeshjet eliminatore para fazës së grupeve të Champions Leagues. Në sy bie kualifikimi i Ajaxit përba
Me surpriza, kush do ta shoqerojë shef Renaton në "Hell's Kitchen 2" (FOTO LAJM) Shefi i kuzhinës, Renato Mekolli, ka premtuar surpriza të mëdha në edicionin e dytë të “Hell’s Kitchen”. Gjatë edicio
Ushtria e Maqedonisë armatoset nga SHBA-të Ende pa u bërë anëtare e NATO-s, Maqedonia e Veriut ka në plan që në bashkëpunim me vendet e tjera të modernizojë arsena
Habit NATO: Bota po bëhet gjithnjë e më shumë e pasigurt “Aneksimi i Gadishullit të Krimesë së Ukrainës nga Rusia në vitin 2014 ka qenë rezultat i rritjes së garës në mes të fuq
Lëndohen dy minatorë në Bulqizë, dërgohen me helikopter në Tiranë Ditën e sotme, në zonën e Bulqizës, një burim për Top Channel bënë me dije se, gjatë punimeve në minierën e kromit dy sh
Senatori amerikan i kërkon FBI-së të hetojë aplikacionin FaceApp Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotogr
NATO nderon me memorial dy Dëshmorët e Atdheut (FOTO LAJM) Një memorial për të nderuar dy ushtarakët shqiptarë që humbën jetën është vendosur në bazën e NATO-s, kampin Adazi në Le
PD bën lëvizje, Basha ndryshon koordinatorët në rrethe Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka ndryshuar koordinatorët e deleguar në degët e saj në rrethe. Me anë të një shkrese zyrt
NATO reagon ashpër pas blerjes nga Turqia të raketave të Putinit NATO ka kërcënuar shtetin turk pas blerjes së raketave ruse, duke theksuar se duke qenë pjesë e kësaj organizate duhej t
Serbia braktis takimin e NATO-s, e pengon pjesëmarrja e Kosovës Shefi i Përfaqësisë Ushtarake në Misionin e Serbisë pranë NATO-s, gjeneral brigade Predrag Bandiq ka protestuar ashpër d
E RËNDË/ Aksidentohet autobuzi, 6 të vdekur dhe 15 të plagosur Një furgon është përplasur me një autobus në Manisa të Turqisë, duke shkaktuar të paktën 6 të vdekur dhe të paktën 15 të
Klubi kosovar godet në merkato, firmos me sulmuesin që spikati te Tirana (VIDEO) Drita ka prezantuar sot goditjen e radhës. Bëhet fjalë për ish-sulmuesin e Tiranës, Xhilberto Fortunato. Braziliani k
Pendarovski takon Erdoganin dhe merr garanci për ratifikimin e protokollit të NATO-s Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, në kuadër të pjesëmarrjes në Procesin për bashkëpunim në Evropën Ju
Renato Mekolli tradicional, plazh dhe bukë me vete (FOTO LAJM) Si një shef kuzhine me eksperiencë dhe duke ja ditur hilet gatimit Renato Mekolli tregohet gjithnjë i kujdesshëm në zgje
U mbajtën rob nga serbët, si u rrahën barbarisht ushtarët amerikanë (FOTO LAJM) Në vitit 1999 në kufirin jugosllavo-maqedonas, tre ushtarë amerikanë u zunë rob nga Ushtria Jugosllave. Me ndërmjetës
Parlamenti hungarez votoi "për" pranimin e Maqedonisë në NATO Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi me ftesë të kryetarit të Kuvendit nacional të Hungarisë, Laslo Kover sot ka marrë pjes
Ushtria shqiptare tregon vete në Bullgari (FOTO LAJM) Batalioni i III i këmbësorisë në Poshnje, tregoi nivel të lartë përgatitjeje në një nga stërvitjet e përbashkëta më të m