999 rezultate për

naim

Myftiu i Kosovës uron besimtarët katolikë Me rastin e festës së Kërshëndellave myftiu i Kosovës, Naim Tërnava i ka dërguar një telegram urimi ipeshkvit të Kosovës
Naim Frashëri, shkolla që rrit imazhin e arsimit publik (FOTO LAJM) Ka disa shkolla në vend të cilat bëjnë diferencën me mënyrën e mësimdhënies, administrimin e stafit dhe nxënësve si edhe
Naim Malaj, ambasador jo rezident në Lihtenshtajn Nga dita e sotme ambasadori Naim Malaj, i cili është ambasador i plotfuqishëm rezident në Zvicër do të mbulojë edhe Liht
Nishani dekoron Postën Shqiptare me Urdhrin “Naim Frashëri” i Artë Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dekoroi sot me Urdhrin “Naim Frashëri” i Artë Shoqërinë “Posta Shqiptare” Sh.A.,
Bëhen gati për zbatimin e marrëveshjes për menaxhimin e integruar të kufirit Autoritetet kosovare janë bërë gati për fillimin e zbatimit të marrëveshjes për menaxhimin e integruar të kufirit me Ser
Fier, arres me burg për të dyshuarit e vrasjes së biznesmenit Gjykata e Fierit ka vendosur sot masën e sigurisë arrest me burg për babain dhe dy djemtë e tij të akuzuar për vrasjen e
Arrestohen 3 të dyshuarit për vrasjen e biznesmenit në Fier Pas 48 orësh nga vrasja, pas shpërblimit të dhënë prej 500 mijë lekësh të rinj, policia e Fierit ka bërë të mundur arres
Naim Frashëri Naim Frashëri u lind në vitin 1846 në Frashër. Në vendlindje mori mësimet e para dhe nisi të mësonte persishten pranë te
Ibush Kllokoqin nuk e vrau SHIK-u Njeriu që deklaron se kishte shërbyer në SHIK, ka rrëfyer për veprimtarinë e tij gjatë kohës sa ishte në këtë shërbim, m
Aksident në Peshkopi, vdes 48 vjeçari Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur gjatë orëve të mbrëmjes së të premtes në hyrje të qytetit të Pes
Mori vesh për shtatëzaninë e vajzës, vrau gruan Shtatëzania e vajzës ka bërë që 45 vjeçari Xhemal Abazi të hakmerret kundër gruas së tij duke e vrarë atë. Pasi ka marrë
Policia sekrete e Rexhep Selimit nuk ka qenë në SHIK Ish-drejtori i Shërbimit Informativ të Kosovës, Latif Gashi, ka mohuar se Naim Miftari të ketë qenë ndonjëherë në organi
Naim Miftari "kërcënon" me fakte alarmante Naim Miftari ka vendosur të flasë. Pretendon se ka shumë informacione, madje edhe për spiunimin që njerëz të afërt të UÇ
Edhe një “agjent i SHIK-ut” jep dëshmi në EULEX Pas Nazim Bllacës, Naim Miftari është i dyti dëshmitar që deklaron veten të ketë qenë pjesëtar i SHIK-ut. Por, në dëshmi
Turqi, samit kritik pas sulmit Sulmi në Turqi ka ndezur alarmin e kuq, duke u bërë mbledhje pas mbledhjesh. Kryeministri Erdogan i cili ka anuluar vizi
Berisha ngushëllon familjen e minatorit Kryeministri Berisha i dërgoi një mesazh ngushëllimi familjes së minatorit Naim Shyti, i cili humbi dje jetën, në minier
Kreu i BIK, Naim Tërnava, uron besimtarët Kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava ka uruar sot besimtarët dhe qytetarët e Kosovës me rastin e Fitër Bajr
Gjendet e vetvarur gjimnazistja Një gjimnaziste e Podujevës është gjetur mbërmjen e së hënës e varur në një pemë në oborrin e një shtëpie të pabanuar në
Mihrija me të paren i tha "po" Naimit Pavarësisht peshës së kohës, këngëtarja e mirënjohur Mihrije Braha, vijon ende ta ruajë bukurinë dhe freskinë vajzërore,
Naim Sela: Jam dhunuar nga truprojat e kunatit të ministres Bregu Naim Sela, i cili është në një proces gjyqësor për disa prona në Prezë me kunatin e ministres së Integrimi Bregu, zotin