999 rezultate për

naim

Haradinaj iu uron besimtarëve Muajin e Ramazanit Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka uruar besmitarët myslimanë për Muajin e Ramazanit. "Me rastin e Muajit të Ramazani
Naim Rashiti për Albeu.com: Prishtina ta integrojë veriun Intervistoi: Dionis Xhafa Naim Rashiti nga Grupi Ndërkombëtar i Krizës mendon se protesta e së dielës në Mitro
Thaçi: Urime Shqipëri për statusin e BE Kryeministri në detyrë, Hashim Thaçi ka uruar Shqipërinë për marrjen e statusit kandidat për në BE. “Shqipëria nga so
UP nuk respekton vendimin e Inspektoratit të Punës Inspektorati i Punës i ka dërguar një vendim Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina" përj dhjetë ditësh në të cili
Thaçi zgjedh vargjet e Naimit për të uruar Ditën e Gjuhës Amtare Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar sotDitën Ndërkombëtare të Gjuhës Amtare përmes një postimi në profinin e
Vdekja në Siri nuk i bën kosovarët as "dëshmorë" e as "shehid" Pas lajmeve të përsëritura së në Siri po luftojnë më shumë se 100 ushtarë shqiptare, si dhe arrestimit në Aeroportin e p
Tërnava: Mos shkoni në Siri, po luftohet për interesa personale Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava ka komentuar shkuarjen kosovarëve në Siri. Ai ka thënë se shkuarja
Policia malazeze arreston Naim Prelvukaj Policia malazeze ka arrestuar dje Naim Prelvukaj-Martini, koordinator i Këshillit për Parandalimin e deponisë në fshatin
Schwartz: Tërnava është diktator Islami në Kosovë është i rrezikuar nga ekstremizmi, të cilit rrugën hapur ia mban kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, N
Myftiu Naim Tërnava me tezë magjistrature të kopjuar Myftiu i Kosovës Naim Tërnava ka vjedhur pronën intelektuale të tjetër kujt. Nëse klikon në faqen e CIP thuhet se punimi
Strugë, përfunduan Mbrëmjet e Poezisë Manifestimi Mbrëmjet e Poezisë në Strugë ka përfunduar edhe për vitin 2013. Laureatit, poetit nga Meksika Jose Emilio Pa
Vranë vjehrrën, arrest me burg për dy kunatat Gjykata e Rrethit Dibër ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg për dy nuset të cilat vranë dhe groposën vjehrrën e
Myftiu i Kosovës uron besimtarët katolikë Me rastin e festës së Kërshëndellave myftiu i Kosovës, Naim Tërnava i ka dërguar një telegram urimi ipeshkvit të Kosovës
Naim Frashëri, shkolla që rrit imazhin e arsimit publik (FOTO LAJM) Ka disa shkolla në vend të cilat bëjnë diferencën me mënyrën e mësimdhënies, administrimin e stafit dhe nxënësve si edhe
Naim Malaj, ambasador jo rezident në Lihtenshtajn Nga dita e sotme ambasadori Naim Malaj, i cili është ambasador i plotfuqishëm rezident në Zvicër do të mbulojë edhe Liht
Nishani dekoron Postën Shqiptare me Urdhrin “Naim Frashëri” i Artë Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dekoroi sot me Urdhrin “Naim Frashëri” i Artë Shoqërinë “Posta Shqiptare” Sh.A.,
Bëhen gati për zbatimin e marrëveshjes për menaxhimin e integruar të kufirit Autoritetet kosovare janë bërë gati për fillimin e zbatimit të marrëveshjes për menaxhimin e integruar të kufirit me Ser
Fier, arres me burg për të dyshuarit e vrasjes së biznesmenit Gjykata e Fierit ka vendosur sot masën e sigurisë arrest me burg për babain dhe dy djemtë e tij të akuzuar për vrasjen e
Arrestohen 3 të dyshuarit për vrasjen e biznesmenit në Fier Pas 48 orësh nga vrasja, pas shpërblimit të dhënë prej 500 mijë lekësh të rinj, policia e Fierit ka bërë të mundur arres
Naim Frashëri Naim Frashëri u lind në vitin 1846 në Frashër. Në vendlindje mori mësimet e para dhe nisi të mësonte persishten pranë te