999 rezultate për

myslimanet

Myslimanët kundër varrezave murale Komuniteti Mysliman Shqiptar është kundër idesë për ndërtimin e varrezave murale në vend, për shkak të problematikës me
Varrezat murale, Myslimanët JO, katolikët OK Bashkia e Tiranës mblodhi sot në një tryezë të rrumbullakët përfaqësues të tre komuniteteve fetare për të diskutuar në l
Sarkozi: Myslimanët nuk kanë të bëjnë me këtë akt terrorizmi Pas vrasjes së të dyshuarit kryesor të masakrës së Tuluzës Muhamed Merah, Presidenti francez Nikola Sarkozi i bëri thirr
Incidentet janë antishqiptare e jo antimyslimane Ngjarjet e fundit që ndodhin në Maqedoni janë ngjarje antinacionale e jo antifetare dhe janë të drejtuara për ofendimin
Rritet "islamofobia" në Maqedoni Bashkësia Fetare Islame e Maqedonisë (BFIM), përmes një deklarate me shkrim ndjehet thellësisht e prekur me ofendimet nd
Times: Myslimanët e kuptojnë demokracinë më mirë se liberalët Gazeta prestigjioze amerikane “Times” shkruan në një artikull të saj se myslimanët e kuptojnë demokracinë më mirë se lib
Vjen telefoni i zgjuar islamik India është vendi me rritjen më të madhe sa i takon përdoruesve të telefonisë mobile me 850 milion abonentë. Por në shte
Myslimanët kërkojnë mbështetje financiare për xhaminë e re Përfaqësues të Komunitetit Mysliman në Tiranë vazhdojnë të jenë mosbesues ndaj ndërtimit të xhamisë në kryeqytet. Nënkry
Clinton uron myslimanët kosovarë Sekretarja Amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, i ka dërguar urime ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Koso
Myslimanët nisin peligrinazhin në Mekë Besimtarët myslimanë nga e mbarë bota nisën pelegrinazhin në Malin Arafat, për të kremtuar Haxhin në Arabinë Saudite. P
Provokoi myslimanët, digjen zyrat e revistës franceze (VIDEO) Zyrat e revistës satirike franceze “Charlie Hebdo” janë shkatërruar nga sulme me bomba molotov. Sulmet kanë ardhur një d
Revista franceze provokon myslimanët Revista e përjavshme satirike franceze “Charlie Hebdo” ka emëruar Profetin Muhamed si “kryeredaktor” për numrin e ardhsh
Muslimanët e Maqedonisë aksion humanitar për Turqinë Bashkësia Fetare Islame e Maqedonisë shpreh keqardhjen për katastrofën natyrore e cila ndodhi në pjesën juglindore të Tu
Myslimanët e Korçës deklarohen grekë Procesi i Censusit të Popullsisë dhe Banesave ka hyrë në ditën e katërt të tij. Aleanca Kuq e Zi deklaron se disponon fa
Obama uron myslimanët Presidenti Barak Obama dërgoi urimet e tij për myslimanët në mbarë botën për Ramazanin, muaji i shenjtë i kalendarit isl
Osmani uron myslimanët për Ramazanin Kryetari i RDK-së, Rufi Osmani ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për muajin e Shenjtë të Ramazanit. Osmani ka ur
Latifi fyen myslimanët, kërkohet shkarkimi i tij Këshilltari i kryeministrit Thaçi, Blerim Latifi ka fyer myslimanët të cilët kërkojnë ndërtimin e një xhamie të madhe në
Ministri i ri gjerman ngjall debate Ministri i ri gjerman i Punëve të Brendëshme, i caktuar vetëm një javë më parë, ka rindezur një debat të vjetër në vend:
SHBA lavdëron myslimanët për luftimin e ekstremizmit Zv/këshilltari për Siguri Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë, i lavdëroi myslimanët e Amerikës për ndihmën e dhënë në luftim
Myslimanët e integruar Ç'do të thotë një mysliman "i integruar"? Një mysliman që flet frëngjisht? Shumica e tyre flasin rrjedhshëm fare, madje