999 rezultate për

myslimanet

Myslimanët refuzojnë varrezat murale Myslimanët refuzojnë varrezat murale edhe pse tashmë është hedhur guri i parë i varrezave murale në Tufinë. Por për ata
Myslimanët shqiptarë dhe boshnjakë janë më të moderuarit Instituti amerikan për hulumtimin e opinionit publik “Pew” prej vitesh realizon sondazhe në vendet me kulturë myslimane.
Useini: Kryqi në Ohër, provokim për shqiptarët dhe myslimanët Këshilltari i vetëm shqiptar në Këshillin komunal të Ohrit, Kujtim Useini ka thënë se në stemën e komunës së Ohrit nuk ë
Serbi provokon, myslimanët gati përleshen masivisht me serbët (VIDEO) Një ndeshje boksi në Novi Pazar per pak ka përfunduar në dhunë masive mes myslimanëve dhe serbëve që jetojnë në këtë qyt
Pushteti serb fyen myslimanët në Mal të Zi Në Mal të Zi ka një përpjekje të vazhdueshme për të ndalur valën e personave të besimit islam. Peshkopi serb në Mal t
Rama uron myslimanët, me kartolinën me xhami Kryeministri Edi Rama, ka publikuar në rrjetin social Facebook, një kartolinë të punuar prej tij, me një mesazh urimi pë
LISBA: Myslimanët e Kosovës përkrahin popullin palestinez Lëvizja Islame Bashkohu është shprehur se ndjen dhimbje të thellë për atë që po ngjan me popullin palestinez në Gaza.
Ramazan në Botëror, ja myslimanët e "Brazil 2014" (FOTO LAJM) Muaji i shenjtë në Islam, Ramazani fillon më datë 28 qershor dhe kur jemi nën emocionet e Kupës së Botës "Brazil 2014" t
'Kryqi gjigand në Shkup, provokim i hapur' Kryqi gjigand që ishte parashikuar të ndërtohej në Aerodrom të Shkupit, tanimë ka mbaruar së ndërtuari. Ky kryq si pë
Përleshje të përgjakshme në Afrikën Qendrore Të paktën 30 persona janë vrarë me armë zjarri si pasojë e përleshjeve sektare në Afrikën Qendrore. Zyrtarët vendas njof
Myslimanët, historia dhe Skëndërbeu Nuk mund të mos më tërhiqte vëmendjen një polemikë që erdhi nga Kosova mbi Skënd
Kanibali që ha myslimanët (FOTO-VIDEO) Fotografi tronditëse kanë rrjedhur nga konflikti në Afrikën Qendrore. Një person me pseudonimin “Mad Dog” është shfaqur
Shqiptari i vrarë në Siri: Nëse shpëtoj një fëmijë, fitoj Xhenetin (VIDEO) Diamant Rasha, është muxhahedini shqiptar i cili pak ditë më parë u ekzekutua nga snajperat e ushtrisë së Asadit. Që pre
Kurban Bajrami, myslimanët falin namazin në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” (FOTO LAJM) Besimtarët myslimanë në mbarë botën festojnë sot Kurban Bajramin. Në Tiranë mijëra besimtarë myslimanë, ashtu si çdo vit
Rexhepi uron myslimanët dhe shqiptarët për festën e Kurban Bajramit Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame i Republikës së Maqedonisë Reis ul Ulema Sulejman Rexhepi ka ururar besimtarët mysli
Dhomë lutjesh për myslimanët në aeroportin e Shkupit (FOTOLAJM) Duke marrë shembull nga aeroportet ndërkombëtare në të gjithë botën, edhe aeroporti i Shkupit “Aleksandri i Madh” ka kri
Voskopoja u ndërtua nga vllehët, Korça vepër e myslimanëve Korçë- Që nga atëherë kanë kaluar shumë kohë por deri më tani kjo histori ka mbetur e patreguar. Sot vjen për herë të p
Konkursi i bukurisë "Miss Bota" vetëm për myslimanet (FOTO-LAJM) Një konkurs bukurie vetëm për femrat myslimane. Konkursi i bukurisë "Miss Bota" ka ngjallur reagime të forta nga ana e g
Varreza për myslimanët edhe në St. Gallen Në qytetin e St. Gallenit do të ndërtohen hapësira për varreza të myslimanëve, raporton gazeta Thurgauer. Fjala e fundit
Komandanti grek: Këta të krishterët e Korçës si myslimanët, nuk po na ecën me çupat e tyre Ata nuk e kishin shumë të qartë se çfarë do të bënin kur të mbërrinin në qytetin e Korçës, por në të vërtetë kjo gjë as