999 rezultate për

myslimanet

Rexhepi: Shteti diskriminon myslimanët Shteti diskriminon myslimanët në Maqedoni. Kjo është deklarata që ka shprehur sot kreu i Bashkësisë Islame në Maqedoni,
Merkel në tubim me myslimanët në Berlin Kancelarja gjermane Angela Merkel i është bashkuar tubimit të myslimanëve në Berlin, të organizuar nga drejtues të fesë
Merkel merr pjesë në tubimin e myslimanëve në Berlin Kancelarja gjermane Angela Merkel ka njoftuar se do të marrë pjesë në tubimin e organizuar nga myslimanët të quajtur "Gj
Ja si u vu dhe pse u hoq statuja e Muhamedit nga maja e Gjykatës së New York-ut nga Ruben Avxhiu, Gazeta Ylliria, New York Në vitin 1905, një numër statujash u vendosën mbi ndërtesën e Gjykatës së
KOMENT/ Mos e kërkoni terrorizmin në Islam Nga Altin Tufa - Ngjarja që ndodhi në Francë është vazhdimësija e një rruge të gjatë e të njollosurit të fesë islame dhe
Myslimanët e Francës solidarizohen me familjet e viktimave të terrorit Me qindra myslimanë që banojnë në Francë janë mbledhur në Xhaminë e Madhe të Strasburgut dhe kanë mbajtur një minutë hes
Ç'faj kam unë për sulmet në Paris? Burhan Seferi Sulmet ndaj Charlie Hebdo tronditën botën. Dymbëdhjetë persona u vranë, të cilët ishin cekur me
Myslimanët të irrituar nga mesha e mbajtur në Xhaminë Fatih në Kalanë e Rozafës Famullia e Shën Shtjefnit ka organizuar në "Xhaminë Fatih" në brendi të Kalasë Rozafa në Shkodër, meshën e shenjtë të Sh
Papa Françesku: Jo të gjithë myslimanët janë terroristë Papa Françesku ka folur edhe njëherë për vizitën në Turqi, duke thënë se ajo vizitë i ka lënë mbresa të shumta dhe se i
Rama u dorëzon myslimanëve lejen e Xhamisë (FOTO LAJM) Kryeministri Rama, sot ka dorëzuar lejen për xhaminë. Ky përbën një moment të shumepritur prej dy dekadash nga besimtarë
Myslimanët maqedonas: Lutjet të bëhen edhe maqedonisht Myslimanët maqedonas i kanë kërkuar BFI-së që lutjet në xhami të bëhen edhe në gjuhën maqedonase. Ata vlerësojnë se B
Liderët e myslimanëve në Ballkan: ISIS nuk përfaqëson islamin Kryetarët e bashkësive fetare myslimane në vendet e Ballkanit, duke parë dhunën dhe aktet makabre që po kryen ISIS në Si
Myslimanët në Serbi bëjnë hymn për Sanxhakun (VIDEO) Myftiu i Sanxhakut, Muamer Zukorliç, i cili ështe angazhuar për të qenë pjesë e Këshillit Nacional të Boshnjakëve ka rea
Më në fund, Maks Velo kërkon falje nga myslimanët dhe veriorët! Maks Velo, i cili në një intervistë të publikuar disa muaj më parë në gazetën Mapo ku u shpreh se ishte Antiverior dhe A
Myslimanët në Rusi mbushin sheshet e Moskës (FOTO LAJM) Myslimanët që banojnë në Rusi mbushën përplot xhamitë për të falur namazin e Bajramit që në orët e para të mëngjesit.
Ivanovi paragjykoi myslimanët Zëdhënësi i Bashkësisë Islame në Maqedoni, Afrim Tahiri ka reguar pas deklaratës së Ivanovit se në Maqedoni ka radikaliz
25 % e Izraelit banohet nga myslimanët Zyra e Qendrës së Statistikave të Izraelit ka njoftuar se shteti izraelit ka gjithsej 8.2 milionë banorë. Nga numërim
LISBA: Policia e Kosovës po persekuton myslimanët Kryetari i LISBA-s, Fuad Ramiqi u arrestua gjatë orëve të para të ditës së sotme, ndërsa para vetëm pak çastesh policia
Kryqi në Aerodrom do ti irritojë myslimanët? Ish-kryetari i komisionit për marrëdhëniet mes bashkësive fetare dhe grupeve religjioze, profesori Cane Mojanoski ka thë
Velo provokon sërish: Myslimanët dhe Veriorët pjellin vetëm krim Maks Velo provokon sërish. Pas reagimeve të shumta të një interviste të disa ditëve më parë ku ai u shpreh se myslimaniz