999 rezultate për

myslimanet

Qyteti me shumicë myslimane në SHBA Hamtramck është qyteti i parë në SHBA, ku myslimanët kryesojnë në këshillin bashkiak. Megjithatë, kjo gjë ka ngjallur in
Skandal, në fjalimin e Trump përjashtohen myslimanët (VIDEO) Një skandal i vërtetë mund të cilësohet ky moment i fokusuar nga ana e mediave botërore. Donald Trump, kandidat për p
Pse sot unë jam një mysliman! Një replikë me Donald Trump. / Pasojat e retorikës së tij (Donald Trup -it, kandidatit për president në radhët e republi
Donald Trump po e helmon Amerikën SHBA do të refuzojë këtë frikëndjellje dhe demagogji, ashtu siç ka bërë në të kaluarën. Por ne po kalojmë një test të rë
Myslimanët dhe aktualiteti Ne nuk mund të shkëputemi nga aktualiteti dhe të krijojmë një mjedis homogjen. Ne i përsht
10 gjërat më të rëndësishme që po ndodhin në botë tani Këto janë 10 gjërat më të rëndësishme që po ndodhin aktualisht në botë. 1. Presidenti rus Vladimir Putin ka deklaruar
Ja 15 myslimanët më të famshëm në botë (FOTO LAJM) Portali ndërkombëtar Nylon, ka renditur një numër të të famshmëve që janë shumë të talentuar dhe që janë mysliman. N
Kritikat, Donald Trump: Nuk tërhiqem nga gara "Nuk kam për ta lënë kurrë këtë garë" ishte përgjigjia e Donald Trump ndaj indinjatës dhe valës së kritikave që shkaktua
Fuat Ramiqi: Myslimanët në Kosovë paragjykohen I ftuar në emisionin "Opinion" të gazetarit Blendi Fevziu, politikani dhe ushtaraku Fuad Ramiqi ka thënë se myslimanët n
Le Pen: Sulmi nuk u krye nga myslimanët, por nga shërbimet sekrete izraelite Ish-lideri i partisë të së djathtas ekstreme në Francë, Zhan-Mari Lë Pen ka hedhur teori konspirative lidhur me ngjarjet
Myslimanët e Francës luten për paqe Myslimanët në të gjithë Francën kanë treguar solidaritet me bashkëqytetarët e tyre. Franca ka rreth 7.5 % të popullat
"Çmenduri" në Kumanovë, taksa të larta për myslimanët që vdesin (FOTO LAJM) Banorët e Kumanovës po tronditen nga një taksë marramendëse, e cila është bërë e detyrueshme nga Komuna e Kumanovës dhe
Gazetari maqedonas fyen myslimanët në Maqedoni Ezani duket se i shqetësoka maqedonasit. Kjo dëshmohet në një artikull në portalin "Motika", me autor Dragan Neveselov.
Myslimanët duhet të luftojnë kancerin e ekstremizmit Nga Fethullah GYLEN - Dënoje terrorizmin, mbro të drejtat e njeriut dhe promovo edukimin Ndërkohë që grupi që
Portali Albeu uron myslimanët përmes fotove (FOTO LAJM) Sot në Bulevardin Dëshmorët e Kombit u bë falja tradicionale e namazit të Fitër Bajramit. Në të morën pjesë mijëra b
Ja si e pritën Bajramin myslimanët nëpër botë (FOTO LAJM) Muslimanët sot festojnë Fitër Bajramin, pas një muaji të agjërimit gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit. Në këtë ditë
Myslimanët e Kosovës: ISIS nuk përfaqëson vlerat islame (VIDEO) Kërcënimet e fundit të ISIS për sulme terroriste në Kosovë, referuar videos kërcënuese ku luftëtari Al Kosovi, Ridvan Ha
Atmosferë Ramazani në rrugët e Tiranës (FOTO LAJM) Komuniteti Mysliman i Shqipërisë përmes disa citylighte-ve të vendosura në rrugët kryesore të Tiranës, ka përcjellur der
16 myslimanët e Premier League (FOTO LAJM) Në Premierligë një pjesë e mirë e futbollistëve, i përkasin besimit mysliman. Janë plotë 16 lojtarë mysliman, në mesin
Gazeta polake: Shqipëria “kryeqytet” i tolerancës fetare në botë Gazeta polake “natemat.pl” i ka kushtuar një reportazh Shqipërisë, nisur nga fakti se në Paris u pa një gjest që mrekull