E konfirmon Hahn: Nuk hapen negociatat për Shqipërinë
999 rezultate për

myslimanet

Sulm vetëvrasës në Bagdad, 35 të vdekur (VIDEO) Të paktën 35 persona kanë vdekur si pasojë e një sulmi vetëvrasës në një shesh të dendur në kryeqytetin irakian, Bagdad.
Historia e kishës së Roskovecit që u mbrojt nga myslimanët (FOTO LAJM) 2 km larg qytetit të Fierit, ndodhet qyteti i Roskovecit, para pak vitesh një qytezë që njihej si një pikë lidhëse apo n
Trump: Sulmi në Berlin tregoi se kisha të drejtë për myslimanët Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump, ka deklaruar se sulmi fatal me kamion që ndodhi në një treg Krishtlindjes
Myslimanët dhurojnë 10 ton ushqime për Krishtlindje (FOTO LAJM) Qindra myslimanë në Londër kanë dhuruar rreth 10 ton ushqime për të ushqyer të pastrehët në prag të Krishtlindjeve. A
Fansi i çmendur i Trumpit tmerron myslimanët në SHBA (FOTO LAJM) Një fans i çmendur i presidentit të ardhshëm të SHBA-ve, Donald Trump, u ka dërguar një letër myslimanëve në Amerikë, ku
10 myslimanët më të devotshëm në futboll, mes tyre disa shqiptarë (FOTO LAJM) Në futboll shpesh herë kemi parë shumë futbollistë që para fillimit të ndeshjes, ose pas kthimit në fushë kryejnë ritual
TENSIONET / A i rrezikon fitorja e Trump myslimanët? Amerikanët zgjodhën presidentin e tyre të 45 të Shteteve të Bashkuara. Por, a do t'i rrezikojë ardhja e Trump në kry
INTERVISTA/ Gazmend Aga: Maks Velo ka frikë nga myslimanet?! – Ja garancia ime për të Pak ditë më parë, Maks Velo përsëriti në publik tezat e tij mbi Islamin dhe besimtarët myslimanë duke theksuar se “Isami
Myslimanët falen brenda Sinagogës në aeroportin e Tel Avivit (VIDEO) Pamjet ku duket një familje besimtarësh turq duke u falur brenda një sinagoge në aeroportin “Ben Gurion” të Tel Avivit n
Myslimanët të shqetësuar me referendumin kundër migrantëve në Hungari Myslimanët në Hungari janë shprehur të shqetësuar me referendumin e thirrur nga qeveria kundër migrantëve. Sipas son
Senatorja australiane, refugjatëve: Kthehuni nga keni ardhur Senatorja Australiane, Pauline Hanson, i ka bërë thirrje refugjatëv të kthehen në vendet nga kanë ardhur, duke shtuar se
Pas Francës edhe myslimanët italianë shkojnë në meshën e së dielës Pas deklaratës së djeshme nga Këshilli Francez i Kultit Mysliman që të gjithë myslimanët të jenë të pranishëm në meshën
Gauland presion Merkelit: Të pezullojmë menjëherë azilin për myslimanët Me sulmet e njëpasnjëshme që po ndodhin në Gjermani, Kancelarja Angela Merkel, është gjendur së fundmi para presionit të
Ivanov uron myslimanët për muajin e Ramazanit Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka uruar besimtarët mysliman të Maqedonisë, me rastin e fillimit të muajit të ag
Cameron: Nuk kërkoj falje, politika e Trumpit për myslimanët është e gabuar Kryeministri i Britanisë së Madhe, David Cameron, gjatë ditës së sotme ka thënë se ai nuk do t’i kërkojë falje Donald Tr
"Charlie Hebdo" provokon sërish, shkruan kundër Islamit Redaktorët e revistës satirike franceze "Charlie Hebdo" janë vendosur në qendër të kritikave pasi kanë publikuar një art
Alma Lama i del në mbrojtje Ermira Mehmetit duke fyer myslimanët e duke cituar Biblën Deputetja e LDK-së, Alma Lama, ka komentuar publikimin e përgjimeve dhe bisedave private mes deputetes se BDI-se Ermira
Mbreti i Jordanisë Abdullah: Erdogani dërgon terroristë në Evropë, pyesni Nishanin dhe Jahjagën... Mbreti i Jordanisë, Abdullah ka akuzuar Turqinë se ka eksportuar terroristë në Evropë. Ai ka deklaruar se kriza e madhe
Rama: Myslimanët shqiptarë, aset për Europën (VIDEO) Kryeministri i vendit Edi Rama ka qenë i ftuar në studoin e gazetarit Mustafa Nano ku ka folur rreth çështjes së terrori
Udhëheqësi i ISIS-it – letër Hashim Thaçit Letra në emër të Abu Bakr al-Baghdadi i është dërguar Kosovës pak muaj pasi ai është shpallur kalif (udhëheqës), e cila