999 rezultate për

myslimanet

Myslimanët mblidhen në Malin Arafat Gati dy milionë myslimanë janë duke u mbledhur në Malin Arafat, pranë qytetit Meka të Arabisë Sadite, për të shënuar klu
Myslimanët ndihmojnë për ndërtimin e katedrales në Prishtinë Sot pritet të bëhet shugurimi i Katedrales Shën Tereza. Kjo katedrale ka një veçori unike se për ndërtimin e saj kanë ko
Ushtria e Mianmarit po shfaros myslimanët, faktet vijnë nga satelitët Të dhënat satelitore tregojnë djegie të tokave dhe vendbanimeve në të paktën 10 zona në shtetin Rakhine të Myanmarit. Kj
Myslimanët në Barcelonë: Nuk jemi terroristë Qindra pjesëtarë të bashkësisë myslimane në Barcelonë janë mbledhur sot në Las Ramblas për të dërguar porosinë se ata nu
Kështu e festojnë Bajramin myslimanët nëpër botë (FOTO LAJM) Miliona myslimanë nëpër gjithë botën po e festojnë Fitër Bajramin, përfundimin e muajit të shenjtë të Ramazanit. Duke
Sot kremtohet Fitër Bajramin, myslimanët falin namazin në sheshin “Skënderbej” Besimtarët myslimanë kremtojnë sot Fitër Bajramin. Mijëra besimtarë ishin pjesë e festimeve dhe faljes së namazit të Baj
Myslimanët në Maqedoni përgatiten për festën e Fitër Bajramit Në prag të festës së Fitër Bajramit, në tregjet dhe dyqanet e kryeqyteteve dhe qyteteve të Maqedonisë, Kosovës dhe Shqip
Myslimanët shpëtojnë të krishterët nga ISIS-i Që prej javës së fundit të muajit maj, ushtria filipinase ka ndërmarrë një ofensivë ushtarake për të rimarrë kontrollin
Myslimanët shtrojnë iftar në rrugë për banorët e ndërtesës së djegur në Londër Bashkësia lokale myslimane nga Londra organizoi sonte iftar në rrugë për banorët e ndërtesës "Grenfell Tower", të cilët
Zjarri i frikshëm i Londrës, myslimanët e zgjuar për syfyr shpëtuan qindra jetë (VIDEO) Të zgjuarit për të filluar agjërimin ose siç njihet të zgjuarit në syfyr ka bërë që shumë myslimanë të kenë shpëtuar nga
Serbi, myslimanët falen me xhami të rrënuar Qindra besimtarë myslimanë sot falën namazin e xhumasë para faltores së rrënuar të Bashkësisë Islame të Serbisë në Fushë
Islandë, atje ku myslimanët agjërojnë 22 orë Të gjithë myslimanët anë e mbanë botës po agjërojnë të gjithë këtë muaj të shenjtë për ta. Por përafërsisht 1.500 my
Cila do të jetë feja më e madhe në botë në 2070 Në vitin 2015 popullsia myslimanëve llogaritej 1.8 miliard në gjithë botën. Kjo do të thotë 24% e gjithë popullsisë glo
Mënyra e veçantë se si kryeministri kanadez uron myslimanët për Ramazan (VIDEO) Kryeministri kanadez, Justin Trudeau uroi besimtarët myslimanët që jetojnë në atë shtet, por edhe në të gjithë botën për
Nesër është një ditë e veçantë për të gjithë myslimanët Nesër është një ditë e veçantë për më shumë se një miliardë e gjysmë besimtarë myslimanë në të gjithë botën. Nesër f
Greqia, i vetmi vend që nuk ka varreza për myslimanët Për herë të parë pas më shumë se një shekulli, në Athinë dhe Selanik të Greqisë do të hapen varreza për myslimanët. K
LONDER/ Myslimanët mbledhin mijëra funte për viktimat e sulmit terrorist Një dëshmitar mysliman i sulmit që tronditi Londrën dy ditë më parë, ka marrë iniciativën për mbledhjen e fondeve për fa
Myslimanët amerikanë mbledhin para për rregullimin e varrezave të hebrenjve (FOTO LAJM) Myslimanët në Shtetet e Bashkuara kanë mbledhur mijëra dollarë për rregullimin e varrezave të shkatërruara hebraike në M
Ish-sekretarja e Shtetit sfidon Trump: Do të regjistrohem si myslimane! Nëse Trump krijon një bazë të dhënash për myslimanët atëherë ish sekretarja e Shtetit në SHBA, Madeline Albright, ka th
Amnesty International: Evropa po diskriminon myslimanët me ligjet antiterrorizëm Një seri ligjesh të reja antiterrorizëm në mbarë Evropën diskriminojnë myslimanët dhe refugjatët, si dhe përhapin frikë