999 rezultate për

myslimanet

Myslimanët në Maqedoni festojnë Fiter Bajramin Një kremte e madhe për myslimanët e Maqedonisë dhe vendeve islame kudo në botë është festa e Fitër Bajramit, një festë q
Myslimanëve, të krishterëve dhe hebrenjve nuk i shërben ai konflikt Në shumë aktivitete ndërfetare kam theksuar shembullin e mrekullueshëm të bashkëjetesës në Shqipëri. Besa e dhënë ndaj h
Myslimanët e Liverpooli shtyjnë agjërim me lejen e myftiut të Egjiptit Ramazani ishte një aleat më shumë për Realin në kuadër të finales së Champions-it, për faktin se tre futbollistë të Live
Shpërthen fotografi me dy të dashura: Myslimanët kanë 5 gra! Marrëdhënia treshe mes Egla Harxhi, Ale De Basseville dhe Alesias është kthyer në një ndër marrëdhëniet më të komentuara
U friksuan pas fitores së Trump, vjen lajmi i shumëpritur për myslimanët Pritet që myslimanët të bëhen grupi i dytë më i madh fetar i Amerikës deri në vitin 2040, thuhet ne një vlerësim te ri.
Urren myslimanët dhe fenë Islame, zëdhënësja e Trump kandidon për guvernatore (FOTO LAJM) Një pronare e një dyqani armësh e cila në vitin 2014 i ndaloi myslimanët të hynin në biznesin e saj si një çështje e "si
Don Shan Zefi: Nuk kam fyer myslimanët, duan të dëmtojnë tolerancën Një profil në Facebook me emrin Don Shan Prifti Zefi, ka shpërndarë akuza dhe komente fyese në drejtim të komunitetit my
Protesta të mëdha në mbarë botën, myslimanët i dalin kundër Trump (FOTO & VIDEO) Myslimanët kanë organizuar protesta në mbarë botën pas lutjeve të së premtes, në kundërshtim me Donald Trump i cili zyrt
Reagojnë terroristët: Të gjithë myslimanët të marrin armët dhe të mbrojnë Jeruzalemin (FOTO LAJM) Njoftimi i Presidentit Trump se SHBA e njeh Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe se do të dërgojë ambasadën amerika
Trump e njohur si kryeqytet të Izraelit, por çfarë e bën Jeruzalemin kaq të shenjtë për tri fe? Presidenti amerikan Donald Trump ka njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe ka njoftuar se në këtë qytet do të
Trump provokon myslimanët! Njeh Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit Donald Trump do të deklarojë njohjen zyrtare të Jerusalemit si kryeqytetin e Izraelit të mërkurën, tha Shtëpia e Bardhë,
Myslimanët e Ballkanit kundërsulmojnë ekstremistët Rinia në Ballkan ka qenë një shënjestër e lehtë për ekstremistët që kërkojnë t’i radikalizojnë ata dhe t’i bindin të luf
Kina ndalon islamin, urdhëron myslimanët të dorëzojnë gjithçka që lidhet me fe Myslimanët kinezë janë urdhëruar të dorëzojnë sende fetare, duke përfshirë kopjet e Kur’anit dhe mushamatë që përdoren p
Parashikimi i Baba Vangës: Roma dhe tërë Evropa do të bëhet e myslimanëve Nëse i besojmë profecisë së bullgares së verbër, kontinenti i vjetër do të pësojë ndryshime të mëdha në dekadat e ardhsh
Grekët mbrojnë Skënderbeun: Myslimanët shqiptarë janë loturq Mediat greke i kanë kushtuar jehonë debatit për mbulimin e monumentit të Heroit Tonë kombëtar, Skënderbeut, më rastin e
Mustafa Nano: Myslimanët s'janë shumicë në Shqipëri Mustafa Nano ka hedhur një ide të guximshme në treg në një koment të tijin ditën e sotme të publikuar në "Mapo". Sipa
Deputeti katolik provokon rëndë myslimanët (FOTO LAJM) Histeria ndaj myslimanëve me indicie pretendimin se dje u mbulua busti i Skëndërbeut po merr përmasa të rrezikshme.
Myslimanët shqiptar ngrenë flamurin e Skënderbeut në mes të Arabisë Saudite (FOTO LAJM) Ishte një debat i nxitur për qëllime të caktuara ai i djeshmi në lidhje me mbulimin ose jo të bustit të Gjergj Kastriot
Tillerson i dërgon letër Isa Mustafës Sekretari Amerikan i Shtetit, Rex W. Tillerson, ka uruar kryeministrin Isa Mustafa dhe të gjithë myslimanët me rastin e
Myslimanët në Prishtinë u lutën për shuarjen e konflikteve në botë Si në të gjithë botën edhe në Prishtinë besimtarët e besimit Islam e falën sëbashku namazin e Kurban Bayramit. Falje