999 rezultate për

myslim

Haradinaj u flet myslimanëve për Ligjin për Prishtinën Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim prijësit e Bashkësisë Islame të Prishtinës, Hetem
Arbana Xharra: Unë islamofobe? Një myslimane ka rritur fëmijët e mi (VIDEO) Arbana Xharra e cika akuzohet nëpër rrjetet sociale nga shumë komentues si një Islamofobë ka nxjerrë një detaj nga jeta
Serbia falenderon këtë vend mysliman që se njeh Kosovën Nënkryetari i Kuvendit të Serbisë, Gjorgje Miliçeviq ka falënderuar Indonezinë për siç ka thënë ai “pozicionin parimor l
Arbana Xharra: S'jam islamofobe, por mes myslimanëve ka shumë shqiptarofobë Anëtarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Arbana Xharra në njv editorial ka thënë se nuk është Islamofobe. Madje ajo sh
Debatoi ashpër më imamin, por Mustafa Nano ka dy djem myslimanë praktikantë të devotshëm Mustafa Nano është vënë ne qendër të fyerjeve publike nga një numër i madh komentuesish në rrjetet sociale për shkak të
Mijëra myslimanë shiitë derdhin gjakun e tyre në ditën e Ashures (FOTO LAJM) Qindra mijëra myslimanë shiitë përkujtuan vrasjen e shekullit të shtatë të nipit të Mohammedit duke prerë veten dhe fëmi
Dhjetëra myslimanë Rohingya mbyten në det Rreth 60 persona besohet se kanë humbur jetën kur një anije me myslimanë Rohingya, që iknin nga dhuna në Mianmar, është
Besimtarët myslimanë i dhurojnë shtëpi gjermanit që luftoi krah UÇK-së Besimtarët myslimanë kanë treguar solidaritet më një gjerman i cili ka luftuar krah UÇK-së. Hansit i cili i është bas
Kina ndalon islamin, urdhëron myslimanët të dorëzojnë gjithçka që lidhet me fe Myslimanët kinezë janë urdhëruar të dorëzojnë sende fetare, duke përfshirë kopjet e Kur’anit dhe mushamatë që përdoren p
Fundoset anija me 130 myslimanë që po largoheshin nga dhuna në Myanmar Një anije me 130 refugjatë myslimanë që po iknin nga Myanmari është fundosur sot në Gjirin e Bengalit. Lajmin e bën t
Parashikimi i Baba Vangës: Roma dhe tërë Evropa do të bëhet e myslimanëve Nëse i besojmë profecisë së bullgares së verbër, kontinenti i vjetër do të pësojë ndryshime të mëdha në dekadat e ardhsh
Pamje tmerri, vazhdon genocidi ndaj myslimanëve në Burma (FOTO LAJM) Një foto që të "thyen" zemrën është publikuar në rrjetet sociale, e cila tregon një myslimane nga Myanmari e quajtur Roh
Vazhdon shkatërrimi i shtëpive të myslimanëve në Arakan Vazhdon djegia e shtëpive të myslimanëve në Arakan të Mianmarit. Në mediat sociale janë publikuar pamjet e shtëpive që d
Shansi i fundit i Miamarit për të ndalur gjenocidin ndaj myslimanëve Udhëheqësja de facto e Mianmarit, Aung San Suu Kyi, ka "një shans të fundit" për të ndalur ofensivën ushtarake që ka de
Bangladeshi, masa për të kufizuar lëvizjen e refugjatëve nga Myanmari Bangladeshi ka njoftuar një paketë masash kufizuese për më shumë se 400 mijë myslimanë Rohingya, të cilët kanë mbërritur
OKB: Në Mianmar po bëhet spastrim etnik i myslimanëve Operacioni kundër myslimanëve Rohingya në Mianmar është shembull i “spastrimit etnik”, tha komisionari për të drejta të
OKB: 270.000 myslimanë kanë ikur nga Mianmari Agjencia për Refugjatë e Kombeve të Bashkuara njofton se 270,000 myslimanë Rohingya kanë kaluar kufirin drejt Bangladesh
Si po digjen qindra shtëpi të myslimanëve në Mianmar Rreth 164 mijë myslimanë Rohingya kanë ikur në Bangladesh për shkak të dhunës së forcave ushtarake të shtetit të tyre, M
Grekët mbrojnë Skënderbeun: Myslimanët shqiptarë janë loturq Mediat greke i kanë kushtuar jehonë debatit për mbulimin e monumentit të Heroit Tonë kombëtar, Skënderbeut, më rastin e
Mustafa Nano: Myslimanët s'janë shumicë në Shqipëri Mustafa Nano ka hedhur një ide të guximshme në treg në një koment të tijin ditën e sotme të publikuar në "Mapo". Sipa