999 rezultate për

myslim

Kreu i myslimanëve të Maqedonisë refuzon ftesën për iftar të Iavnovit Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame (BFI), Reisul Ulema H. Sulejman ef. Rexhepi ka refuzuar ftesën e presidentit Ivanov
Ndërron jetë nga kanceri milioneri mysliman që dha gjithë pasurinë për bamirësi Ali Banat, nga Sydney, Australi, iu dha vetëm shtatë muaj jetë nga doktorët më 2015. Por, biznesmeni jetoi edhe për tre
Myslimanëve, të krishterëve dhe hebrenjve nuk i shërben ai konflikt Në shumë aktivitete ndërfetare kam theksuar shembullin e mrekullueshëm të bashkëjetesës në Shqipëri. Besa e dhënë ndaj h
Hoxhallarët dhe priftërinjtë luajnë futboll, nuk do ta besoni kush ishte gjyqtar Rreth 8.000 persona kanë marrë pjesë në festën familjare në fushën e gjelbër të VfL Benrath, në Düsseldorf. Aty u takuan
Myslimanët e Liverpooli shtyjnë agjërim me lejen e myftiut të Egjiptit Ramazani ishte një aleat më shumë për Realin në kuadër të finales së Champions-it, për faktin se tre futbollistë të Live
Kur Arkan i tmerrshëm gëzohej për numrin e myslimanëve të vrarë (VIDEO) Miëra njerëz të vrarë është bilanci i konfliktit në Bosnje që zgjati nga viti 1992 deri në vitin 1995. Kjo luftë dës
Gazeta e Erdoganit sulmon Haradinajn: Pi alkool dhe mohon që është mysliman Pas përplasjes që ka filluar ndërmjet Presidentit të Turqisë dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, për shkak të arrestimit
Meta i akordon çmimin "Naim Frashëri" revistës Zani i Naltë të KMSH Presidenti i Republikës Ilir Meta mori pjesë dhe përshëndeti 95-vjetorin e Komunitetit Mysliman Shqiptar. Në këtë pë
Nuk ndalet, Arabia Saudite "fshin" grupin më të madh mysliman në botë Pasi i dha të drejtë vote dhe drejtimi makine grave duke hequr gjithashtu edhe detyrimin për të veshur rroba të zeza, pr
I shqetësonte zhurma, shteti ndalon përdorimin e altoparlantit në xhami Në kryeqytetin e Ruandës, Kigali, shteti ka vendosur të ndalojë përdorimin e altoparlantëve në xhamitë e vendit pasi ban
Tifozët e Liverpoolit vetëm që Salah të qëndrojë, janë gati të bëhen mysliman dhe të falen (VIDEO) Islami është një besim që të ndryshon jeten. Përtej besimit shpirtëror Islami kërkon dhe veprimin me praktikim dhe për t
Ronaldo pranon Islamin? Gjendet me myslimanë dhe jep selam (VIDEO) Cristiano Ronaldo ka postuar një video tek e cila gjendet në shoqërinë e dy shokëve të tij. Tëksa njëri prej tyre ka
Lideri i partisë anti-islame në Gjermani konvertohet në mysliman, dorëhiqet nga partia Një politikan nga e djathta ekstreme, Alternativa për Gjermaninë (AfD), është konvertuar në Islam, njoftoi media të mart
Shpërthen fotografi me dy të dashura: Myslimanët kanë 5 gra! Marrëdhënia treshe mes Egla Harxhi, Ale De Basseville dhe Alesias është kthyer në një ndër marrëdhëniet më të komentuara
Sulmohet me gërshërë vajza myslimane Një vajzë muslimane në qytetin Toronto të Kanadasë, u sulmua nga një person me anë të një gërshëre. Sulmuesi i cili iu
As i krishterë e as mysliman, Rama zbulon besimin fetar të Zahos Djali i vogël i kryeministrit Edi Rama, Zaho, është padyshim pika më e dobët e tij. Gjatë një interviste për "L’Expr
U friksuan pas fitores së Trump, vjen lajmi i shumëpritur për myslimanët Pritet që myslimanët të bëhen grupi i dytë më i madh fetar i Amerikës deri në vitin 2040, thuhet ne një vlerësim te ri.
As Bill Gates e as Rothshildët, ky është njeriu më i pasur në historinë e njerëzimit Kur flasim për njerëzit më të pasur në botë, të gjithëve u shkon mendja tek emra si Bill Gates, Warren Buffet apo John D
Urren myslimanët dhe fenë Islame, zëdhënësja e Trump kandidon për guvernatore (FOTO LAJM) Një pronare e një dyqani armësh e cila në vitin 2014 i ndaloi myslimanët të hynin në biznesin e saj si një çështje e "si
Kjo grua myslimane do të përballet me Putinin në zgjedhje! (FOTO LAJM) Aina Gamzatova, një grua 46-vjeçare nga Dagestani, do të kandidojë kundër presidentit rus Vladimir Putin në zgjedhjet e