999 rezultate për

myslim

Rama uron myslimanët për Kurban Barjamin me një video të veçantë (VIDEO) Ditën e sotme besimtarët myslimanë në të gjithë botën festojnë Kurban Barjamin. Në këtë ditë të shënuar për Islamin,
E vërteta e islamizimit të shqiptarëve: Konvertimi me dhunë, një rrenë e madhe Nga Nexhmedin Spahiu Në literaturën tonë dhe literaturat ballkanike e, madje, edhe evropiane, emri turk përdoret edhe
Komente të rënda për gratë myslimane, Boris Johnson nën hetim Ish-sekretari britanik Boris Johnson tha se vendosja e burkas tek gratë myslimane ishin mizore ndaj tyre, duke e adresua
Myslimanët apo të krishterët? Ja kush tradhton më shumë partnerët Sipas portalit të takimeve online “Ashley Madison”, sa i takon nivele të tradhëtisë sipas vendeve, të parët rënditen sht
"Nuk jam mysliman!", e vërteta e deklaratës së Haradinajt që shkaktoi shumë debate Ka shkaktuar sërish debate deklarata e Ramush Haradinajt se ai nuk ishte mysliman, por shqiptar. Kanë qenë të shumtë ata
Haradinaj: Jam shqiptar, nuk jam mysliman! Identiteti kombëtar, i pari Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se kosovarët jetojnë një ”botë tjetër” për dallim nga myslimanët në Li
Për çdo serb, vrasim 100 myslimanë! Fjalët e ashikut të Thaçit që u harruan nga Europa Aleksander Vuciq po thotë gjithçka që Brukseli dëshiron të dëgjojë, për t’ia lehtësuar Serbisë anëtarësimin në Bashkimin
Vazhdon debati në Gjermani, komuniteti mysliman mbron Ozil Tashmë Botërorit po i vjen fundi ku mbetet për tu luajtur edhe ndeshja e mbrëmjes së sotme mes Kroacisë dhe Anglisë për
As Bill Gates e as Rothshildët, ky është njeriu më i pasur në historinë e njerëzimit Kur flasim për njerëzit më të pasur në botë, të gjithëve u shkon mendja tek emra si Bill Gates, Warren Buffet apo John D
Goditet një organizatë ekstremiste në Francë, do sulmonin myslimanët Sulmet e fundit ekstremiste të terroristëve ka shkaktuar edhe rritjen e radikalizmit në të djathtën ekstreme e cila njih
Imami nuk heq dorë: S'jam penduar për çfarë thashë për Haradinajn Imami Bedri Bytyqi tha se nuk është penduar për atë që ka thënë sa i përket Ramush Haradinajt, pasi sipas tij kryeminist
Edhe Basha uron besimtarët myslimanë: Zoti e bekoftë Shqipërinë! Edhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar për festë e Fitër Bajramit, besimtarët myslimanë. Nëpërmjet nj
Meta uron besimtarët myslimanë: Harmonia të udhëheqë shoqërinë tonë Kanë filluar tashmë urimet e krerëve të politikës për festën e Fiter Bajramit, e cila vjen pas agjërimit dhe muajit të R
Myslimanët në Maqedoni festojnë Fiter Bajramin Një kremte e madhe për myslimanët e Maqedonisë dhe vendeve islame kudo në botë është festa e Fitër Bajramit, një festë q
SKANDAL/ Rama e kthen iftarin në darkë qokash, nuk fton klerikët myslimanë dhe Komitetin e Kulteve Ka qenë një iftar krejt i pazakontë ai i shtruar nga kryeministri Rama sot në Pallatin e Brigadave. Ndërkohë që kish
Me kollare plot me ngjyra, Rama bëhet mysliman i "devotshëm" e shtron iftar (VIDEO) Në prag të mbarimit të muajit të shenjtë të Ramazanit Rama ka zgjehdur që të shtrojë një iftar për të gjithë besimtarët
Haradinaj ndalon fjalimin në seancë kur dëgjon imamin në xhami (VIDEO) Feja myslimane ka pesë vakte të faljes, atë të mëngjesit, drekës, ikindisë, akshamit dhe jacisë. Namazi i drekës fale
Zbardhet sherri në Kuvend, Fino: Do vij te shtëpia jote Myslim Opozita mori dje pjesë në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve, ku ka zbatuar sërish strategjinë e saj për të mos lejuar pu
Vajza erdhi nga Evropa për babin e saj në Kosovë, vdiq si myslimane por e refuzuar Një vajzë 24 vjeçare ka vdekur ditë me parë në Kosovë. Ajo kishte ardhur nga vendet e Evropës për tu takuar me familjen
Shkëlzen Berisha uron si mysliman "24 karat": O Zot na prano duatë sonte! Nata e sotme për besimtarët myslimanë, konsiderohet si një nga netët më me shumë mundësi për të qenë Nata e Kadrit, një