999 rezultate për

mynih

Kapllani mund Valdet Ramën me dopietë, por bie nga kategoria (VIDEO) Edmond Kapllani ka dalë fitues në derbin shqiptar ndaj Valdet Ramës, por pavarësisht suksesit në ndeshjen e fundit FSV k
Liverpool 25 milion euro për yllin e Bayernit Skuadra e Liverpool është shumë pranë nënshkrimit me sulmuesin e Bajernit të Mynihut, Mario Gotze. Lajmi është konfir
Neuer zgjat "martesën" me Bayernin Bayerni i Mynihut blindon pikën e saj më të fortë, portën që mbrohet nga Manuel Neuer. Gardiani gjerman ka nënshkruar nj
"Berni" dhe "Relive J" paqe para supersfidës (FOTO LAJM) Maskotat e Bayernit dhe të Juventusit kanë bërë një xhiro në stadiumin "Allianz Arena" dhe në dyqanin zyrtar të skuadrës
Mustafa: Rifat Jasharin e kam takuar në Mynih 3-4 ditë pas masakrës Kryeministri Isa Mustafa bëri homazhe pranë varrit të Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe varrezave të Familjes Jasha
Juve-Bayern, ja formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Juventus do të presë në mbrëmje Bajernin e Mynihut në fazën e 1/8 të Ligës së Kampioneve me skuadrën torineze që do të k
Allegri buzëqesh dhe qan nga dëmtimet Trajneri i Juventusit, Masimiliano Allegri ka marrë sot dy lajme, një të hidhur dhe një të mirë. Le të fillojmë nga
8 të vdekur e mbi 150 të plagosur nga aksidenti hekurudhor në Gjermani Policia gjermane ka konfirmuar se, deri më tani 8 persona kane vdekur, ndërsa mbi 150 janë lënduar, 10 prej tyre që janë
10 ekipet më të mira në vitin 2015 (FOTO LAJM) UEFA ka publikuar renditjen e 10 klubeve për vitin 2015, teksa edhe pse nuk po kalojnë një moment të mirë, Reali qëndron
Mustafa në Stuttgart dhe Mynih, Thaçi në Berlin Zëvendëskryemnistri dhe Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Hashim Thaçi të martën, më 24 Nëntor, do të
Bayerni hidhet në sulm për yllin e Realit Mediat britanike zbulojnë lëvizjet e fundit të Bayernit të Mynihut në merkato duke publikuar një lajm bombë për tregun e
Ja si u prit Rama në Mynih (FOTO LAJM) Gjatë vizitës së tij të radhës në Gjermani, kryeministri i vendit Edi Rama përmes një albumi fotografik, tregon pritjen
Bayerni përmbysje në 'in-extremis", Hoffenheim pa fat (VIDEO) Bayerni i Mynihut nuk fal në kampionat edhe kur nuk është në formën më të mirë të mundshme. Bavarezët përmbysin gjithçka
Ja cila është ndërtesa që përfaqëson Shqipërinë në Gjermani (FOTO LAJM) Një ndër ndërtesat ikonike në Shqipëri është e renditur në krah të qindra qyteteve simbol në botë, në një postër gjigant
Ja kush e zëvendëson Bonuccin nëse ikën (FOTO LAJM) Alegri kërkon që nga merkato verore të afrohen disa mbrojtës me eksperiencë për të mos “vuajtur” si në sezonin e shkuar.
E dashura e Martinez "ndez" "Oktoberfest" (FOTO LAJM) E gjitha bota i ka patur sytë këto nga epiqendra e Bavarisë, Mynih, aty ku çdo fund-shtatori zhvillohet festa e famshme
Gjermani-Portugali, supersfida e ditës së sotme Gjermani-Portugali, do të jetë përballja e madhe e ditës së sotme. Edhe pse ylli portugez, Cristiano Ronaldo ka pasur nj
Hoeness nis "jetën" e re në burg Uli Hoeness fillon numërimin mbrapsht. Ish presidenti i Bayern-it të Mynihut hyri në burgun e Landsbergut, 70 kilometra
Festa: Ribery i papërmbajtshëm, Pep një balerin i zoti (FOTO LAJM) Festa e titullit kampion vazhdon ende te Bayern Munchen. Mbrëmjen e djeshme, pas festës të së shtunës në "Allianz Arena"
Robben: Real, të pret ferri në "Allianz Arena" Arjen Robben po përpiqet të “frikësojë” kundërshtarin e radhës në mesjavë, Real Madrid, të cilët - sipas tij - do ta ndi