999 rezultate për

mynih

Gjendje alarmi në Mynih, evakuohet qendra tregtare dhe mbyllen stacionet e trenit Qendra tregtare “Pasing Arkaden” në Mynih është evakuuar nga policia dhe gjithashtu janë mbyllur dhe stacionet e trenit.
Arrestohet shoku i atentatorit te Mynihut, planifikonte vrasje masive Policia në Gjermani ka arrestuar një 15-vjeçar nga rrethi i Ludwingsburgut, i cili dyshohet se po bënte përgatitje për n
Kuvendi 1 minutë heshtje për viktimat shqiptarë të Mynihut Paraditen e sotme Kuvendi ka nisur punimet, ndërsa në nisje të fjalës së tij ish-kryeministri Berisha bëri thirrje për t
Sulmi ne Mynih, 19-vjeçari hidhet para plumbave të shpëtojë motrat Një 19-vjeçar që mbeti viktimë e sulmit në Mynih sipas mediave u vra pasi u hodh përpara vrasësit për të mbrojtur motra
Të martën varrosen shqiptarët që humbën jetën në Mynih Tre shtetasit e Kosovës të vrarë në Mynih në sulmin me armë nga i riu 18-vjeçar, Ali Sonboly, do të varrosen ditën e mar
Sulmi në Mynih, Papa Françesku dënon sulmin Referuar sulmit në Gjermani, Papa Françesku e ka cilësuar një ngjarje të tmerrshme. Në reagimin e tij të parë ai u sh
Shkon në katër numri i viktimave shqiptarë nga sulmi në Mynih Ka shkuar në katër numri i viktimave shqiptarë pas sulmit me armë në Mynih. Lajmi për humbjen e tre të rinjve si pasojë
Ja çfarë thonë shokët e klasës së sulmuesit në Mynih Shokët e klasës kanë rrëfyer se si vrasësi i Munihut i fiksuar pas lojërave kompjuterike, Ali David Sonboly, e quajti ve
Sulmi në Mynih/ Mavraj prek mijëra njerëz: Sot qajnë zemrat tona! (FOTO LAJM) Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, në rrjetin social Facebook ka reaguar, duke shkruar një mesazh emocionu
Video e tmerrshme/ Ja si u qëlluan pas shpine tre shqiptarët Sabina Sulaj, Armela Sagashi dhe Dijamant Zabergja janë tre nga shqiptarët që humben jetën nga sulmi që ndodhi mbrëmjen
Konfirmohen 5 emrat e shqiptarëve që u sulmuan me armë në Mynih Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, është njoftuar zyrtarisht nga Policia gjermane se dy nga nëntë v
Dyshimet/ Ja arsyeja e masakrës së 18-vjeçarit në Mynih Autori i sulmit me armë në Mynih të Gjermanisë mund ta ketë planifikuar gjithçka si një hakmarrje për talljet që shokët
Atentatori në Mynih dyshohet të jetë frymëzuar nga Breivik 18-vjeçari, Ali Sonboly, i cili kreu sulmin me armë zjarri në Mynih mendohet se është frymëzuar nga Anders Breivik, i ci
Nesër flamujtë e Kosovës ulen në gjysëm shtizë, nderohen viktimat në Mynih Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka shpallur ditën e dielë "Ditë zie" kombëtare në Kosovë. Kjo në nder të tre sh
Sulmet në Mynih, reagon Merkel Kancelarja gjermane ka dalë në një konferencë për mediat menjëherë pas sulmit që terrorizoi Mynihun. "Të gjithë të t
Në sulmin në Mynih humbën jetën tre turq Në sulmin e armatosur që ndodhi në qytetin gjerman Mynih, në mesin e të vrarëve janë tre turq. Informacioni se në mes
Deputetja Emini: Të shpallet ditë zie në Kosovë Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Njomza Emini, i ka shprehur ngushëllime familjeve të tre kosovarëve të vrarë
Atentatori në Mynih, i fiksuar pas vrasjeve në masë Në një deklaratë që bën policia gjermane një ditë mbas ngjarjes tragjike në qendrën tregëtare në Mynih, thotë se personi
Reagon Irani për sulmin në Mynih Irani ka dënuar sulmin e zhvilluar dje në qytetin e Mynih, i cili është realizuar nga një adoleshent gjermano-iranian.
Taksisti shqiptar ndihmon adoleshentin e plagosur ne Mynih (VIDEO) Një shqiptar, që punon si taksist, ka ndihmuar një gjerman të plagosur dje në sulmin e Mynihut. Shqiptari quhet Fadil