999 rezultate për

mynih

Kupa e Gjermanisë, luhet “finalja” Leipzig – Bayern Jup Heynckes do të përballet me testin e parë të vërtetë pas rikthimit në stolin e Bayernit të Mynihut sot në mbrëmje, t
Sulm në Mynih të Gjermanisë, ka të lënduar Një person me thikë i paidentifikuar ka sulmuar dhe plagosur disa njerëz në qendër të Mynihut, raportoi policia lokale,
Lajm i tmerrshëm për Bayernin, ylli i ekipit rrezikon të mbyllë sezonin Portieri i Bajernit të Mynihut dhe Gjermanisë, Manuel Nojer, ka pësuar sërish një dëmtim të rëndë në këmbën e tij të maj
Presidenti i Bayernit të Mynihyt: Reali është mbi të gjithë, nuk kam dyshim për këtë Real Madridi është gjithmonë në lëvdatat e presidentit të bordit drejtues të Bayern Munich, Karl Heinz Rummenigge, që ka
Levandovski regjistron një tjetër rekord për Bajernin Robert Levandovski i ka dhënë sot Bajern Mynih suksesin 2-0 në fushën e Verder Bremen duke shënuar të dy golat e ndeshje
Masakrohet shqiptari në Mynih, qëllohet 15 herë me thikë dhe e lënë në mes të rrugës Një ngjarje e rëndë është shënuar në qëndër të qytetit të Mynihut në Gjermani reth orës 22:00 të mbrëmjes së djeshme.
Kur një britanik aplikon për azil në Gjermani Një 41-vjeçar britanik ka aplikuar për azil në aeroportin e Mynihut, në Gjermaninë Jugore, duke thënë se ai nuk dëshiron
Ekstradohet nga Gjermania trafikanti 58-vjeçar i heroinës Është estraduar nga Mynihu i Gjermanisë 58-vjeçari nga Tirana i cili është dënuar për prodhim dhe shitje të narkotikëve.
PSG futet në garë për yllin e Bayernit Paris Saint Germanin është skuadra e radhës që futet në garë për të rrëmbyer Douglas Costën. Merkato e dobët e zhvilluar
Bayerni beson te përmbysja, historia i jep të drejtë (VIDEO) Historia në Ligën e Kampionëve ka treguar se Bayerni është i aftë që t'i përmbysë humbjet e sfidave të para. Përmbys
Republikani John McCain sulmon ashpër Donald Trumpin Duke folur në konferencën e Mynihut mbi sigurinë, republikani McCain ka kritikuar disa zgjedhje kontradiktore të Trumpit
Robben pendohet: Kalimi nga Reali te Bayerni hap pas në karrierën time Ajern Robben është shprehur se ka bërë një hap pas në karrierën e tij me kalimin nga Reali te Bayerni. Futbollisti holan
"ESPN' parashikon ekipet që kalojnë në çerekfinale të Championsit (FOTO) Agjencia e lajmeve “ESPN” ka parashikuar skuadrat që do të kualifikohen në fazën çerekfinale të Champions Leagues. “B
Engel: Sulmi ndaj kombëtares izraelite mund të ishte më keq se Mynihu në 1972 Anëtari i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, njëherësh anëtar i lartë i Komision
FRIKË NË QIELL/ Goditet nga rrufeja avioni i linjës Tiranë-Mynih Mësohet se një aeroplan i nisur nga Aeroporti i Rinasit në drejtim të Gjermanisë është goditur mbrëmë nga rrufeja gjatë
Sulmohet nëna dhe vajza e mbuluar në Mynih të Gjermanisë Një person i moshës 38-vjeçare ka sulmuar nënën dhe vajzën e saj, tëksa ndodheshin në metro në Mynih të Gjermanisë. S
"Tronditet’" Bajerni i Mynihut, konfirmohen 3 mungesa Të shtunën Bajerni i Mynihut do të përballet në "Allianz Arena" me skuadrën e Ingolstadt. Në prag të ndeshjes, trajneri
Ancelotti sot në Tiranë (FOTO) Trajneri i Bajernit të Mynihut, Carlo Ancelotti vjen në Tiranë pasditen e sotme, për të promovuar librin e tij “Quiet Le
Carlo Ancelotti së shpejti në Shqipëri Në datën 2 shtator, trajneri i Bajernit të Mynihut, Carlo Ancelotti do të udhëtojë drejt Tiranës për të promovuar librin
U plagos në sulmin terrorist në Mynih, 13-vjeçari kosovar del nga koma Benet Adili, 13-vjeçari nga Kosova i cili mbeti i plagosur rëndë gjatë sulmit terrorist në Mynih, ka dalë nga koma.