999 rezultate për

muzikor

Napoli, "buçet" muzika për Vargas Eduardo Vargas, lojtari më i ri i Napolit, ende nuk ka debutuar në fushën e “San Paolos”, por që tani është bërë protago
Alida Duka, gati për në MTV Këngëtarja, e cila shquhet për një stil të veçantë në mënyrën dhe interpretimin e këngës Alida, që është motra e këngëta
Gjira Kajtazi, oferta nga Studio gjermane Këngëtarja Gjira Kajtazi arriti të thyejë rekorde me këngën “Çka po don me t`knu zemër” në Youtube me 100.000 klikime br
Zajmina, më shumë në Kosovë sesa në Shqipëri Këngëtarja simpatike Zaimina Vasjari, tani do të jetë më shumë prezente në Kosovë për shkak të angazhimeve të saj muziko
YouTube blen RightsFlow YouTube ka blerë kompaninë RightsFlow, e cila i ndihmon kompozitorët e këngëve, muzikantët, shtëpitë muzikore, distribut
Macet instrumentiste për kalendarin e Krishtlindjeve Këto mace tërheqëse duket se kanë një frymë shumë të ngushtë bashkëpunimi në një kalendar që do ti bëjë ato të pranishme
Bashkëpunim muzikor mes Bleros dhe Dafinës Pas në kohe të gjatë distance duket se këngëtari Blero dhe këngëtarja Dafina Zeqiri janë afruar sërish – ata janë bërë b
Big Mama mbrëmje muzikore për Bajram Këngëtarja Big Mama çdo ditë e më shumë po korr suksese, ajo gjatë këtij viti pati disa bashkëpunime me krijues të huaj,
Genta Ismaili padit “Arbonin” Genta Ismaili, këngëtarja e mirënjohur kosovare i drejtohet gjykatës për piraterinë me këngët e saj. Goci Music Corporat
Anxhelina: Synoj Amerikën për shkollën dhe karrierën muzikore Kur këndoi për herë të parë të gjithë e quajtën “vajza e Albërie Hadërgjonajt”, ndërsa sot edhe pse ka vetëm dy këngë në
Talent në piano, ndonëse nuk mundet të lexojë notat muzikore! Samuel Osmond nuk mund të lexojë notat e muzikës dhe nuk ka marrë mësime, por ka një memorie perfekte në lidhje me notat
Britney Spears, jo më e bukur si më parë Britney Spears mund të jetë rikthyer fuqishëm në botën e muzikës me albumin e saj të fundit muzikor, por nuk ka asgjë të
Bota e muzikës dhe fitimet e saj marramendëse Tregu diskografik ka ndryshuar. 60-vjeçarët mbushin stadiumet, CD blihen në supermarket dhe çmimet e biletave janë trefi
Arta tani kujdeset për vajzën Këngëtarja Arta Bajrami, e cila për nëntë muaj ishte në pritje të fëmijës së parë më bashkëshortin Xhimi Sekiraqën, kish
Lullabelly (Ninabeli) brez muzikor per t'i argetuar femijet ende pa lindur Doni t’i mërzisni fëmijët me shijet tuaja “antike” muzikore ende pa i lindur? Tani mun
Gaxha këngë të re dhe studio muzikore Këngëtari nga Maqedonia, Adrian Gaxha, dëshiron të hapë studio të veten muzikore dhe ë