999 rezultate për

muzikor

Dafina Zeqiri më në formë se kurrë vazhdon aktivitetet e saj muzikore (VIDEO) Dafina Zeqiri vazhdon mbrëmjet dhe koncertet e saj. Në disa video të postuara në llogarinë e saj në instagram ajo d
Sulmi në Ansbah të Gjermanisë, i motivuar nga ekstremizmi islamik Ministri i brendshëm i Bavarisë, Joachim Hermann ka thënë se beson se azilkërkuesi sirian, i cili e ka vrarë veten nëpër
Ja projekti më i ri i Skivit Tashmë po afron sezoni veror dhe këngëtarët po nxitojnë të sjellin projektet e tyre muzikore. Nje ndër ta është edhe rep
Madona në krahët e një djali 30 vjet më të ri se vetja Ylli i muzikës botërore Madonna pak kohë më parë nga mediat u njoftua se humbi kujdestarinë e djalit të saj. E mesa duke
Instrumenti muzikor që po çmend internetin (VIDEO) Në një video të publikuar në ku duket një vegël e ccuditshme muzikore ka marrë vëmendjen e shumë ndjekësve. Video ka mar
Piano më e madhe në botë (FOTO LAJM) Piano më e madhe në botë gjendet në Nju Xhersi të SHBA-së, në sallën "Boardëalh Hall", të pallatit të kongreseve më të r
Era Istrefi pushton top listat muzikore (VIDEO) Era Istrefi mesa duket nuk e ka ndërmend të ndal hapat e suksesit. Dita ditës Era shënon nga një arritje në karrierën e
Martin Shkreli paguan 2 mln $ për një album muzikor I ashtuquajturi "shqiptari më i urryer në botë", Martin Shkreli ka paguar 2 milion dollarë për të blerë albumin e grupit
Kush nga ju e ka parë një instrument të tillë muzikor? (VIDEO) Shpesh shumë objekte që mund të duken të pavlera mund të përdoren për qëllime të ndryshme. Nëse objekte të ndryshme që m
Dafina publikon këngën e re (VIDEO) Oh My Oh My “Hate You, Love You” është kënga e sapo publikuar nga Dafina Zeqiri. “Të urrej, por të dua në të njëjtën koh
Gomez e hapur për një bashkëpunim me Malik Këngëtarja e suksesshme Selena Gomez ka shprehur dëshirën për një bashkëpunim me Zayn Malik. 23 vjeçarja gjatë një i
Cozman dhe Tuna rebelojnë fansat Një projekt i ri muzikor ka shkaktuar një debat të zjarrtë në Instagram, ku të pakënaqurit kanë shprehur revoltën hapur.
Artistja e “Let it Go” në dilemë për shijen muzikore të djalit “Let it Go” është kënga që e duan fëmijët në mbarë botën, por kjo nuk do të thotë se është e dashur për djalin e vogël t
Një shije dhe qasje muzikore ndryshe Autor: Labinot Kunushevci Mediat shqipe në Kosovë kanë filluar të zhvillohen pas vitit 1941 me hapjen e radiove të pa
Janet Jackson gati për skenën (FOTO LAJM) Janet Jackson po punon fort në studiot muzikore, teksa premton një rikthim të fuqishëm. Së fundmi ajo ka paralajmëruar s
Elvana Gjata së shpejti në altar (FOTO LAJM) Elvana Gjata ka surprizuar fansat e saj teksa në një foto të postuar në Instagram ajo ka shkruar "Më në fund në altar".
Duffy në sulm për rikthim të fuqishëm Ka pak kohë që Duffy nuk po shkëlqen në industrinë muzikore, por ajo po punon fort për një rikthim të fuqishëm. Një buri
Zayn Malik vizit në studion muzikore të Naughty Boy (FOTO LAJM) Ka vetëm pak ditë që është shkëputur nga grupi “One Direction”, pasi u shpreh se kërkon të shijojë normalisht jetën e nj
Çiljeta ndryshon look për këngën e re (FOTO LAJM) Për projektin e ri muzikor, Çiljeta ka vendosur të ndryshojë look. Ajo ka lyer flokët në ngjyrë të kuqe, duke i'u largua
Ja si i fitojnë paratë yjet muzikore (FOTO LAJM) Personat e famshëm publik janë dhe ato të cilët janë më të përfolurit, për profilet e tyre. Jo në të gjith rastet që dis