999 rezultate për

muzikor

Robert Berisha me këngë dedikuar Nora Istrefit në Fesivalin e RTSH-së Robert Berisha është një prej muzikantëve më të njohur në Kosovë dhe jo vetëm. Prej vitesh, ai ka spikatur si instrument
Pas 9 vitesh mungesë në tregun muzikor, rikthehet këngëtarja shqiptare (FOTO LAJM) Gerta Heta para disa vitesh ka qenë ndër këngëtaret më të pëlqyera të publikut shqiptar. Ajo nisi të këndonte në viti
Kështu se keni parë, Kida në shtrat dhe e mbuluar me para (VIDEO) Këngëtarja e njohur, Kida ka zbuluar për të gjithë adhuruesit e muzikës së saj se këtë javë do të sjellë një projekt të
Prisni surpriza nga Fifi, do sjell bashkëpunimin me këngëtaren e famshme popullore (FOTO LAJM) Këngëtarja Fifi bëri me dije se shumë shpejt do të vijë me një bashkëpunim muzikor me këngëtaren e muzikës popullore, Re
Skandali me websiten muzikor, fshin gratë nga coverat e e albumit të tyre (FOTO LAJM) Që në Iran gratë, kanë një rol shumë të kufizuar dhe janë thellësisht të diskriminuara, kjo tashmë dihet botërisht. K
Nuk njihet, reperja shqiptare paska qenë shumë ndryshe para ndërhyrjeve (FOTO LAJM) Karrierën muzikore e ka filluar shumë vite më parë duke u bërë pjesë e një prej talent-shoë më të famshëm në SHBA, “Amer
Fero mbyll bashkëpunimin me kompaninë e famshme muzikore Fero ka njoftuar fansat e tij se që nga sot nuk është më pjesë e kompanisë "On Records". Përmes një postimi, reperi b
Ishte zhdukur prej 2 vitesh, Beatrix Ramosaj rikthehet fuqishëm (FOTO LAJM) Këngëtarja shqiptare Beatrix Ramosaj e cila kishte kohë që nuk sillte këngë të re për fansat, ajo tashmë duket së i ësht
Skena të "nxehta" me Françeska Jaçen, Capital T publikon këngën e re (VIDEO) “Sytë e tu” titullohet projekti i ri muzikor i Capital T. Si gjithmonë, për tekstin e këngës është kujdesur vetë artisti
Bëhuni gati, Tayana super bashkpunim me një këngëtare shumë të njohur Tayna në bashkëpunimet e deri tanishme nuk ka asnjë duet me ndonjë artiste, të gjitha bashkëpunimet janë vetëm me djem.
Fansat e grupit muzikor korean të pakënaqur me nominimet e jurisë TAYLOR Swift dhe Ariana Grande dominuan nominimet më 23 korrik për MTV "Video Music Awards" (VMA) me 10 copë, por disa t
Pas një viti pushim, Era Rusi i vë flakën me klipin e ri (VIDEO) Këngëtarja Era Rusi i është rikthyer tregut muzikor pas një viti mungesë. Pas suksesit me ‘Telat e Zemrës’, që u publiku
4 ditë pas publikimit, "Fustani" i Elvanës dhe Capital T kryeson top listat muzikore(FOTO & VIDEO) 4 ditë më parë u publikua bashkëpunimi më i fundit i Elvana Gjatës dhe Capital T "Fustani". Ky projekt u kthye menjëherë
Greta Koçi përlotet gjatë emisionit, e kujton këtë person të dashur (VIDEO) Greta Koçi njihet si këngëtare mjaft e pëlqyer nga publiku shqiptarë. Ajo së fundmi ishte e ftuar në emisionin "E Die
Renato dhe fansat festojnë lirimin e Stresit (VIDEO) Sot Gjykata urdhëroi lirimin me kusht të Arkimed Luashaj, i njohur me emrin e artit Stresi. Këngëtari i njohur u arrestu
Greta Koci dhe Dani sjellin projektin e ri muzikor (VIDEO) Këngëtarja shqiptare, Greta Koci ka bashkëpunuar me këngëtarin e njohur Ramadan Krasniqi – Dani në projektin e ri. Kë
Befason Ronela Hajati, publikon 2 këngë në të njëjtën kohë (VIDEO) Këngëtarja e njohur Ronela Hajati, ka kohë që ka paralajmëruar se dy projekte të reja muzikore do të publikohen gjatë mu
40 vjeçe dhe bombë, Gjyste Vulaj trullon e tëra me Versace (FOTO LAJM)e Gjyste Vulaj shfaqet gjithmonë e më me stil. Në një imazh të fundit ajo është shfaqur tejet joshëse dhe askush nuk mund
Qytetarët mbushin sheshin “Skënderbej”, shfaqje muzikore dhe akrobaci në ajër Sheshi “Skënderbej” ia ka dalë të kthehet në një qendër të madhe eventesh artistike. Pas një vere të mbushur me spektakl
“Mbrëmë Rihannës i lashë shenja në qafë”, Eminem tërbon rrjetin Ajo për të cilën po flasin të gjithë është lufta e hapur muzikore e Eminem dhe Machine Gun Kelly. Ata po sulmojnë një