999 rezultate për

muzeu

100-vjet jetë, inaugurohet muzeu Historik i Policisë së Shtetit Në ambientet e Qendrës së Formimit Policor në Tiranë u bë të, shtunën inaugurimi i Muzeut Historik të Policisë së Shteti
Njihuni me muzeun e aviacionit më të madh në botë (FOTO-VIDEO) Rreth një mijë kilometra në juglindje të Moskës tashmë është ngritur muzeu më i madh i aviacionit në Rusi. Mbi 9 mijë av
Promovohen vlerat historike të Muzeumit të Forcave të Armatosura (FOTO-LAJM) Ministri i Mbrojtjes Arben Imami nga muzeu më i ri, ai i Forcave të Armatosura ka falenderuar të enjten ekipin realizues
Xhaferi: Shtëpia e Alfabetit, "Jerusalemi" i shqiptarëve Me rastin e Ditës së Alfabetit, zëvendëskryetari i Qeverisë së Maqedonisë, Musa Xhaferri, ka vizituar sot Muzeun e Alfab
Shpata dhe përkrenarja e Skënderbeut ekspozohen në Muzeun Kombëtar Në Muzeun Kombëtar është bërë sot çelja e ekspozitës së armëve të Skëndërbeut të cilat erdhën nga Austria tre ditë më pa
"Medalja e Artë e Shqiponjës" i jepet Muzeut të Lirisë Në kuadër të aktiviteteve që realizohen në hapësirën mbarë shqiptare me rastin e festimeve të 100 vjetorit të themelimit
Sllupçan, hapet Muzeu i dëshmorëve të UÇK-së Në Sllupçan të Komunës së Likovës, tek varrezat e dëshmorëve në mënyrë solemne u përurua muzeu i dëshmorëve të ish UÇK-s
100-vjetori, armët e Skënderbeut në Tiranë Ashtu sikurse pritej kanë mbërritur në Tiranë dy shpatat dhe përkrenarja e Skenderbeut, të cilat kthehen në Atdhe pas 4
Muzeu Pamuk: Romani në formën e katalogut ORHAN PAMUK Siç i blija pak nga pak objektet për t’i ekspozuar në muze, ashtu përpunoja në kokë edhe historinë. Ndod
Riintegrimi i të dënuarve, ekspozitë punimesh artistike në Muzeun Kombëtar Në kuadër të bashkëpunimit të përbashkët për riintegrimin e të dënuarve penalë në shoqërinë tonë, institucionet e Komuni
Përkrenarja e Skënderbeut, 200 mijë $ për kondicionimin Sjellja në Muzeun Historik Kombëtar të relikeve të heroit Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu nga Muzeu i Vjenës do ti
Ekspertët japin Ok-in: Shpata e Skënderbeut në Tiranë Një delegacion nga muzeu i armëve në Vjenë ka mbërritur në Muzeun Historik Kombëtar në Tiranë për të parë nga afër ambi
Australi, diamanti më i bukur që keni parë (VIDEO) Diamanti më i madh me ngjyrë rozë i gjetur ndonjëherë në Australi, është dhuruar nga miniera e Rio Tinto muzeut të Melbo
Misioni “Flying for Kosovo” vazhdon Misioni “Flying for Kosovo”, i udhequr nga piloti James Berisha do të vijojë rrugëtimin e tij në kërkim të jnohjeve të r
Inaugurohet sot muzeu shtetëror i mineraleve Inaugurohet sot muzeu shtetëror i Kristaleve dhe Mineraleve në oborrin e drejtorisë së Trepçës në Stan Tërg të Mitrovicë
Statuja prej dylli e Elizabetas së Dytë Në muzeun “Tussauds”, në Londër është vendosur statuja prej dylli e Mbretëreshës së Britanisë së Madhe, Elizabeta e Dytë
Berisha vizitë në muzeun Willson, nderohet me çmimin e Mirënjohjes Shtëpia Muze e Presidentit Woodrow Wilson, i vetmi muze presidencial në Uashington, në bashkëpunim me Komisionin Federal
Gjirokastër, restaurohen armët e vjetra të muzeut Gjashtë restaurues të huaj në bashkëpunim me specialistë vendas po kryejnë konservimin dhe restaurimin e kostumeve popul
Ish ministri i Kulturës, nën hetim Prokuroria Speciale ka nisur hetimet edhe ndaj ish ministrit të Kulturës, Lutfi Haziri. Sipas gazetës “Lajm”, Haziri ësh
Angelina Jolie dhe Brad Pitt, figura prej dylli Angelina Jolie dhe Brad Pitt, fitoi figurën prej dylli në Australi. Për fillim janë vendosur në tarracën e ndërtesës më