999 rezultate për

muzeu

Dimitrovski: Nuk i trembemi forcës së policisë Gazetari dhe kryeredaktori i së përditshmes “Nova Makedonija”, Zoran Dimitrovski, ka reaguar për praninë e madhe të forc
A funksionon Shtëpia e Alfabetit? Nga dita në ditë Muzeu i alfabetit shqiptar po dhunohet, ndërsa askush nuk ka marrë masa apo të bëjë diçka në lidhje me
Gati projekti, ja si do të jetë muzeu i Luftës së Ftohtë (FOTO-LAJM) Kur tre arkitektë të huaj prezantuan dy vite më parë në Festivalin Ndërkombëtar të Arkitekturës projektin për ngritjen e
Shkodër, përfundon muzeu i Vuajtjeve të Diktaturës Përfundon muzei i Krimeve të Komunizmit në Shkodër. Tashmë po bëhet vetëm kompletimi me objekte që i përkasin kohës së d
Kallashnikovi i Osama bin Laden në muzeun e CIA-s (FOTO-LAJM) Kallashnikovi i Osama bin Laden tashmë ndodhet në muzeun e CIA-s. Arma e mbajtur nga Bin Laden në dhomën e tij në Abbott
Muzeu i Barçës, hapësirë speciale për Messin (VIDEO) Sulmuesi argjentinas i Barcelonës Lionel Messi do të ketë një hapësirë "eksluzive" në Muzeun e klubit katalanas, njofton
Hapet muzeu i spiunazhit në Gjermani (FOTO-LAJM) Disa nga pajisjet më të çuditshme të përdorura nga agjentët e fshehtë në botën e fshehtë e spiunazhit janë paraqitur në
Manchester, statuja egjiptiane që lëviz vetë (VIDEO-FOTO) Një statujë e vogël egjiptiane dedikuar Osirisit, e cila ndodhet në muzeun Manchester prej 80-vjetësh po çmend egjiptolo
Muzeumi i Munch me një vendndodhje të re Pas katër vjetësh konfliktesh politike, është miratuar plani për t'i dhënë muzeumit Munch një vendndodhje të re, në vijë
Skulptura e CR7-ës në Muzeun e Madridit (FOTO LAJM) Ylli portugez i Real Madrid Cristiano Ronaldo ka qënë për rreth një orë në duart e dy skulptorëve para ekspozimit në Muz
Bislimi: Muzeu do të riparohet shumë shpejt Zyrtarët e Ministrisë së Kulturës janë alarmuar me sulmin albanofob që është kryer ndaj Muzeut të Alfabetit Shqip në Man
Shpëtimi i avionit të rrallë nga fundi i detit Një avion i Luftës së Dytë Botërore, shumë i famshëm, ka humbur. Asnjë i tillë nuk i mbijetoi luftës për të qëndruar në
Në Muzeun e Sinës vidhet përkrenarja e Skënderbeut Është vjedhur në Muzeun e Sinës, muze përkushtuar heroit kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeut, përkrenarja e tij. Nuk di
Shkodër, hapet muzeu i Diktaturës Në Shkodër është hapur Muzeu i Vuajtjeve të Diktaturës Komuniste. Ndërkohë që Bashkia e Shkodrës u bën thirrje familjeve
"Prapanica e Klopp do përfundojë në muzeun e Bayern" Shorti i Champions League hap një spirale polemikash në kufijtë e komikes ku janë përfshirë trajneri i Borussia Dortmund
Kloni zhgënjyes i Britney Spears (FOTO LAJM) Ashtu si shumë personazhe të njohura, edhe Britney Spears ka klonin e saj. Muzeu i skulpturave prej dylli i "Madame Tuss
Çmimi "Pritzker" për arkitekturën shkon për shkollën japoneze (FOTO-LAJM) Edhe një herë çmimin Pritzker, një lloj Nobeli për arkitekturën ka shkuar për shkollen japoneze. Toyo Ito është fituesi
Mozaiku i Muzeut Historik do të shkatërrohet Ministri i Kulturës, Aldo Bumçi gjatë raportimit në Komisionin e Medias, u shpreh sot se mozaiku i Muzeut Historik është
Shkup, kërkohet heqja e Muzeut të UÇK-së në Maqedoni Lideri i partisë "Dinjiteti" Stojançe Angellov i ka bërë thirrje kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruevski të ndjekë
Mbyllet ekspozita, armët e Skënderbeut i kthehen të "zotit" Pas ekspozimit në Muzeun e Historik Kombëtar, përkrenarja dhe shpata e heroit tonë kombëtar largohen sërish drejt muzeut