999 rezultate për

muzeu

Ja çfarë pamje do të ketë muzeu i Artit Mesjetar në Korçë (FOTO-LAJM) Në Korçë pritet të nisin punimet për ndërtimin e një godine të re për Muzeun e Artit Mesjetar Korce, pa dyshim një nga m
Sistemohet oborri i muzeut Arkeologjik në Durrës (FOTO-LAJM) Muzeu Arkeologjik i Durrësit por merr një pamje të re pas punimeve që po kryhen në kuadër të sistemimit dhe vënies në ef
All Eagles, nis sot festivali i muzikës etnike dhe bashkëkohore “Gjithë shqiponjat ulen këtu” është slogani i “All Eagles Fest”, i cili nis sot në 18:30 në atriumin (oborrin) e Muzeut
Një vizitë në muzeun e CIA-s (FOTO-LAJM) Muzeu i CIA-s në Virxhinia të SHBA-së vazhdon të tërheqë vizitorë. I përbërë nga pesë ekspozita, aty do të gjesh pajisje
Në ambientet e Muzeut Kombëtar zhvillohet Konferenca e Rinisë Socialiste Në ambientet e Muzeut Kombëtar u zhvillua sot Konferenca e Rinisë Socialiste. E ndarë në tre salla, tre tema, tre panele
Kaka sjell "Topin e Artë" në Muzeun e Milanit (FOTO LAJM) Muzeu i "Cassa Milan", selia e re e klubit kuqezi do të rpesë "Topin e Artë" të Ricardo Kaka. Lajmi është dhënë nga vetë
Muzeu në Maqedoni si skenë horror Gazeta austriake "Der Standard" ka bërë një përshkrim të Shkupit të sotshëm, atij të vitit 2014. Në shkrimin e të për
Brenda muzeut të “11 Shtatorit” (FOTO-LAJM) Presidenti Barack Obama pritet të marrë pjesë nesër në hapjen e muzeut të kushtuar “11 Shtatorit”. Këto janë pamjet e pa
Muzeu i Luvrit, ndër më të vizituarit në botë Muzeu i Luvrit është ndër më të vizituarit në të gjithë botën. Sipas një klasifikimi të gazetës “The Art” gjatë vitit 20
Ja si do të shndërrohet fototeka Marubi (VIDEO-FOTO) Studioja holandeze, Casanova+Hernandez është shpallur fituese në konkursin ndërkombëtar për restaurimin e Fototekës Maru
Disa nga muzetë më të bukur në Kinë (FOTO-LAJM) Këto janë disa nga muzetë e rinj me pamje mahnitëse në Kinë. Me arkitekturë të veçantë dhe hapësira të ndryshme ato janë
Grabitja e Muzeut të Armëve, prangoset roja Policia e Gjirokastrë ka vënë në pranga sot rojën e firmës private të Muzeun e Armëve në kalanë e Gjirokastrës. Aarestim
Vidhet muzeu i ri i armëve në Gjirokastër Muzeu i ri i Armëve në Gjirokastër është grabitur gjatë natës mes të shtunës dhe të dielës. Mësohet se disa armë të peri
Flamuri shqiptar në muzeun e Ferrarit (FOTO-LAJM) Në 10 Prill në Maranello të Modenas në Itali inaugurohet Muzeu i Ferrarit. Në këtë muze do të jenë të ekspozuara autom
8 të arrestuar në Maqedoni për vjedhje të artefakteve Janë arrestuar sot në Maqedoni tetë persona në aksionin policor të ndërmarrë rreth vjedhjeve të artefakteve nga Muzeu i
Ja si ka ndryshuar Londra në vite (FOTO-VIDEO) Nga Shakespeare tek Hitchcock, rrugët e Londrës janë të mbushura plot me histori të pabesueshme dhe tani nga iPhone juaj
Hapet muzeu i ri për makinat Ferrari (FOTO-LAJM) Në Modena është hapur muzeu i ri Enzo Ferrari. Muzeu nis me një sallë të madhe kryesore, ku veç faktit që mund të shohës
Gijotina ku përfundonin kundërshtarët e Hitlerit (FOTO-LAJM) Një nga gijotinat e përdorura për të prerë kokat e kundërshtarëve të Adolf Hitlerit është gjetur në bodrumin e Muzeut Ko
"Në muzeun e Luvrit me Monalizën time" "Në muzeun e Luvrit me Monalizën time". Kjo ishte deklarata e dashurisë e mbrojtësit të Barcelonës Gerard Pique dedikuar
Vidhen 166 artefakte, Muzeu në rrethim policor Forca të shumta policie kanë rrethuar Muzeun Kombëtar të Maqedonisë dhe nuk lejohet askush të hyjë apo të dalë nga insti