999 rezultate për

muzeu

Maska e Enver Hoxhës... “Allçia i ra mbi fytyrë dhe forma e shformuar që mori portreti i shtangu oficerët e Sigurimit që ishin gati për të m’u h
Numri i turistëve në Lezhë, 30% më i ulët se një vit më parë Lezha është vizituar me pak nga turistet gjatë 3 muajve të verës. Punimet për transformimin e qytetit kanë reduktuar num
Drejtori i Muzeut të Sofjes: Maqedonasit janë bullgarë Drejtori i Muzeut Historik Kombëtar në Sofje, Bozhidar Dimitrov, ka nisur fushatën për shndërrimin e maqedonasve në bull
Hapet muzeu nënujor në Turqi (FOTO LAJM) Në Side të Antalyas në Turqi është hapur muzeu nënujor, i dyti në botë për nga madhësia. Ndërtimi i tij është bërë i mun
Alonso inauguron muzeun personal (FOTO LAJM) Edhe pse ky vit nuk ka qenë shumë i mirë për pilotin spanjoll të Mclarenit, Fernando Alonso ai gjen kohë për vehten e ti
Flamuri shqiptar valëvitet në Muzeun e Mercedes-Benz (FOTO LAJM) Flamuri shqiptar valëvitet në Muzeun e Mercedes Benz në Stuttgart. E gjithë kjo ka ndodhur për shkak të vizitës së kryem
Rama i veshur sportiv në hapjen e Muzeut Arkeologjik (FOTO LAJM) Kryeministri Rama nga qyteti i Durrësit i pranishëm në përurimin e muzeut arkeologjik është shprehur se në të rrezatohet
Vriten 8 turistë në muzeun pranë Parlamentit në Tunizi (FOTO) Tetë të vdekur, shtatë prej të cilëve turistë të kombësive të ndryshme dhe një tunizian, është bilanci paraprak i të vra
Muzeu më i çuditshëm në botë (VIDEO) Ky është muzeu më i çuditshë në botë nëse të gjithë muzetë e tjerë nuk lejojnë selfiet me shkop muzeu i Filipineve ka t
Fatura! 1 milion euro për "Muzeun e Gjetheve" (FOTO) Pas dyshimeve që kanë shoqëruar financimet e fundit të Ministrisë së Kulturës, mbi përzgjedhjen dhe shpërndarjen selekti
Skandaloze! Rama hap "Muzeun e Gjetheve" përkrah ish zv/ministrit komunist Pas Bunk’Art, kryeministri Edi Rama inaguroi dje "Shtëpinë e Gjetheve", ish godina qëndrore e Sigurimit të Shtetit në ko
"Muzeu i Gjetheve" nëpërmjet fotografive (FOTO LAJM) Në prezantimin e projektit i cili konsiston në hapjen e shtëpisë së përgjimeve ose e quajtuar ndryshe "Muzeu i Gjetheve"
Rama: “Muzeu i përgjimeve”, ballafaqim me të shkuarën I pranishëm gjatë prezantimit të projektit “Muzeu i përgjimeve”, kryeministri Rama falenderoi drejtorin e SHISH, Visho A
Ambasadori shqiptar vizitoi Muzeun e Shkollës së Parë Shqipe në Stubëll (FOTO LAJM) Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Prishtinë, Qemal Minxhozi, i shoqëruar nga kryetari i komunës së Vitisë, okol H
Arkivi i Shqipërisë pasuron Muzeun e Holokaustit në Shkup Në Shkup është firmosur memorandum i bashkëpunimit midis Arkivit Shtetëror të Shqipërisë dhe Muzeut të Holokaustit të Ma
Në Gjenevë mineralet e Trepçes njihen si të Serbisë Në mesin e pasurive minerale të botës, të ekspozuara në Muzeun Historik dhe Natyror të Gjenevës, janë dhe pasuritë e Tre
Berisha: Rama poshtëroi popullin që përjetoi izolimin gjatë sundimit të Enver Hoxhës Në postimin e radhës në Facebook, ish-kryeministri Berisha është ndalur tek Edi Rama dhe revoltën për Muzeun e Enver Hox
Dyndje vizitorësh në muzeun "Bunk'Art" (VIDEO) Edhe pse ka vetëm 24 orë që është hapur, bunkeri që do të shërbente si strehim për drejtuesit e lartë të shtetit komunis
Vërshimet mbi Vardar rrezikojnë "Shkupi 2014" (FOTO LAJM) Nga reshjet intensive të shiut është rritur niveli i lumit Vardar në pjesën qendrore të kryeqytetit, ku ndodhen edhe ndë
Ja ku ndodhet Deklarata e Pavarësisë së Kosovës Teksti i pavarësisë së Kosovës, i shkruar në një pergamen mbi 700-vjeçar nuk ndodhet as në Muzen e Kosovës dhe as në Ark