999 rezultate për

muzeu

Pamje dramatike nga sulmi me makinë në Londër (FOTO LAJM) Disa njerëz kanë mbetur të lënduar pasi një makinë hyri në trotuar dhe mori përpara këmbësorët jashtë Muzeut Historik të
Zbulohet përbindëshi më i frikshëm i të gjitha kohërave (FOTO LAJM) Sot ujërat britanike janë të lira për të gjitha gjallesat që jetojnë aty, por 163 milionë vjet më parë një krokodil deta
Ramës i sulen ashpër durrsakët: "Mos bëj sikur ta ndjen" Ditën e sotme Rama e ka nisur me pamjet e muzeut te rilindur të Durrësit. “Ju uroj një ditë të mbarë me këto pamje të
Mjeshtri shqiptar i akuarelit, Helidon Haliti, ekspozitë pikturash në muzeun e Kinës Ngjyrat e ngrohta dhe penelat e freskët në teknikën e akaurelit të piktorit të famshëm shqiptar, Helidon Haliti, janë du
Mbyllet Muzeu i Alfabetit në Manastir Muzeu i Alfabetit në Manastir është mbyllur për shkak të projektit për rikonstruktimin e tij, fond i cili shkon në 300 m
Bëjnë sikur ulen në lokal, por ja si e vjedhin laptopin skifterat në Tiranë (VIDEO) Kjo video e postuar ne rrjetet sociale, nga faqja e njohur Lolita, tregon momentet kur dy djem grabisin fare qetesisht n
Alarm për bombë në Paris, policia evakuon vendin ku Makron do mbante fjalimin (VIDEO) Muzeu i Luvrit, ku kandidati Emmanuel Macron kishte planifikuar të të fliste mëngjesin e sotëm, u evakuua pasi policia d
Vajza e Lindës viziton muzeun me vogëlushin Zaho Rama (FOTO LAJM) Vajza e Linda Ramës nga martesa e saj e parë, Rea ka publikuar në rrjetin social facebook një foto me vëllain e saj të v
Trump dhe Putin "takohen" në një qendër tregtare në Bullgari (FOTO) Në një qendër tregtare në Sofie të Bullgarisë klientët e qendrës kanë ngelur me gojë hapur kur kanë parë dy liderët, Tru
Merkel merr vlerësimin më të lartë nga Muzeu Amerikan i Holokaustit Për përpjekjet e saj për të promovuar kujtimin e Holokaustit në Gjermani, muzeu Amerikan Përkujtimor i Holokaustit do t’
Sulmi ndaj Muzeut të Manastirit, kallëzim penal ndaj 4 të dyshuarve Sektori për Punë të Brendshme në Manastir ka ngritur kallëzim penal ndaj katër personave të dyshuar për sulmin ndaj Muze
1000 shami në muzeun e Berlinit kundër harresës së luftrave të Jugosllavisë Ka kaluar një çerek shekulli që prej luftërave të Jugosllavisë. Tani një përmendore tekstili kujton viktimat në Muzeun e
"Vdekje shqiptarëve!" Ja dëmet nga sulmi në Muzeun e Alfabetit në Manastir (VIDEO LAJM) Mëngjesin e sotëm, në ditën e 7 Marsit, festës së mësuesit, 4 persona të panjohur kanë sulmuar me koktej molotovi Muzeun
"Një muze për At Gjergj Fishtën" në vendlindjen e tij Nisma e studentëve "Një shtëpi, një mburojë për trashigiminë kulturore", e cila synon ndërtimin e një muzeu për At Gjerg
Tartari: Si u vodh muzeu arkeologjik, kërkuam armë ta mbronim Profesor doktor, Fatos Tartari hedh paralele të drejtpërdrejta e të ngjashme sipas tij, midis ngjarjeve të vitit 1997, k
Akuzoi ministren Kumbaro, shkarkohet drejtori i Muzeut Kombëtar Shkarkohet drejtori i Muzeut Kombëtar, Melsi Labi. Shkarkimi i Melsi Labit vjen pas akuzave që ai bëri ndaj Ministres
Ronaldinho prezantohet te Barcelona Ronaldinho premtoi se do ta sjellë Topin e Artë në muzeun e Barcelonës. Ronaldinho është prezantuar te Barcelona, i c
Ja si duket muzeu i parë nënujor i Evropës (FOTO LAJM) Muzeu i parë nënujor i Evropës është hapur dhe përmban rreth 300 skulptura të ndryshme. Atraksioni ‘Lanzrote’ në Muze
Kërcënim me bombë, evakuohet muzeu i Londrës (FOTO LAJM) Një situatë alarmante është krijuar në Muzeun e Londrës i cili është evakuuar pas një kërcënim me bombë. Policia e ka
Zbulohet personi që dëmtoi Muzeun e Alfabetit Kamerat e sigurisë te vendosura në ambientet e Muzeut të Alfabetit kanë kapur pamjet e personit që vandalizmi objektin n