999 rezultate për

mustafa

Isa Mustafa: U befasuam nga VV, të gjitha marrëveshjet bien në ujë Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se kjo ka qenë befasi dhe askush nga partia e tij nuk e ka ditur e as nuk ka pr
Mustafa: Kurti e filmoi videon para 2-3 ditësh dhe e publikoi mbrëmë Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka folur para mediave pas mbledhjes së kryesisë së partisë.Mustafa ka thënë se janë pajtu
Pas mbledhjes së Kryesisë, Mustafa tregon ofertën për Albin Kurtin Pas mbledhjes së kryesisë së partisë, ka folur para mediave i pari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Mustaf
Isa Mustafa para mbledhjes së kryesisë së LDK: S’ka sinjale nga VV për takim Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, tha se nuk ka sinjale nga Vetëvendosje për një takim të mu
Isa Mustafa i kundërpërgjigjet Albin Kurtit: VV-ja i shpërfilli rregullat, strategjia e saj dështoi Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës,Isa Mustafa ka reaguar përmes një statusi në Facebook lidhur me dështimin për tu
Përfundon mbledhja e VV-së, thonë se nuk presin sot takim Kurti-Mustafa Ka përfunduar mbledhja e grupit paralamentar të VV’së të thirrur nga kryetari i partisë Albin Kurti. Deputetët e zgje
Mustafa Nano nxjerr fotot e Berishës në komunizëm, tregon arsyen (FOTO LAJM) Do ju kallëzoj disa fotografi. Fotografia e parë është fotografia e Sali Berishës me Simon Stefanin. Burri i shkurtër në
Takohen Kurti e Mustafa, përafrojnë qëndrimet, por ende s’ka marrëveshje Kanë mbetur edhe dy ditë deri te seanca konstituive, mirëpo ende nuk është arritur një marrëveshje finale për bashkëqeve
Isa Mustafa pret thirrjen telefonike nga Albin Kurti Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka folur lidhur me takimin e paraparë për sot me liderin e VV-së, Albin Kurti. Ai nuk ka
Nesër takohen Isa Mustafa e Albin Kurti Nesër pritet të takohen sërish lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa
A do ta arrijë LDK dhe LVV marrëveshjen për qeverinë e re në Kosovë? Kanë mbetur edhe tri ditë deri në seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës në të cilën pritet të zgjidhen edhe organet
Qeveria e re me pikëpyetje, LDK nuk heq dorë nga presidenti Lidhja Demokratike e Kosovës nuk heq dorë nga posti i presidentit. Argumenti saj është se nevojitet një balancim pushtet
As delegacioni gjerman nuk bën punë, Kurti e Mustafa nuk arrijnë dot marrëveshjen Thirrjet e delegacionit gjerman, ato të ambasadave të huaja në Kosovë dhe të Zyrës së BE-së, kanë ndikuar që Lëvizja Vet
S’ka marrëveshje, VV refuzon ofertën e fundit të LDK-së Lëvizja Vetëvendosje, e ka refuzuar edhe ofertën e sotme të Lidhjes Demokratike të Kosovës.Në takimin që përfundoi para
Takohen Kurti e Mustafa Ka një orë që në Kuvend të Kosovës, larg syrit të mediave ka nisur takimi në mes të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albi
Isa Mustafa: Duam Presidentin, shumicën në qeveria ia lëmë LVV Që nga e shtuna ende nuk janë takuar krerët e LVV-së e LDK-së për të arritur një marrëveshje për koalicion qeverisës. LD
Vetëvendosje përmes Haxhiut: LDK do gjysmën e qeverisë dhe gjithçka tjetër Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, është treguar e ashpër me LDK-në, duke e akuzuar se po kushtëzon negociatat për koali
Mustafa: Nëse nuk arrihet koalicioni me VV-në, LDK shkon në opozitë Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa, në një prononcim për media pas mbledhjes së Këshillit të Përgjits
VV: Nuk ka takim Kurti-Mustafa, LDK-ja është shumë e ngurtë për marrëveshje Ka disa ditë që janë ngrirë takimet në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Derisa partia e
Flet Mustafa: LDK-së i takon presidenti (VIDEO) Isa Mustafa e konfirmoi sot se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk heq dorë nga marrja e postit të presidentit. Por këtë