999 rezultate për

muslimane

Turqia fton muslimanet te terheqin parate nga Zvicra Ministri turk për çështje evropiane, Egemen Bagis u ka bërë thirrje myslimanëve që
Tirane, muslimanet festojne Kurban Bajramin Besimtarët myslimanë në gjithë botën festojnë sot festën e Kurban Bajramit, një
Miliona muslimane shqiptare sot festojne Fiter Bajramin (UPDATE) Si ne gjithe boten islame, edhe besimtaret shqiptare ne te gjitha trojet etnike dhe ne diaspore, festojnë sot fest
Riker uron muslimanet Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Filip Riker, me rastin e fillimit të muajit të
Pritet nje bum njohjesh nga vendet muslimane Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Lulzim Basha në një intervistë për BBC-në ka pa
Ofensive serbe kunder Kosoves ne vendet muslimane Ministria e Jashtme e Serbisë po zhvillon konsultime intensive me qeveritë e vendeve – anëtare të Or
Miliband fton shtetet muslimane te njohin Kosoven Pas mbështetjes që dha nënpresidenti amerikan, Joe Biden, për pavarësinë e Kosovës, n
Muslimanet peticion OKI: Njihni Kosoven Kur kanë mbetur edhe pak ditë, kur Kosova feston një vjetorin e shpalljes së pavarësisë, m
Shqiperi, muslimanet të mbuluara ne kartat e identitetit Ka qenë i menjëhershëm reagimi i Komunitetit Musliman të Shqipërisë pas moslejimit të
Google hap versionin e vet per muslimanet Ne Turqi eshte hapur motor kerkimi vetem per besimtaret e fese islame. Sic njofton “Hurriyet”, faqja quhet w
Muslimanet kunder ndertimit te kishes ne Shkup Muslimanet e Maqedonisë kane kërkuar nga Qeveria që te mundësohet ndërtimi i një xhamie n&
Shën Valentini: Vendet muslimane pro martesës, Perëndimi dhe Amerika kundër saj Një ndër kompanitë më të mëdha në botë në fushën e investigimeve, R
Karikaturat dhe Stili i Muslimanëve Fethullah Gylen*...Kjo i ngjan një ndeshjeje në ring, ku kundërshtari të gjuan në fytyrë e poshtë brezit të lejuar për b
Gazeta daneze u kërkoi falje muslimanëve Gazeta daneze "Julands-Posten" sot publikisht u kërkoi falje muslimanëve për shkak të publikimit të karikaturave ofendu