999 rezultate për

muslimane

Gafa e Lineker ndaj muslimanëve që falen: ''hanë bar'' (VIDEO-FOTO) Ish-sulmuesi i kombëtares angleze Gary Lineker ka kërkuar falje publikisht ndaj lojtarëve të Montpellier Ait-Fana dhe Yo
“Maqedoni pa hedhurina 2012”, aktivitete për pastrimin e Tetovës Në kuadër të aksionit nacional “Maqedoni pa hedhurina 2012” që do të mbahet sot, Komuna e Tetovës ka paralajmëruar aktiv
Videoja anti islamike, paraburgim për regjisorin e filmit Regjisori i filmit “Pafajesia e Muslimaneve”, është dërguar në paraburgim pas një seancë degjimore në ngarkim të tij. N
Ambasadori Arvizu pranon se videoja ishte ofenduese “Pafajësia e Myslimanëve”, filmi kundërthënës ndaj profetit Muhamed që ndezi botën myslimane në mbarë botën, në një sulm
Ndërtimi i xhamisë, Aga: Guri i parë për Bajram Pas përcaktimi të vendit të Manazjasë si vendi ku do të ndërtohet Xhamia e Madhe në Tiranë, drejtues të Komunitetit Mysl
Vëllazëria Muslimane fiton zgjedhjet në Egjipt Egjipti ka njohur sot fituesit e zgjedhjeve. Komisioni Qendror Zgjedhor në Kajro shpalli rezultatet përfundimtare të zgj
Besimtarët muslimanë festojnë Bajramin Që në orët e para të mëngjesit, mijëra besimtarë musliman janë mbledhur në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” ku kanë bërë
Muslimanët e Maqedonisë aksion humanitar për Turqinë Bashkësia Fetare Islame e Maqedonisë shpreh keqardhjen për katastrofën natyrore e cila ndodhi në pjesën juglindore të Tu
Hiqet studentja muslimane nga shkolla, ishte shumë e bukur Një studente pakistaneze është hequr nga shkolla nga ana e prindërve të saj, për shkak se tërhiqte me bukurinë e saj, vë
Mubarak, ftesë muslimanëve për bisedime Presidenti Hosni Mubarak ftoi Vëllazërinë Myslimane në bisedime, në një tentativë për të qetësuar situatën në vend, e ci
Mubarak, ftesë muslimanëve për bisedime Presidenti Hosni Mubarak ftoi Vëllazërinë Myslimane në bisedime, në një tentativë për të qetësuar situatën në vend, e ci
Mubarak, ftesë muslimanëve për bisedime Presidenti Hosni Mubarak ftoi Vëllazërinë Myslimane në bisedime, në një tentativë për të qetësuar situatën në vend, e ci
Muslimanët kundër ndalimit të ferexhesë në shkolla Lidhja e Hoxhallarëve të Shqipërisë është shprehur kundër nismave që synojnë ndalimin e ferexhesë në shkolla. Në një dek
Berisha: Universitet për muslimanët Kryeministri Sali Berisha tha sot se qeveria do të mbështesë Komunitetin Mysliman të Shqipërisë për hapjen e një univers
Presidenti Topi uron besimtarët muslimanë Presidenti i Republikës Bamir Topi ka uruar besimtarët muslimanë shqiptarë për festën e Kurban Bajramit. Kreu i shte
BDK uron muslimanët për Kurban Bajramin Bashkimi Demokratik Kombëtar-BDK, me rastin e festës së Kurban Bajramit, uron të gjithë besimtarët musliman në vend dhe
Presidenti gjerman Wulff "u zgjat dorën" muslimanëve Në fjalimin e tij të mbajtur me rastin e 20 vjetorit të Bashkimit të Gjermanisë, presidenti gjerman Christian Wulff ka v
Muslimanët mbledhin sot Këshillin e Përgjithshëm Mblidhet sot Këshilli i Përgjithshëm i Myftinisë për të zgjidhur “kolapsin” e krijuar nga shkarkimet në Kryesinë e Komun
Topi uron besimtarët muslimanë për Fiter Bajramin Presidenti Bamir Topi u uron Festën e Fiter Bajramit besimtarëve muslimanë shqiptarë. Kreu i shtetit i ka dërguar një me
Muslimanet e Zvicres protestojne para parlamentit Së paku 500 persona, kryesisht myslimanë, kanë protestuar të shtunën para parlamentit zviceran