999 rezultate për

muslimane

Gruaja muslimane bëhet gjykatësja e parë me shami në Britani Një grua në Britani e cila është bërë gjykatësja e parë në botën perëndimore që ka mban veshur një shami dhe shpreson të
6 arsye pse duhet të agjëroni, edhe nëse s’jeni besimtarë muslimanë Orët e para të së premtes shënuan nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit për besimtarët muslimanë, megjithatë agjërimi
Edhe nëse s'jeni besimtarë muslimanë, 6 arsye pse agjërimi është i rëndësishëm Orët e para të së premtes shënuan nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit për besimtarët muslimanë, megjithatë agjërimi
Nuk i dha dorën punëdhënësit, gruaja myslimane fiton gjyqin Nje vajzë suedeze e cila i përket fesë muslimane ka fituar një kompensim nga gjykata e vendit pas problemeve që u ngritë
Bajrami i Madh, Meta uron besimtarët muslimanë Në kuadër të Bajramit të Madh, kreu i shtetit shqiptar Ilir Meta uroi besimtarët myslimanë. Meta shkruan se është koh
Kryetari i muslimanëve takohet me Papa Françeskun Gjatë vizitës së Papa Frençeskut në Shkup, në vigjilje të takimeve me klerikët fetarë të Maqedonisë, i pranishëm ishte e
Basha uron muslimanët për Ramazanin: Agjërim të lehtë,të mbarë dhe të pranuar Lideri i demokratëve Lulzim Basha ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Kur Arkani bënte “Mashallah” për muslimanët e masakruar (VIDEO) Miëra njerëz të vrarë është bilanci i konfliktit në Bosnje që zgjati nga viti 1992 deri në vitin 1995. Kjo luftë dësh
ISIS kërcënon Putinin: Do të paguash çmimin për vrasjen e muslimanëve ISIS ka kërcënuar presidentin rus Vladimir Putin, se do "të paguajë çmimin për vrasjen e muslimanëve", në shpalljen e fu
Akuzohet për dy përdhunime, policia ndalon mendimtarin e Vëllazërisë Muslimane (FOTO LAJM) Policia franceze ka ndaluar profesorin e Universitetit të Okfordit Tariq Ramadan me akuzën e përdhunimit të dy grave, ak
Shkatërrohen 354 fshatra muslimane Organizata Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut “Human Rights Watch” (HRW) njoftoi se nga 25 gushti, pjesërisht apo pl
Trump përplaset me Theresa May Presidenti amerikan Donald Trump kritikoi publikisht Theresa May-n duke i thënë asaj të fokusohej tek terrorizmi, pasi l
Digjen varrezat myslimane në Dellçevë Të dielën rreth orës 18, Sh.M. (29) nga Dellçeva ka njoftuar policinë se në lagjen Fidanishtja e Vjetër – Dellçevë, te v
Kelmendi-VV-së: Ideologjia juaj është e rrezikshme, financoheni nga Serbia Kreu i partisë FJALA, Gëzim Kelmendi ka deklaruar se nëse ndokush në Kosovë financohet dhe kontrollohet nga Serbia, atë
Mbështet ISIS-in dhe "Vëllazërinë Muslimane", vendet arabe mbyllin "qiellin" për Katarin Egjipti ka mbyllur hapësirën ajrore ndaj avionëve të Katarit, derisa Arabia Saudite dhe Bahreini pritet të bëjnë të njëj
Hamasi "shkëput" lidhjet me Vëllazërinë Muslimane Kryetari i Byrosë Politike të Lëvizja së Rezistencës Islame Hamas, Halid Meshal, ka njoftuar vizionin e ri dhe dokumenti
New York Times artikull për Kosovën, ja çfarë shkruan Gazeta amerikane New York Times ka shkruar një artikull rreth Kosovës. Gazetarja Carlotta Gall shkruan se Kosova ndod
Të gjithë kundërshtarët e kësaj qeverie janë terroristë dhe ekstremistë Nga Burhan Seferi - A keni parë ndonjëherë që kundërshtarët e Nikolla Gruevskit dhe Ali Ahmetit të emërtohen me emra nor
"Kishën famulltare në Gjakovë e ndërtuan katolikët dhe muslimanët" (FOTO LAJM) Në manastirin e Shën Pjetrit dhe Palit në Gjakovë tani veprojnë katër françeskan: Nue Kajtazi (Guardian), Alexander Tanu
Ja si e pritën Bajramin myslimanët nëpër botë (FOTO LAJM) Muslimanët sot festojnë Fitër Bajramin, pas një muaji të agjërimit gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit. Në këtë ditë