999 rezultate për

muriqin

"Muriqi është Zot i futbollit në Prishtinë", mediat serbe thurin elozhe për Muriqin (FOTO LAJM) Një luan i vërtetë dhe një luftëtar i jashtëzakonshëm, kështu përkshkruhet më së miri Vedat Muriqi. Kosova fitoi dje
Ditë vendimtare për Muriqin dhe Rashicën Kjo fundjavë do të jetë e rëndësishme për futbollistët e Kombëtares së Kosovës që aktivizohen në ligat evropiane. Meg
Drejtuesit e 2 skuadrave londineze udhëtojnë drejt Stambollit për të ndjekur Muriqin Vedat Muriqi vazhdon ta tërheqë interesimin e skuadrave evropiane. Ylli kosovar do të jetë i angazhuar gjatë javes me
Juventusi dërgon vëzhgues në Stamboll për Muriqin Vedat Muriqi është duke shkëlqyer në kampionatin turk me fanellën e Fenerbahces. Ylli kosovar ka shënuar tre gola në
I shënoi Çekisë, Fenerbahçe uron publikisht Muriqin (FOTO LAJM) Vedat Muriqi realizoi golin e barazimit ndaj Çekisë në fitoren 2:1 duke qënë një nga më të mirët e ekipit. Ai gjithas
Karikatura e turkut: E ekspozon Muriqin si "bishë" me topin që duket si mish Vedat Muriqi ka befasuar tifozët e Fenerbahces pas fillimit eksploziv që ka pasur në këtë edicion të Superligës së Turqi
Po tërbon Stambollin, Fenerbahçe refuzon 12 milionë euro për Vedat Muriqin Vedat Muriqi ka filluar më së miri kampionatin turk. Lojtari i Kosovës në dy ndeshjet e para ka realizuar dy gola mja
Istanbul Basaksehir futet në garë për Vedat Muriqin Vedat Muriqi është një nga më të kërkuarit në merkato. Kosovari i cili mbylli një super sezon te te skuadra e Rizesporit
Mediat turke citojnë Muriqin: Dua të luaj për Galatasaray Sipas mediumeve turke dëshira e Vedat Muriqit është të luaj me Galatasarayin. Sulmuesi i Kosovës që pati një sezon të
Klubi i njohur spanjoll ofron 4.5 milion euro për Muriqin Vedat Muriqi është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato. Kosovari i cili këtë sezon ka shpërthyer me skuadërn e
Klubi i madh turk ofron 3 milion euro për Muriqin Klubi i madh turk, Fenerbahçe, nuk heq dorë nga Vedat Muriqi. Kosovari këtë sezon është kthyer në një bomber për skua
Përfaqësuesja e Kosovës fton Vedat Muriqin Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka planifikuar që ta ftojë për herë të parë në Përfaqësuesen A, futbollistin që po sh