999 rezultate për

muret

Sëmuret Dafina Zeqiri, perfundon në spital (FOTO LAJM) Këngëtarja Dafina Zeqiri pas shumë kohësh është kthyer në Kosovë. Ajo ka filluar të mbajë koncerte brenda dhe jashtë
Policia po heton mbishkrimet serbe në muret e shqiptarit në Mitrovicë Në ditën e fundit të vitit 2017-të, në muret e shtëpisë së një shqiptari në Mitrovicë, janë hasur mbishkrime të gjuhës s
Sëmuret këngëtarja shqiptare Është sezoni kur sëmuremi më së lehëti. E një gjë e tillë i ka ndodhur edhe këngëtares Fibi e cila këto ditë nuk ësht
Disa këshilla për të sëmurët me migrenë Migrena është një sëmundje që kryesisht prek personat e moshave 35 deri në 45 vjeç, që kryesit më e dukshme është tek gr
Lind aplikacioni për të sëmurët me sklerozë Në Milano janë shfaqur aplikacionet për kontrollin e pajisjeve elektronike dhe paraqitjen e tru-kompjuterit. Tashmë n
Sulmuesit që vranë 300 besimtarë në xhami mbanin flamurët e ISIS-it Zyrtarët egjiptianë që po merren me hetimin e masakrës ndaj besimtarëve në një xhami në Sinai kanë njoftuar se sulmuesit
Denoncimi: Të sëmurët tumoralë nuk marrin shërbimin e nevojshëm në QSUT, pajisja e prishur Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka denoncuar nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook, një nga prob
Djali i çiftit të dhunuar flet me lot në sy: I gjeta muret të lyera në gjak (VIDEO) Ngjarja e rëndë e 19 Nëntorit, ku çifti i të moshuarve Maliq dhe Shahe Elezi përkatësisht 77 dhe 69 vjeç u dhunuan nga 3
Turistët e zhgënyjer nga e gjithë bota, nxjerrin "të palarat" e hoteleve (FOTO LAJM) Turistët mbetën të zhëgnjyer pas rezervimeve në hotele, dhe nxorën kamerat e tyre për të dokumentuar disa nga hotelet më
Ushqimet që duhet të konsumojnë të sëmurët me anemi Anemia është një ndër çrregullimet më të të gjakut, që rezulton nga pakësimi, rënia e numrit të rruazave të kuqe të gjak
Djali i Gjebreas më i dashuruar se kurrë, tregon çfarë bën kur i sëmuret e dashura Djali i moderatorit të njohur Ardit Gjebrea, Joni, e ka treguar se tashmë është shumë i dashuruar dhe i lumtur. Përv
Sëmuret Shpend Ahmeti, thotë se ka marrë infuzion Kandidati për Kryetar i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se gjatë fushatës zgjedhore ka qenë i sëmu
Udhëheqësit e UÇK-së cilësohen si terrorist në muret e parlamentit serb (FOTO LAJM) Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, Kryeministri Ramush Haradinaj, Kryeparlamentari Kadri Veseli dhe Zëvendëskryeministr
Në mesnatë përfundon fushata, të shtunën votojnë të burgosurit dhe të sëmurët Sonte në mesnatë përfundon fushata zgjedhore për rrethin e parë dhe nis heshtja zgjedhore. Një ditë para zgjedhjeve
Thaçi kritikon Bashkimin Evropian: Shembini muret për Kosovën Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një Editorial për portalin panevropian “EurActiv” ka kritikuar Bashkimin Evropën p
Të sëmurët mendorë po rrezikojnë banorët në Kosovë, shteti të marrë masa Po të mos ndihmohej nga disa kalimtarë, A.A nga Podujeva as nuk mund ta imagjinoj se si do të shpëtonte nga duart e një
Studim! Pacientët me kancer por të shoqërueshëm, u mbijetojnë sëmundjes Pacientët me sëmundjet e kancerit, të cilët janë tipa shoqërurar, kanë perspektiva më të mira mbijetese, se sa ata që nu
Po vinte në Shqipëri, shqiptari nga Kosova sëmuret në Rrugën e Kombit Një shtetas nga Kosova është ndjerë keq gjatë udhëtimit në rrugën e Kombit. Policia menjëherë ka njoftuar autoambula
Luana Vjollca sëmuret me pushime (FOTO LAJM) Luana Vjollca hodhi fotografi në instastory këtë të premte ku tregoi se kishte udhëtuar për të nisur pushimet e saj.
Kujtimet e humbura mund të rizgjohen tek të sëmurët me Alzheimer Kujtimet e humbura mund të rizgjohen tek të sëmurët me Alzheimer dhe ndihma për këtë vjen nga lazerët. Një ekip shken