999 rezultate për

muret

Plotësohet dëshira e shqiptarëve! Tërmeti çan muret e Kuvendit Tërmetet që përfshinë Shqipërinë nuk kanë kaluar pa dëme. Tërmetet me magnitutë 5.2 ballë, me epiqendër në Durrës, p
Sëmuret luftëtari i UÇK-së, Haradinaj kërkon ndihmë (FOTO LAJM) Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka vizituar mikun dhe bashkëluftëtarin e tij, Halim Tolaj,
Në QKUK s'ka barna për të sëmurët me kancer Afro 500 kosovarë janë diagnostikuar me kancer vetëm gjatë katër muajve të parë të këtij viti. Të gjithë këta, janë duke
"Dita e Katastrofës", palestinezët mësyjnë telat dhe muret që i ndajnë nga Izraeli SHBA-të do të transferojnë sot ambasadën e tyre nga Tel Avivi në Jerusalem në kuadër edhe të 70 vjetorit të pavarësisë s
Flor Mumajesi në momente të vështira, i sëmuret njeriu i shtrenjtë Flori Mumajesi është një nga kantautorët më të dashur për publikun. Këngët e tij janë padyshim gjithmonë një hit. Por
Sëmuret Emina Cunmulaj në muajin e 8 të shatzanisë (FOTO LAJM) Modelja e njohur shqiptare Emina Cunmulaj së shpejti do të bëhet nënë për herë të dytë. Lajmin për këtë gjë e ka bër
Të sëmurët me Leukemi të harruar nga shteti, problemet e rënda Qendra Klinike Universitare e Kosovës vazhdon të ballafaqohet me mungesa të mëdha të barnave, qoftë edhe atyre të listës
Sëmuret Shpend Ahmeti, ende ndodhet jashtë shtetit Një javë më parë në media doli lajmi se Shpend Ahmeti ka udhëtuar jashtë vendit për të marrë trajtim mjekësor. Mësohet s
Të sëmurët ende kanë shumë probleme në Kosovë Mungesa e kushteve esenciale në spitalet e Kosovës ka shtyrë mijëra kosovarë të kërkojnë trajtim mjekësor jashtë vendit.
Këshilla për mobilimin e shtëpisë pa shumë para Të kesh ndërmend të arredosh nga e para një shtëpi, mund të të kushtojë shumë, por kjo nuk do të thotë që të duhet të mb
Ngjyra që nuk do ta gjeni në asnjë nga flamurët kombëtarë (VIDEO) Për shekuj me rradhë ngjyrë vjollce vlente më shumë se ari. Ngjyra e përdorur për të prodhuar pëlhura vjollcë erdhi
Lind aplikacioni për të sëmurët me sklerozë Në Milano janë shfaqur aplikacionet për kontrollin e pajisjeve elektronike dhe paraqitjen e tru-kompjuterit. Tashmë n
Terapi me kafshë shtëpiake për të sëmurët me Alzhaimer Për herë të parë Në Mantova, po aplikohet një praktikë e re dhe shumë e veçantë për të ndihmuar personat që vuajnë nga s
Flamurët e Shqipërisë dhe Kosovës shfaqen në ndërtesën më të lartë të New-York-ut (VIDEO) Lojërat Olimpike Dimërore kanë filluar në Korenë Jugore, por njujorkezët kanë shijuar një pjesë të këtyre Lojërave kur E
Sëmuret Dafina Zeqiri (FOTO LAJM) Janë pothuajse çdo ditë të angazhuar rreth profesionit të tyre. Artistët tanë gjejnë pak kohë për relaks apo për të q
Rambo sëmuret, mjekët flasin për gjendjen e tij Aktori Sylvester Stallone është hospitalizuar pas tensionit të lartë, marramendjes dhe përshpejtimit të punës së zemrës.
Sëmuret Dafina Zeqiri, perfundon në spital (FOTO LAJM) Këngëtarja Dafina Zeqiri pas shumë kohësh është kthyer në Kosovë. Ajo ka filluar të mbajë koncerte brenda dhe jashtë
Policia po heton mbishkrimet serbe në muret e shqiptarit në Mitrovicë Në ditën e fundit të vitit 2017-të, në muret e shtëpisë së një shqiptari në Mitrovicë, janë hasur mbishkrime të gjuhës s
Sëmuret këngëtarja shqiptare Është sezoni kur sëmuremi më së lehëti. E një gjë e tillë i ka ndodhur edhe këngëtares Fibi e cila këto ditë nuk ësht
Disa këshilla për të sëmurët me migrenë Migrena është një sëmundje që kryesisht prek personat e moshave 35 deri në 45 vjeç, që kryesit më e dukshme është tek gr