999 rezultate për

munih

Haradinaj kritikon Kurtin për deklaratat e marrëveshjeve në Munih Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka kritikuar qëndrimin e kryeministrit aktual Albin Kurti, lidhur me mar
Vuçiç nuk flet për statusin e Kosovës: Të hiqet taksa njëherë! Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi në Munih se Beogradi nuk do të bisedojë mbi statusin deri sa të mos hiq
Kurti e ftoi për takim, por Thaçi nuk është në Kosovë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e
Taktikat e Sarrit e penalizojnë Douglas Costën, Bayerni i gatshëm ta kthejë në Munih Forma e mirë e Paulo Dybalës e ka detyruar trajnerin e Juventusit Maurizio Sarri që të luajë me skemën 4-3-1-2, rreshtim
Thaçi i përmend Vuçiq në Munih spastrimin etnik gjatë luftës Gjatë debatit të organizuar në Munih nga ish-ambasadori gjerman, Ëolfgang Ichinger, ku në panel ishin presidenti i Repub
Arrestohet personi i dyshuar për sulmin me thikë në Munih Policia gjermane bëri të ditur se ka arrestuar personin e dyshuar për sulm me thikë, si pasojë e të cilit u plagosën kat
Angela Merkel, zyrtarisht kandidate për Kancelare të Gjermanisë Kristiandemokratët gjermanë dhe partneri bavarezë, CSU kanë zgjedhur zyrtarisht Angela Merkelin kandidate për kancelare
Zgjohet nga koma shqiptari që u plagos me dy plumba në Munih Një lajm i gëzueshëm ka ardhur sot nga babai i Benet Aliu, i mituri nga Bujanoci i cili u mori dy plumba në ngjarjen në
I jepet lamtumira adoleshentëve që u vranë në Munih I jepet lamturmira e fundit dy adoleshentëve të cilët humbën jetën tragjikisht në Mynih. Dje e gjithë Kosova i përku
Sonte arrijnë trupat e pajetë të shqiptarëve të vrarë në Munih Trupat e pajetë të dy të rinjve Dijamant Zabërgja dhe Armela Segashi, pritet të arrijnë sonte në aeroportin e Prishtinës
Kosova në ditë zie Sot Kosova është në ditë zie, duke nderuar viktimat që u vranë në Munih të Gjermanisë. Në Munih të Gjermanisë, të pre
18-vjeçari që shkaktoi ngjarjen në Munih, vrau për hakmarrje Mediat gjermane thonë se Ali Sonboly, 18 vjeçari, i cili vrau 10 persona mbrëmë në Munih, ka qenë i dhunuar psikologjiki
Mbi 100 persona kërkuan ndihmë në polici në Mynih Raporti zyrtar i lëshuar nga Departamenti i Policisë në Munih, thotë së pasi janë pranuar informacionet se në qendrën tr
Mustafa ngushëllon Merkelin, nuk i përmend viktimat kosovare Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, i ka shprehur ngushëllime familjarëve të të vdekurve si dhe popullit e Qeverisë Gje
Merret në pyetje nga babai i sulmuesit të Munihut Gazeta Bild ka njoftuar se policia gjermane ka marrë babanë e sulmuesit 18 vjeçar dhe po e interviston. Ekipet e mje
Zbulohet identiteti i sulmuesit në Munih Ali Sonboly, dyshohet se është emri i sulmuesit në Munih, i cili la të vdekur së paku 10 persona në dyqanin e ushqimeve
Armela, viktima e dytë shqiptare nga sulmi terrorist në Munih Vëllai i Armela Segashit, Arbnori, pë rmes një statusi në "Facebook", ka njoftuar se motra e tij Armela, ndërroi jetë
Ja shqiptari që mbeti i plagosur në fyt në sulmin e Munihut Benet Adilji i cili jeton me familjen e ti në Gjermani, është plagosur në sulmin që ndodhi në Munih të Gjermanisë. 14
Shkon në 9 numri i viktimave nga sulmi në Munih Policia gjermane ka konfirmuar zyrtarisht se numri i viktimave nga sulmi në një qendër tregtare në Munih është rritur.
E pabesueshme/ Ja një fakt tmerrues për sulmin e sotëm në Munih Sulmi i sotëm në Munih të Gjermanisë, ka ndodhur pikërisht në të njëjtën datë kur ndodhi masakra në Norvegji nga neo-naz