999 rezultate për

mungese

Analistët: Mungesa në debate është mungesë e kulturës politike Analistët thonë se qytetarët kanë harruar çfarë është debat politik dhe se debati si mjet demokratik nuk ka tanimë as në
Në Dibër spitali vuan mungesën e mjekëve Spitali rajonal i Dibrës vuan mungesën e mjekëve. Këtë shqetësim e ka bërë publik drejtori i spitalit, ku për pasojë, ky
U përfol se refuzoi Kosovën, Celina tregon të vërtetën Bersant Celina ishte mungesa e madhe e Kosovës në ndeshjen kundër Turqisë. Sulmuesi i Twentes nuk ishte nën urdhrat e tr
Mbushet infermieria, tjetër mungesë e madhe te Reali Reali i Madridit e ka infermierin e tejmbushur në këtë fillim sezoni. Pas Sergio Ramos, futbollisti i javës që do të mun
Kishte 20 ditë që kishte vdekur, familjarët harruan të moshuarin Ndonëse kishte 20 ditë që kishte ndërruar jetë, familjarët nuk janë kujtuar për një të moshuar që të pyesin për shëndeti
Mediet spanjolle: Në Kosovë gjuha spanjolle mësohet nga telenovelat (VIDEO) Agjencia spanjolle e lajmeve "EFE" ka ardhur në Prishtinë për të kërkuar njerëz që dinë të flasin spanjisht. Gjatë n
Zbuloni nëse keni mungesë të vitaminës B12 Vitamina B12 është shumë e rëndësishme për trupin e njeriut pasi shërben për ndërtimin e ADN-së dhe ARN-së, kujdeset për
Mungesë gjaku për talasemikët, tre muaj pa mjekim (VIDEO) Ndonëse nevojat janë të mëdha për qese gjaku, spitali e ka të pamundur që ti ofrojë shërbimin e duhur pacientëve me tala
Ushtria maqedonase në kushte të tmerrshme, paralajmërojnë grevë Antarët e Armatës në Republikën e Maqedonisë vazhdojnë të jenë të pakënaqur. "Paga të vogla, mungesë të pajisjeve, u
Ekspertët e pavarur: Këto janë shkeljet e rënda mjedisore në HEC-et e Valbonës Një grup ekspertësh mjedisi prej 9 personash me tituj shkencore kanë bërë ekspertizë të pavarur nëse leja mjedisore e dh
Tronditet kombëtarja, konfirmohet një tjetër mungesë e madhe Kombëtarja shqiptare pëson një tjetër goditje të rëndë në fazën e sulmit për sfidën ndaj Lihtejnshtejnit. Armando Sa
Shqipëri-Spanjë, tifozët të mërzitur për mungesë biletash Federata Shqiptare e Futbollit, ka konfirmuar se nuk ka mbetur asnjë biletë e lirë teksa kanë mbetur edhe 9 ditë nga sfi
Busquets: Barcelona e ndjeu mungesën e Messit ndaj Gladbahut Lionel Messi është një mungesë e madhe për Barcelonën dhe kjo gjë u pa edhe mbrëmë. Barcelona për herë të parë në Ligën
Ja çfarë fshihet pas nepsit për ushqime të ndryshme Një nga mënyrat sesi trupi na dërgon sinjale janë edhe “nepset” për ushqime të caktuara. Ja se çfarë do të thotë tru
Ja çfarë thotë ministri Beqaj për vdekjen e nënës shtatzënë në maternitet Ministria e Shëndetësi ka reaguar në lidhje me akuzat e Partisë Demokratike për vdekjen e gruas shtatzënë në materniteti
Kryetari i KMSH-së uron për vitin e ri shkollor (FOTO LAJM) Në vendin tonë ka nisur viti i ri shkollor 2016-2017. Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, me rastin e fillimi
Vokrri sqaron shkakun e mungesës së flamurit shqiptar në Finlandë (VIDEO) Presidenti i FFK-së, Fadil Vokrri, gjatë debatit ku ishte i ftuar në emisionin Rubikon, është pyetur edhe për vendimin e
Kryebashkiaku i Pogradecit ankohet tek Nishani për mungesë investimesh Presidenti Nishani priti sot në një takim Kryetarin e Bashkisë së Pogradecit, z. Eduart Kapri. Gjatë takimit u bisedua r
Fëmija bie nga ballkoni, prindërit e kuptojnë me vonesë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme tek ish-fusha e Aviacionit, në Laprakë. Një 13 vjeçar me kombësi egjip
Mungesë të vitaminës E në organizëm, ja shenjat Vitamina E vepron si një antioksidues i fuqishëm që ndihmon në largimin e stresit oksidativë, i cili mund të shkaktojë p