999 rezultate për

mubarak

Egjipti pas Mubarakut Trafiku i Kajros po i kthehet normalitetit-ndërkryerjes së pashpresë-teksa protestuesit kanë filluar të largohen nga she
Mubarak më i pasur se Bill Gates Sado që listën e Forbes-it për njerëzit më të pasur në botë nuk është emri i Hosni Mubarak, është e pakontestueshme se i
Egjiptianët festuan largimin e Mubarakut Egjiptianët kanë festuar gjatë gjithë natës largimin e presidentit Hosni Mubarak, pas 30 vjetësh në pushtet. Presidenti
El Baradei: Dita më e bukur e jetës sime Njëri nga udhëheqësit e opozitës në Egjipt dhe njekohesisht fituesi i Çmimit Nobel për Paqe, Muhamed El Bardei, ka përsh
Egypt's Mubarak resigns as leader Hosni Mubarak has stepped down as president of Egypt, after weeks of protest in Cairo and other cities. The news was
Merkel: Largimi i Mubarakut, moment historik Kancelarja gjermane, Angela Merkel, është shprehur shumë e kënaqur nga largimi i presidentit egjiptian, Hosni Mubarak. "
Eshton: Mubaraku ka dëgjuar zërin e popullit Bashkimi Evropian ka mbështetur kurajën e protestuesve pro-perëndimorë, të cilët detyruan presidentin egjiptian, Hosni M
Egjipt, largohet Presidenti Hosni Mubarak Pas 18 dite protestash dhe pas 30 vitesh ne pushtet, Presidenti egjiptian Hosni Mubarak, ka dhënë dorëheqjen. Dorëheqja
Egjipt, Mubarak refuzon të dorëhiqet (UPDATE) Presidenti i Egjiptit, Hosni Mubarak, sapo deklaroi se nuk ka ndërmend të dorëhiqet, duke ngjallur protesta të
Mubarak ka 40 deri në 70 miliardë dollarë Ushtria e Egjiptit ka bërë përpjeke që me tanke të depërtojë në Sheshin Tahrir, ku po vazhdojnë demonstratat kundër regj
Mubarak dorëhiqet nga posti i kreut të partisë së tij Presidenti i Egjiptit Hosni Mubarak ka dhënë sot dorëheqje nga posti i kryetarit të Partisë Nacional-Demokrate në pushte
Mubarak, ftesë muslimanëve për bisedime Presidenti Hosni Mubarak ftoi Vëllazërinë Myslimane në bisedime, në një tentativë për të qetësuar situatën në vend, e ci
Mubarak, ftesë muslimanëve për bisedime Presidenti Hosni Mubarak ftoi Vëllazërinë Myslimane në bisedime, në një tentativë për të qetësuar situatën në vend, e ci
Mubarak, ftesë muslimanëve për bisedime Presidenti Hosni Mubarak ftoi Vëllazërinë Myslimane në bisedime, në një tentativë për të qetësuar situatën në vend, e ci
Hosni Mubarak pranon largimin Presidenti i Egjiptit, Hosni Mubarak, nuk do të kërkojë edhe një mandat tjetër në krye të shtetit. Këtë fakt ai e ka bër
Egjipti në kaos (FOTO LAJM) Në Egjipt janë mbyllur shkollat, bankat dhe tregjet e aksioneve, për shkak të protestave të vazhdueshme që kanë përfshir
Dorëhiqet qeveria egjiptiane (FOTO LAJM) Kabineti qeveritar i Egjiptit ka dhënë zyrtarisht dorëheqje, njoftoi televizioni shtetëror i vendit. Ky hap vjen pas pre
Kajro: Rritet numri i viktimave Ka arritur në 38 numri i personave që kanë humbur jetën gjatë dy ditëve të fundit në protestat antiqeveritare në Egjipt.
Mubarak e pranoi ftesën për bisedimet paqësore Mediat shtetërore në Egjipt kanë raportuar se presidenti Hosni Mubarak e ka pranuar ftesën e Shteteve të Bashkuara, për
Rendohet gjendja shendetesore e Mubarak Gjendja shëndetësore e presidentit egjiptian Hosni Mubarak është rënduar së tepërmi d