999 rezultate për

msa-ne

BREXIT mund të ndikojë mbi MSA-në për Kosovën Kosova mund të përballet me problemet në zbatim të Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit, pas votimit në referendum për d
Ymeri i pakënaqur me ndarjen e temave në komisionin për MSA-në Në lidhje me ndarjen e temave që do të debatohen në mbledhjen e parë të Komisionit Parlamentar për Stabilizim Asociim, B
Joseph Daul uron Mustafën për MSA-në Presidenti i Partisë Popullore Evropiane (EPP), Joseph Daul, me rastin e hyrjes në fuqi të Marrëveshjes së Stabilizim As
Ja çfarë shkruan Hahn për MSA-në mes Kosovës dhe BE-së Komisioneri evropian për çështje të fqinjësisë dhe negociata për Zgjerim, Johanes Hahn, është dhe personi i parë që ka b
Hoxhaj takon Fulen: Rol vendimtar për MSA-në Ish ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka takuar sot në Prishtinë ish Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Stefan
KE vlerëson Kosovën për MSA-në, kritikon veprimet e opozitës Komisioni Evropian ka publikuar gjetjet e fundit në Raportin e Progresit për Kosovën për vitin 2015, i cili është pjesë
Miratohet projektligji për MSA-në Kuvend i Kosovës ka miratuar me 86 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshje
Ilir Deda, pjesë e seancës për MSA-në Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ilir Deda ka pohuar se do të jetë pjesë e seancës së sotme plenare të Kuven
Opozita do të bojkotojë seancën për MSA-në Qeveria e Kosovës, pasi ka ratifikuar projektligjin për Marrëveshjen e Stabilizim-Asociimit me Bashkimin Evropian, atë e
Kosova rrezikon MSA-në nëse nuk zbatohen marrëveshjet me Serbinë Nëpërmjet ratifikimit të Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit (MSA), Kosova zotohet të zbatojë të gjitha marrëveshjet që
Dilemat e opozitës për MSA-në Opozita kanë arritur në një mendim se nuk do të jenë pjesë e seancës së Kuvendit në miratimin e Marrëveshjes për Stabili
Qeveria miraton projektligjin për MSA-në Qeveria e Kosovës ka miratuar projektligjin për ratifkimin e marrëveshjes së Stabilizim Asociim-it të arritur të martën
Thaçi: Nuk besoj se ka deputetë që do të bllokojë MSA-në Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi, ka shprehur besimin se, nuk do të ketë deputetë në Kuvend që
Opozita lejon fjalimin e Fischerit dhe seancën për MSA-në Opozita do të marrë pjesë në seancën parlamentare në të cilën deputetëve të Kuvendit të Kosovës do t'iu drejtohet presid
Beogradi: Kosova nuk e nënshkroi MSA-në si shtet Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka deklaruar se Kosova ka nënshkruar MSA-në në një for
Kosova nënshkruan MSA-në me Bashkimin Evropian Kosova ka nënshkruan sot Marrëveshjen e Stabilizim Asocimit (MSA) me Bashkimin Evropian në Strasburg, nga Përfaqësuesja
Kosova nënshkruan sot MSA-në me BE-në Kosova nënshkruan sot në Strasburg Marrëveshjen e Stabilizim-Asociimit me Bashkimin Evropian. Nënshkrimi i këtij dokumen
Këshilli i BE-së miraton MSA-në për Kosovën ëshilli i Bashkimit Evropian ka miratuar ditën e sotme Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit ndërmjet Kosovës dhe Bashkimi
Hahn: Opinionet e ndryshme pranohen, por jo dhuna (VIDEO) Komisioneri i BE-së, Johannes Hahn, gjatë takimit të sotëm me ministrin e Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, ka dënuar
Qeveria mirëpret MSA-në për Kosovën Kryeministri i vendit, Isa Mustafa mirëpriti miratimin e propozimit për Marrëveshje për Stabilizim Asociim për Kosovën n