999 rezultate për

mrekullueshme

Hapet Europiani, ceremoni spektakolare Kampionati europian nis zyrtarisht me një ceremoni madhështore, e cila po ndiqet nga miliona shikues në të gjithë botën.
Bibliotekat më të bukura në botë (FOTO LAJM) Bibliotekat janë vendi i njohur i zhvillimit intelektual i një kombi. Shumë prej tyre janë ndërtuar në një mënyrë të veç
El Shaarawy: Italia një ëndërr e bërë realitet Sulmuesi i Romës, Stephan El Shaarawy, ka treguar për mediat se ka një ndjenjë të mrekullueshme që reprezenton Italinë.
Pamjet e mrekullueshme të eklipsit të diellit (FOTO LAJM) Në Indonezi dhe në Paqësor miliona njerëz kanë shijuar pamjet e mrekullueshme të eklipsit të diellit dhe i gjithë rajoni
Vepra e mrekullueshme e arkitektit të verbër (FOTO LAJM) Arkitekti Elmer Reavis më 1924, ka arritur që të ndërtojë një shtëpi mahnitëse në Los Anxhelos, i cili sipas legjendës u
Pogradeci dhe Korça më të bukura se kurrë (FOTO LAJM) Bukuritë e Shqipërisë janë vërtetë të mahnitshme. E për të thënë të vërtetën janë shumë, dhe çdo pjesë e saj krijon një
15 qytetet më te bukura në botë, edhe Berati në mesin e tyre (FOTO LAJM) Një agjenci japoneze e quajtur JATA e që merret me turizëm ka listuar 15 qytetet më të bukura në botë. Pjesë e kësaj
Torrales, dietologia më seksi e një skuadre sportive (FOTO LAJM) Quhet Rossana Torrales dhe punon si dietologe në klubin e futbollit Boavista. Bukuroshja nga Paraguaji ka një trup dhe f
Enca thyen rekordin me 900 mijë ndjekës Enca ka falenderuar ndjekësit e saj në Instagram, të cilët kanë shkuar mbi 900 mijë, duke kaluar çdo llogari shqiptare.
Të gjithë do e dëshironim një mundësi të tillë (FOTO LAJM) Të jesh pjesë e mamjeve të mrekullueshme që të ofron natyra është një mundësi që mund të jetpet një herë në jetë. Fotogr
Ja cili është vendi më i bukur në botë (FOTO LAJM) Alpet e Zvicrës Ascher dhe shtëpia bukolike me restorantin në të është shpallur një ndër vendet më të bukur turistikë në
Pamje të mrekullueshme nga Kamboxhia (FOTO LAJM) Përmes këtij seti fotografik në do të arrijmë të shikojmë mrekullinë që të ofron Kamboxhia. Personi që e realizoi këtë ë
E mrekullueshme! Shënon me goditje dënimi nga gjysmëfusha e tij (VIDEO) Mbrojtësi i FC Wichita, Kevin Ten Eyck, ka shënuar një gol të mrekullueshëm nga goditja e dënimit edhe pse ishte në gjys
Mrekullitë e Shqipërisë nga ajri (FOTO LAJM) Me një histori mijëra vjeçare, me një reliev fantastik dhe me një bregdet që të le pa fjalë Shqipëria gëzon gjithçka që
Video e mrekullueshme e realizuar nga pulëbardha (VIDEO) Pulëbardha i vodhi kameran një turisti në brigjet e Spanjës dhe bëri të mundur krijimin e një video spektakolare. Tu
"Shpresoj që Neymar të më kalojë" Fenomeni brazilian Ronaldo ka folur për "ESPN Brasil" rreth rritjes së Neymar, idhulli i vërtetë i të gjithë brazilianëv
Pamjet e mrekullueshme të eklipsit nga sateliti Proba-2 (VIDEO) Minisateliti Proba-2 i European Space Agency (ESA) ka publikuar disa pamje reale të momentit të eklipsit të sotëm nga Ev
Legjendari Rogerio Ceni dopio-pritje shpëtimare (VIDEO) Kur flasim për Rogerio Ceni na shkon menjëherë mendja te golat e tij, por kësaj rradhe Portali Albeu.com ju sjell Cenin
Bota pamje nga lart (FOTO LAJM) Toka është një mister më vete, përmes këtyre fotove ne mund të shohim bukuritë dhe veçantinë që fshihet tek ajo. Fotogra
Imazhe të mrekullueshme nga hapësira (VIDEO) NASA publikon një foto me pamje paranomike të një pjese të Andromeda galaktikës, të kapur përmes teleskopit të hapësirës