999 rezultate për

mrekullueshme

15 vende të mrekullueshme në botë që do t'ju lenë pa frymë (FOTO LAJM) Ka vende aq të mrekullueshme në botë sa e vetmja gjë që mund të bësh kur i sheh është të ngelësh me gojën hapur. Në
Shija e mrekullueshme e trahanasë tradicionale shqiptare Trahanaja është një pjesë e pandashme e traditës së Shqipërisë ndonëse origjina e saj është në vendet e Lindjes. Tra
Aloe Vera e mrekullueshme për duart Duart e thata dhe të ashpra janë një problem shumë i zakonshëm të cilin lehtësisht mund ta trajtoni në mënyrë natyrale d
Supë me qofte dhe spageti për shije të mrekullueshme Një recetë që sjell spagetit dhe qoftet në një pjatë të vetme për shije të mrekullueshme. Ju duhen vetëm 20 minuta dhe s
22 fotografitë që do t'ju tregojnë përse bota është kaq e mrekullueshme (FOTO LAJM) Bota në të cilën jetojmë është një thesar me gjëra interesante dhe të mahnitshme. Ju vetëm duhet ta shikoni atë nga
Veliaj: Po të jemi bashkë mund të bëjmë gjëra të mrekullueshme Nën kujdesin e Bashkisë së Tiranës, Krraba ishte mikpritësja e radhës e festivalit “Ritet Panverore”, ku morën pjesë dis
Armina e "nxehtë" në plazhet e mrekullueshme të Meksikës (FOTO LAJM) Armina Mevlani bën shpesh udhëtime në vende të ndryshme të botë, por i fundit në Meksikë, nuk do të harrohet lehtë prej
Ramushi nga Franca i dërgon një dhuratë të mrekullueshme Anitës për Shën Valentin (FOTO LAJM) Bashkëshortja e Ramushit, Anita Haradinaj, ka bërë publike një fotografi ku shihet një buqetë e madhe më lule. Këtë b
E MREKULLUESHME/ Ringrihet flamuri shqiptar në Çamëri pas 73 vitesh Pas plot 73 vitesh është ringritur në Çamëri flamuri shqiptar. Në një vend ku shqiptarëve u mohohen dhe u dhunohen të gj
Trump zbulon letrën e "mrekullueshme" dhe "sekrete" që i la Obama Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka bërë shaka duke thënë se nuk do t’i tregojë shtypit se
Pamje të mrekullueshme nga liqeni i ngrirë i Batllavës (VIDEO) Temperaturat e ulëta të cilat e kanë përshkuar Kosovën gjatë ditëve të fundit, kanë ngrirë lumenjë, liqene e ujëvara.
25 armët më të njohura të kinematografisë (FOTO LAJM) Karakteret e filmave shekullorë nuk do mund të identifikoheshin dot pa armët e tyre. Kush do të ishte James Bond pa p
Darmian fejohet me bukuroshen italiane (FOTO LAJM) Nuk po përjeton momentin më të mirë në karrierë në fushë, por jashtë saj shkëlqen. Në prag të ndeshjes të së mërkurës nd
Donald Trump lartëson Nëna Terezën (VIDEO) Presidenti i ardhshëm i Shtetëve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka lartësuar kountributin e Nënë Terezës, shqip
Shqipëria e mrekullueshme, lë pas Spanjën dhe Italinë (VIDEO) Shqipëria ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në udhëtim kundër Lihtenshtajnit. Kombëtarja fitoi me rezultat të pa
Përzieni mjaltin me ujë për efekte të mrekullueshme në organizëm Vendosni një lugë çaji mjaltë në një gotë me ujë të vakët dhe përziejeni mirë. Mjalti do të shkrihet me ujin, gjë e cila
E mrekullueshme/ Nëna transformon vogëlushen gjatë gjumit (FOTO LAJM) Kur dy pasionet më të mëdha në jetë i vë në “shërbim” të njëra tjetrës arrin vërtet “mrekulli”. Një nënë e re, Laura
E mrekullueshme, Mavraj përqafon në stadium nënën e tij (FOTO LAJM) Mergim Mavraj ka festuar me nënën e tij triumfin e Shqipërisë, duke e përqafuar me shumë dashuri. Kombëtarja shqiptar
Atmosferë e mrekullueshme në Lyon pak orë para ndeshjes (VIDEO) Tifozët kuqezi gjatë gjithë ditës së sotme kanë mbajtur një atmosferë të mrekullueshme në Lyon të Francës ku do të luhet
E mrekullueshme/ “Je t’aime jeta ime!”, në ndeshjen Francë-Shqipëri (FOTO LAJM) Tifozët shqiptarë në Europianin Francë 2016, kanë shkëlqyer në stadium, aq sa ka merituar të flitet me superlativa për t