999 rezultate për

mosul

Ofensiva në Mosul/ BE duhet të përgatitet për një fluks militantësh Bashkimi Evropian duhet të jetë gati për një fluks militantësh nëse i ashtuquajturi Shteti Islamik do të mbrapset nga Mo
Momenti kur kamikazi hedh veten në erë gjatë luftimeve në Mosul (VIDEO,+18) Një kamikaz ka hedhur veten në erë gjatë luftimeve për rimarrjen e Mosulit, qytetit të dytë më të madh të Irakut. "CN
OKB paralajmëron katastrofë humanitare në Mosul Një shpërngulje masive e popullsisë mund të fillojë për një javë në Mosul, paralajmëron OKB, disa orë pas fillimit të nj
Të gjithë kundër ISIS. Fillon "Beteja e Madhe" për Mosulin (FOTO) Mosuli ka dy vjet në duart e xhihadistëve të ISIS dhe duket se tani ka ardhur koha që të kalojë nën administrimin e forc
Kryqi i Kuq i gatshëm për sigurimin e 300 mijë nga një milion refugjatët në Mosul Komiteti ndërkombëtar i Kryqit të Kuq pret që numri i të zhvendosurve brenda vendit në Irak, pas trazirave të Mosulit, t
LIVE beteja e ushtrisë irakiane kundër ISIS në Mosul (VIDEO) Ushtria irakiane ka ndërmarrë një aksion për të rimarrë qytetin e Mosulit nga Shtetit Islamik. Ndërkohë presidenti i
Putin paralajmëron SHBA-në dhe Francën: Kujdes me "Mosulin" Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, gjatë Samitit "BRICS" në qytetin e Goa-s në Indi, ka paralajmëruar SHBA-në dhe Franc
ISIS shkatërron rebelimin e Mosulit Burime nga Reuters raportojnë që ISIS ka arritur të shkatërrojë rebelimin në qytetin verior irakian të Mosulit. Pesëd
Erdogan: Do të marrim pjesë në ofensivën për Mosulin Turqia është e vendosur me çdo kusht të marrë pjesë në një operacion të planifikuar nga forcat e koalicionit për të dëbu
Obama takohet me kryeministrin irakian për luftën kundër ISIS-it Shtëpia e Bardhë ka bërë të ditur se presidenti Barack Obama do të takohet me kryeministrin irakian, Haidar al-Abadi në
Turqia dërgon trupa në Mosul, Iraku: Largohuni menjëherë (FOTO-VIDEO) Qeveria irakene i ka kërkuar Turqisë që të tërheqë trupat ushtarake që ka dërguar pranë qytetit verior të Mosulit. Pë
Vritet një tjetër lider i ISIS Autoritetet irakene njoftuan se kanë vrarë udhëheqësin e ISIS-it në Mosul e Irak, Habdelgani Saleh Hamid, i njohur edhe
Përkeqësohet situata në Irak, 500 mijë njerëz arratisen nga Mosuli (FOTO-LAJM) Më shumë se 500 mijë njerëz janë detyruar që të arratisen nga qyteti i Mosulit në Irak, pasi militantët islamikë morën k
Sulm në Irak, 19 të vrarë Të paktën 19 persona humbën jetën në një valë sulmesh në gjithë Irakundhe dhjetëra të tjerë janë plagosur. Një kamikaz k