999 rezultate për

mosul

Mosul/ ISIS ekzekuton 232 persona ISIS ka ekzekutuar të paktën 232 persona në qytetin irakian të Mosulit e po përdor mijëra të tjerë si mburoja njerëzore
OKB: ISIS ka marrë peng rreth 8 mijë civilë në Mosul Të paktën 8 mijë persona, mes tyre gra dhe fëmijë janë rrëmbyer nga ISIS dhe po përdoren si mburoja njerëzore në reziste
Rreth 900 ushtarë të ISIS-it janë vrarë në Mosul Rreth 800 deri në 900 militantë të Shtetit Islamik janë vrarë që kur forcat irakiane kanë nisur ofensivën për rimarrjen
Isis ekzekuton dhjetëra të burgosur Militantët e Shtetit të vetëshpallur Islamik, kanë ekzekutuar dhjetëra të burgosur të marrë nga fshatrat që IS ishte i d
Militantët e ISIS po rruajnë mjekrat për t’u futur në bazat ushtarake irakiane Një grup i Shtetit Islamik të cilët janë vendosur në vendet rreth Mosulit, po rruan mjekrat për qëllim që të mos dallohe
ISIS djeg të gjallë luftëtarët që u larguan nga fushëbeteja në Mosul ISIS ka ekzekutuar 9 nga anëtarët e vet duke i hedhur ata në çisternat me naftë e duke i djegur kështu të gjallë pasi u
Forcat irakiane në Mosul vazhdojnë të rimarrin zona të mëdha nga duart e ISIS Forcat irakiane kanë rimarrë mbi 800 kilometra katrorë territor të grupit Shteti Islamik, që kur filloi javën e kaluar b
ISIS kryen mizori në Mosul Agjencia e Mbrojtjes së të Drejtave të Njeriut pranë OKB-së, ka raportuar se të gjendur në vështirësi, ekstremistët e IS
Ja plani për luftën në Mosul, e shpjeguar në detaje Çfarë po ndodh në Mosul dhe cili është plani i betejës? A do e dëmtojë ISIS-in rënia e qytetit? Sa keq do të bëhet situa
OKB strehon 150 mijë të shpërngulur nga Mosuli Komisariati i Lartë i Kombeve të Bashkuara për Refugjatët (UNHCR) do të jetë shumë shpejt gati të presë 150 000 persona
Vazhdon ofensiva për rimarrjen e Mosulit nga ISIS Forcat irakiane sulmuan sot me artileri rrethinat e qytetit Mosul, në javën e dytë të ofensivës për rimarrjen e qytetit
Mosuli mes "zjarreve", forcat irakiane dhe kurde rrethojnë qytetin Qyteti i Mosulit në Irak duket se është shendërruar në një fushë-beteteje të rrezikshme, kjo pas avancimit të ushtrisë i
Mrekullia në Mosul / 10-vjeçarja: Mendova se s'do vinit kurrë! (VIDEO) "Mendova se nuk do të vinit kurrë", janë fjalët e një të miture 10-vjeçare e cila u shpëtua nga kthetrat e luftëtarëve b
Ekzekutime të tmerrshme në Mosul, ISIS vret 284 civilë Forcat aleate në Mosul kanë përparuar bindshëm ndaj atyre të militantëve të ISIS, por të zënë ngushtë këta të fundit kan
Shtëpitë “fantazma” të militantëve të ISIS (FOTO LAJM) Pluhur dhe rrënoja që rrethojnë hyrjen e një tuneli në dhomën e një ndërtese tashmë të braktisur. Në një tjetër foto, nj
Ofensiva e Mosulit, militantët e ISIS vishen si femra për t'i shpëtuar luftës (FOTO LAJM) Prej më se 4 ditësh forcat e ushtrisë irakiane kanë nisur një ofensivë të gjerë në qytetin e rëndësishëm të Mosulit i ci
Forcat e Irakut vrasin 200 forca të ISIS gjatë ofensivës në Mosul Forcat irakiane kanë deklaruar se sapo kanë ri-marrë qytetin e krishterë “Bartella” i cili gjendet afër Mosulit, qytet k
Luftëtari i ISIS në Mosul hedh veten në erë për t’i shpëtuar arrestimit (VIDEO) Ky është momenti tmerrues kur një luftëtar i ISIS hedh veten në erë pasi aktivizoi xhaketën e vetëvrasjes për të shmangu
E tmerrshme / "ISIS po i përdor qytetarët e Mosulit si mburojë kundër sulmeve" Pentagoni ka akuzuar grupin militant të vetëshpallur Islamik, se po përdor mijëra banorë të Mosulit si "mburoja njerëzor
ISIS paralajmëron SHBA-të se i pret disfata në Irak Një ditë pas fillimit të ofensivës së madhe për çlirim të Mosulit, grupi radikal Shteti islamik, përmes një video xhirim