999 rezultate për

mosul

Dy vjet pas çlirimit të ISIS, ja si duket qyteti Mosulit (FOTO LAJM) Dy vjet pasi kryeministri Haider al-Abadi e shpalli Mosulin të çliruar nga luftëtarër e ISIS vendi duket një gjëndje të
Angelina Jolie shfaqet e dobët në Mosul E dërguara e Agjencisë Speciale për Refugjatë nga Kombet e Bashkuara, Angelina Jolie, ka vizituar Mosulin në Irakun veri
Imazhi i tmerrshëm që tregon historinë e tragjedisë dhe neglizhencës në Mosul (FOTO LAJM) Trupi i një vajze që qëndron midis rrënojave në qytetin e vjetër të Mosulit po trondit opinionin publik. Është e vësh
Krishtlindje në Mosul pas katër vitesh terror (FOTO LAJM) Për herë të parë pas katër vitesh terror në sundimin e militantëve të ISIS. Një meshë e thjeshtë, por shumë domethënë
U shkatërrua nga ISIS, ky është Mosuli i ri që do të ndërtohet (FOTO LAJM) Një arkitekt që shpreson të rindërtojë Mosulin e shkatërruar nga lufta, ka propozuar një sërë urash mahnitëse 3D të që d
ISIS publikon një incizim të liderit të tyre al-Baghdadi Militantët e të ashtuquajturit “Shteti Islamik” kanë publikuar një audio incizim që duket se është i liderit të tyre, Ab
Specialët irakianë hedhin nga shkëmbinjtë terroristët e ISIS-it (VIDEO) Qeveria irakiane ka njoftuar se po heton një video incizim ku shihet ushtarët irakianë duke vrarë terroristët e ISIS-it
“Luani i Mosulit”, luftëtari i infiltruar që futi në kurth ISIS-in Një ushtar në një mision të rrezikshëm për të mbledhur informacione të rëndësishme brenda “Shtetit Islamik”. Jo vetëm ka
Qeveria irakiane nis hetimet për videon e vrasjeve nga shkëmbi në Mosul Qeveria e Irakut, ka thënë se është duke hetuar një video e cila duket se tregon trupa që vrasin militantë të dyshuar të
Si i mbijetoi luftës në Mosul i mituri që u fsheh në një bodrum për 20 ditë (VIDEO) Lufta në Siri ka prekur edhe fëmijët e pafajshëm. Një djalë i vogël është gjetur pas 20 ditësh brenda një bodrumi ku ish
Kryeministri irakian shpall fitoren ndaj ISIS-it në Mosul Kryeministri irakian ka shpallur fitoren ndaj “Shtetit Islamik” në Mosul të hënën, tre vjet pasi militantët pushtuan qyt
U fsheh nga lufta në Mosul, djaloshi qëndron 20 ditë i plagosur në një podrum (VIDEO) Janë shfaqur pamjet prekëse të një djaloshi i cili kishte qëndruar i plagosur për 20 ditë me radhë në një bodrum në Mos
Ushtria irakene feston mposhtjen e ISIS pas marrjes së Mosulit (VIDEO) Pozitat e të ashtuquajturit “Shtetit Islamik” në qytetin e Mosulit, në Irak, po bien njëra pas tjetrës dhe trupat qeveri
Tkurret ndikimi i ISIS-it në Mosul Forcat qeveritare në Irak kanë depërtuar në zonën e militantëve të “Shtetit Islamik” në Mosul, duke ua zvogëluar kështu
Gruaja në Mosul hedh veten në erë mes turmës Një grua ka kryer një sulm vetëvrasës duke shpërthyer një bombë në një turmë të madhe njerëzish në Irak. Banorët ishi
Mosulin e gjen Bajrami për herë të parë pa ISIS-in (FOTO LAJM) Njerëzit në qytetin irakian të Mosulit e kanë festuar sot Fitër Bajramin për herë të parë pa të ashtuquajturin “Shtetin
ISIS shkatërron xhaminë e famshme në Mosul Ministria e Mbrojtjes e Irakut tha se militantët e Shtetit Islamik kanë hedhur në erë xhaminë Grand Al-Nuri në Mosul dhe
ISIS hedh në erë xhaminë simbol në Mosul ISIS ka shpërthyer xhaminë e madhe të "al-Nuri" në Mosul, njoftuan këtë të mërkurë forcat irakene. Xhamia ishte vendi
Skena që nuk i keni parë kurrë nga lufta e irakianëve kundër ISIS (VIDEO) Beteja për qytetin irakian të Mosulit po hyn në fazën përfundimtare dhe më sfiduese. E teksa Shtetet e Bashkuara të A
SHBA-të vrasin gabimisht 105 civilë nga sulmi ajror në Mosul Të paktën 105 civilë kanë humbur jetën si pasojë e një sulmi ajror të Shteteve të Bashkuara në qytetin verior irakian, M