999 rezultate për

moshuarit

Fëmijët nxjerrin jashtë shtëpisë prindërit, të moshuarit përlotin me fjalët (VIDEO) Një rast shumë i dhimbshëm ka ndodhur në Korcë, ku si pa të keq, fëmijët kanë nxjerrë prindërit e tyre nga shtëpia, duke
Mos e teproni! Kjo është sasia e optimale e mjaltit që duhet të hanë të moshuarit dhe fëmijët Vlerat e mjaltit janë të veçanta për të gjitha moshat, duke filluar që nga fëmijët deri tek të moshuarit. Mjalti është
Torturonin të moshuarit, shkatërrohet banda shqiptare në Itali Vetëm një ditë më parë në Itali u shkatërrua një bandë shqiptare e akuzuar për vjedhje. Ama detaje të reja janë bërë
I ve prej 22 vitesh, të moshuarit i paralizohet vajza “Vetmia është e keqe për burrin”. Këto janë fjalët e pikëllimit të një 80-vjeçari nga Elbasani, i cili prej 22 vitesh je
Këto shenja tregojnë se vdekja po afron Humbja e shqisës së nuhatjes është një shenjë që tregon se vdekja po afron. Sipas një studimi të ri, të moshuarit që
Bënë për spital të moshuarit, familja shkodrane përfundon në komisariat Policia ka shoqëruar në komisariat një familje të tërë shkodrane. Pjesëtarët e familjes në fshatin Zogaj janë shoqër
Grabiti banesen e të moshuarit, arrestohet 22-vjeçari Policia ka vënë në pranga autorin e dyshuar të grabitjes së banesës së 78-vjeçarit H.Sh., më 11 mars në fshatin Biranj t
Qelizat e trurit zhvillohet dhe tek të moshuarit Një studim i realizuar së fundmi ka treguar se personat në moshë të thyer mund të zhvillojnë qeliza të trurit njëjtë si
Veliaj dhe këngëtarja Eli Fara drekë për të moshuarit dhe personat në nevojë Dita e sotme ishte shumë e veçantë për të gjithë të moshuarit dhe personat në nevojë që frekuentojnë mensën sociale të K
E qëlloi pronari grek me armë, shqiptari habit me deklaratën Dy ditë më parë, një 28-vjeçar shqiptar dhe një 18-vjeçar grek hynë në shtëpinë e të moshuarit në Glyfada të Athinës me
Shkrumbohet banesa e të moshuarëve në Durrës, lëndohet zjarrëfikësi Një apartament në lagjen numër 17 në qytetin e Durrësit është përfshirë nga flakët. Nga aksioni për të shpëtuar të mo
Edhe të moshuarit në Prishtinë do të kenë vendin e tyre për t'u kënaqur Megjithëse është vonuar disa muaj, Qendra Kulturore-Sociale për të Moshuar në lagjen “Tophane”, është gati për t’u hapur
4 grabitje brenda ditës, të moshuarit i merret çanta me lek Ditën e sotme janë shënuar 4 grabitje. Mësohet se grabitja e rradhës ka ndodhur në Tiranë pak orë më parë. Personat e
Smartfonët zëvendësojnë kujdestarët për të moshuarit Smartfoni mund të lehtësojë së shpejti mbajtjen në shtëpi të të moshuarve duke paralajmëruar të afërmit apo personelin m
Dalin emrat, kush janë hajdutët që terrorizuan të moshuarit në Shkodër Vetëm pak orë pas ngjarjes, janë vënë në pranga dy hajdutët që terrorizuan dhe grabitën banesën e çiftit të moshuar në S
Të moshuarit tregojnë tmerrin: Hajdutët i njohim sepse nuk ra alarmi Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur në Dajç të Shkodrës dhe auto
Pasagjeri lëshonte gazra gjatë udhëtimit, aeroplani bën ulje emergjente Pasagjerët e një aeroplani që po udhëtonin me kompaninë Transavia Airlines HV6902 nga Dubai në Amsterdam kanë përjetuar
Terapi me kafshë shtëpiake për të sëmurët me Alzhaimer Për herë të parë Në Mantova, po aplikohet një praktikë e re dhe shumë e veçantë për të ndihmuar personat që vuajnë nga s
S'ka kush të kujdeset për të moshuarit në Gjermani, kërkohen punëtorë nga jashtë Në Gjermani po bëhet gjithnjë e më akut problemi i kujdesit shëndetësor për të moshuarit. Ende mund të mbushen boshllëqe
Të moshuarit i gjenden 138 kg kanabis në shtëpi, deklaron se s'e di nga kanë ardhur Një të moshuari i është zbuluar një sasi e konsiderueshme kanabisi në zonën e Kurveleshit në Tepelenë. Bëhet fjalë p