999 rezultate për

molliqaj

Molliqaj: VV e gatshme për zgjedhje të parakohshme Lëvizja Vetëvendosje!, deklaron se dëshiron që në Kosovë të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Deklarata e
VV paralajmëron demonstratë Lëvizja Vetëvendoasje do të shfrytëzojë të gjitzha kapacitet e nëvojshme për të kundërshtuar ratifimin e saj në kuvend.
Molliqaj kërkon sqarime nga RTK-ja Sekretari organizativ i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Dardan Molliqaj ka reaguar të premten në lidhje me një delaratë të Asoc
Vetëvendosje paralajmëron protestë Nëse pala e Kosovës në bisedimet me Serbinë në Bruksel pranon që Kosova të përfaqësohet me fusnotë në nismat rajonale, k
Bekim Haxhiu po shpifë Pasi që Lëvizja “Vetëvendosje” paraqiti dhjetë pyetje legjitime mbi takimet mes kryeministrit të Kosovës dhe presidentit
Policia shfrytëzoi temperaturat, prandaj nuk ndërhyri “Dje qytetarët dëshmuan se nuk i frikësohen Qeverisë së Kosovës” kështu ka deklaruar sot, sekretari organizativ i VV-së,
Vendimet e Kuvendit nuk diskutohen, zbatohen Lëvizja Vetëvendosje deri tani nuk ka treguar interesim që të angazhohet në bisedime, të cilat do të mund të çonin drejt
Aktivistë nga Shqipëria i bashohen “Vetëvendosjes” Autobusët nga Tirana nisen në datën 14 janar, në ora 7:00 të mëngjesit, në sheshin “Skënderbej”, para Pallatit të Kultur
Vetëvendosje: Ishin Glauku dhe Liburni Sekretari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj ka konfirmuar pjesëmarrjen e aktivistëve të kësaj lëvizjeje në aksion