999 rezultate për

molle

Çfarë i ndodh fytyrës nëse e lani me uthull molle Uthulla e mollës është një nga produktet më të mira për lëkurën. Aplikimi i saj në trajtimet e lëkurës po bëhet gjit
Çaj me mollë të freskëta Si gjithnjë, në të mirë të shëndetit e famlijes, Edi Gogu sugjeron këtë çaj që, përveçse është një rit që i mbledh famli
Bukë me mollë për një mëngjes të shëndetshëm Bukë e ëmbël me mollë dhe kanëllë ashtë ajo që ju duhet për një mëngjes të shëndetshëm dhe plot energji. Provoni ta gatu
Këto dy mënyra do t'ju zgjojnë në mëngjes pa ndihmën e kafes Nëse nuk je adhuruese e kafes, është e vështirë të ndihesh e zgjuar pa goditjen që të jep kafeina, për të cilën shumica
Si të trajtoni të vrarat nga këpuca në kushte shtëpie Duhet ta pranojmë që sandalet dhe këpucet pranverore kanë një minus të madh: flluskat që formohen në shputat e këmbëve.
Zhdukni celulitin me këtë përbërës vetëm për 30 ditë Uthulla e mollës është një ilaç i shkëlqyer dhe shumë efektiv se si te heqim celulitin. Ajo përmban minerale esencialë s
Ja si të zhdukni celulitin me uthull molle! Përbërja dhe futja e disa ushqyesve ndihmë në uthullën e mollës mund të zvogëlojë pamjen e celulitit. Estrogjeni dhe
Si të përgatisni uthullën e mollës në shtëpi Si në rastin e lëngut të mollës, edhe uthulla prej saj, duhet të jetë organike, e pafiltruar dhe jo e pasterizuar. P
Mollët tanimë do të përdoren edhe për të krijuar aparate dëgjimi Një biokimist kanadez ka deklaruar se se ai ka gjetur mënyrën më ekonomike për të bërë impiante për persona me probleme
Dyshja perfekte e dimrit, mollë dhe kanellë Ky dimër mund të ëmbëlsohet shumë thjesht, vetëm me dy përbërës, të ëmbël dhe aromatikë. Mollët janë frytet e mira të kë
Molla, fruti që forcon shëndetin dhe zgjat jetën Molla konsiderohet si fruti që u jep energji indeve dhe ndihmon për të mbajtur fizikun në formë të mirë, pasi është shum
15 Arsye më shumë që të përdorim uthullën e mollës çdo ditë Përdorimi dhe konsumimi i uthullës së mollës çdo ditë është diçka që të gjithë duhet të fillojnë ta praktikojnë menjëher
7 përdorimet kozmetike të uthullës së mollës Përdorimi i uthullës së mollës në fushën e kozmetikës, është e njohur prej kohësh. Për sa i përket kujdesit të lëkur
Keni dëgjuar për çajin e mrekullueshëm të mollës? Ja vlerat që ka Molla jo pa qëllim quhet “fruti i artë”, pasi jo vetëm që përdoret si frut freskues, por shërben edhe për përgatitjen e
Efektet kuruese të mollës për sëmundjet e zemrës Molla është sinonim i vitalitetit dhe shëndetit. Mrekullia tjetër e mollës si frut, është që atë mund ta hash në çfar
Eliksiri i dobësimit gjendet në kuzhinën tuaj Nëse nuk e keni akoma në kuzhinën tuaj, duhet ta blini menjëherë. Është e pasur me vitaminat E, A dhe P, magnez, hekur,
Disa fakte interesante rreth ushqimeve Dita jonë përfshin aktivitete të ndryshme, por një kohë relativisht të gjatë dhe rëndësi goxha të madhe i japin ushqimit
Mrekullia e uthullës së mollës për një trup të shëndetshëm Nëse po përpiqeni të humbisni disa kile, është koha të nisni të përdorni uthullën e mollës. Studimet kanë treguar se
Konsumoni një mollë jeshile në ditë, për një jetë të shëndetshme Një mollë në ditë mban larg doktorin por një mollë jeshile në ditë ju bën të mos keni kurrë nevojën e një doktori. Kë
Letra e "poetit të muzikës" që i shkruajti muzës së tij në prag të vdekjes Leonard Cohen, i quajtur poeti i muzikës, është ndarë nga jeta. Në korrik, ai i shkruaji një letër të fundit, shumë pr