999 rezultate për

molle

Molla, fruti që forcon shëndetin dhe zgjat jetën Molla konsiderohet si fruti që u jep energji indeve dhe ndihmon për të mbajtur fizikun në formë të mirë, pasi është shum
15 Arsye më shumë që të përdorim uthullën e mollës çdo ditë Përdorimi dhe konsumimi i uthullës së mollës çdo ditë është diçka që të gjithë duhet të fillojnë ta praktikojnë menjëher
7 përdorimet kozmetike të uthullës së mollës Përdorimi i uthullës së mollës në fushën e kozmetikës, është e njohur prej kohësh. Për sa i përket kujdesit të lëkur
Keni dëgjuar për çajin e mrekullueshëm të mollës? Ja vlerat që ka Molla jo pa qëllim quhet “fruti i artë”, pasi jo vetëm që përdoret si frut freskues, por shërben edhe për përgatitjen e
Efektet kuruese të mollës për sëmundjet e zemrës Molla është sinonim i vitalitetit dhe shëndetit. Mrekullia tjetër e mollës si frut, është që atë mund ta hash në çfar
Eliksiri i dobësimit gjendet në kuzhinën tuaj Nëse nuk e keni akoma në kuzhinën tuaj, duhet ta blini menjëherë. Është e pasur me vitaminat E, A dhe P, magnez, hekur,
Disa fakte interesante rreth ushqimeve Dita jonë përfshin aktivitete të ndryshme, por një kohë relativisht të gjatë dhe rëndësi goxha të madhe i japin ushqimit
Mrekullia e uthullës së mollës për një trup të shëndetshëm Nëse po përpiqeni të humbisni disa kile, është koha të nisni të përdorni uthullën e mollës. Studimet kanë treguar se
Konsumoni një mollë jeshile në ditë, për një jetë të shëndetshme Një mollë në ditë mban larg doktorin por një mollë jeshile në ditë ju bën të mos keni kurrë nevojën e një doktori. Kë
Letra e "poetit të muzikës" që i shkruajti muzës së tij në prag të vdekjes Leonard Cohen, i quajtur poeti i muzikës, është ndarë nga jeta. Në korrik, ai i shkruaji një letër të fundit, shumë pr
Uthulla e mollës, aleati më i ri i bukurisë femërore A e dini se uthulla e mollës është një aleat i fortë për bukurinë dhe shëndetin? Procesi i fermentimit të lëngut të
Ja si ta përdorni mollën për të rënë në peshë Cdo diete e cila ka për qëllim rënien e shpejtë nga pesha dhe në mënyrë të shëndetshme, ka si pjesë të saj dhe mollën si
Katër arsye pse duhet të pini çdo ditë uthull molle Uthulla është shumë e rëndësishme për shëndetin, dhe pse mund të shijojë pak çuditshëm në fillim, të mirat që ofron janë
Një mollë në ditë eviton zhvillimin e 5 llojeve të kancerit Hulumtuesit shkencor kanë zbuluar se personat që hanë të paktën 1 mollë në ditë janë pak të rrezikuar të preken nga kanc
Policia nis të shfarosë kanabisin në Qafë Mollë Uniformat blu kane nisur asgjesimin e disa parcelave me kanabis në malësitë e Tiranës, e cila u zbulua rastësisht nga ga
"Kaubojsi": Jam si kokra e mollës, s'më ka dhunuar njeri! Pas lajmit që qarkullonte në media se ishte dhunuar deputeti Eduart Ndocaj, vetë ai e ka mohuar këtë gjë me anë të një s
Ja si fillohet ushqimi te bebet Foshnjat janë gati për të filluar ushqim të zakonshëm në periudhën nga 4-6 muaj, vetëm dhe vetëm kur paraqesin shenjat e
Një mollë e kuqe rregullon sistemin imunitar Molla ju ndihmon shumë për të përmirsuar sistemin e tretjes, për parandalimin e kolesterolit, për të kontrolluar peshën
Kovragasit "sikletosin" Thaçin, ja si e pritën në "Ditën e Mollës" Banorët e Kovragës duket se e kanë vënë në "siklet" presidentin e Kosovës Hashim Thaçin, gjatë vizitës së tij për "Ditën
Mësoni të mirat që kemi nga konsumimi i lëngut të mollës Nëse akoma jeni në kërkim të një ilaçi për zgjidhjen e problemeve të kapsllekut atëherë mund të provoni lëngun e mollës.