999 rezultate për

mogherini

Weber për shkëmbimin e territoreve: Thaçi donte amnisti për vete, Mogherini falsifikoi procesin “Shkëmbimi i territoreve po diskutohet sepse Federica Mogherini e falsifikoi procesin që të mbajë punën e saj, ndërsa Ha
Haradinaj tregon momenti kur Mogherini u tensionua, anuloi konferencën Kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj në një takim me strukturat e partisë në Rahovec, ka shpalosur detaje nga takime
Mogherini: Ka progress në negociatat Kosovë-Serbi, përtej vështirësive Shefja e diplomacisë euroiane Federica Mogherini deklaroi se pavarësisht nga vështirësitë, ka pasur progres në negociata
Mogherini dhe Hahn: Kundër dhunës Shefja e Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian Federica Mogerini dhe komisioneri Johannes Hahn kanë reaguar për zhv
Sllovenia i kërkon Mogherinit të mos tentojë ndarjen etnike Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, është takuar sot me përfaqësuesen e lartë të Brukselit, Federica Moherinin, ku kan
Mogherini e prerë: S'ka dialog pa u hequr taksa Shefja e politikës së Jashtme e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, tha të hënën se nuk do të thërrasë raund të ri b
Mogherini telefonon Vuçiçin, kanë vetëm kërkesa ndaj Kosovës Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, dhe Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federica Mogherini, kanë zhvilluar një bisedë
Haradinaj komenton takimin e Shpendit dhe Limajt me Mogherinin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vizituar Doganën e Kosovës, me ç’rast ka thënë se dogana ka mbledhur për bux
Mogherini flet për takimin me ekipin negociator, hallin e ka te taksa Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka folur pas takimit që pati sot në Bruksel me ekipin sh
Shpend Ahmeti jep detaje nga takimi me Mogherinin Ka përfunduar takimi i ekipit negociator me Federica Mogherinin, Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian. Pas tak
Shpend Ahmeti dhe Limaj takohen sot me Mogherinin Delegacioni shtetëror për bisedime me Serbinë i kryesuar nga Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti do të takohen sot me shefen
Të pagjeturit, tema kryesore në takimin e ekipit negociator me Mogherinin Ekipi shtetëror për dialogun, i kryesuar nga Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, pritet të takohet më 8 janar në Bruksel me
Zbardhet emri i zyrtarit amerikan që pritet të zëvendësojë Mogherinin Zëvendës ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, pritet të jetë personi që do të përfshihet për misionin e paj
Vuçiç dhe Mogherini sërish kërkojnë nga Kosova që të heqë taksën Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, ia ka përsëritur edhe përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherinit, atë
Mogherini mbledh sot në Bruksel krerët e Ballkanit Perëndimor Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ditën e sotme parashikohet që të mbl
Mogherini: E ardhmja e Serbisë është në BE Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka deklaruar sot në Bruksel se është optimiste se kur ësh
Kosovarët e quajnë qesharake ofertën e Mogherinit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, vazhdon t’i qëndrojë stoikisht vendimit për taksën prej 100 për qind ndaj prod
Partia e Haradinajt godet Mogherinin: Nuk je e paanëshme, largohu Akuzat ndaj Federica Mogherinit dhe Johanes Hahn pas zhvillimeve të fundit po vazhdojnë. Deputeti i AAK-së, Muharrem
Milaimi e zbulon pse u trondit Mogherini Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka e ka përgëzuar kryeministrin Haradinaj për qëndrimet dhe vendosmërinë e tij
Mogherini fton liderët e Ballkanit Perëndimor, nga Kosova merr Thaçin Presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç, u kanë dalë mjaft punë me njëri-tjetrin këto dit