999 rezultate për

modi

Ushqimet që nuk duhet t'i ngrohni kurrë në mikrovalë (FOTO LAJM) E shpikur për herë të parë në vitet 1940, mikrovala është kthyer në një nga pajisjet më kryesore të kuzhinës. Ndërsa
Infektohet personeli në QSUT, mjeku: Asnjë tampon nuk është bërë Pesë punonjës të Shërbimit të Hemodializës në Qendrën Spitalore “Nënë Tereza” kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Laj
Ushqimet që nuk duhet t'i ngrohni kurrë në mikrovalë (FOTO LAJM) E shpikur për herë të parë në vitet 1940, mikrovala është kthyer në një nga pajisjet më kryesore të kuzhinës. Ndërsa
Benzema: Me Ronaldon modifikova stilin e lojës Ishte folur shpesh se Cristiano Ronaldo është një lloj “kanibali” i cili dëshiron që një repart apo një skuadër e tërë t
Amerikanët lëshojnë 750 milionë mushkonja të modifikuara gjenetikisht në natyrë! Arsyeja do t’ju shokojë! Autoritetet lokale të Florida Keys më në fund, pas një dekade, kanë aprovuar një plan për lirimin e 750 milionë mushkonj
22 vjeçari ''hap thesin'': Vidhnim makina dhe i modifikonim te servisi i Besmirit, e ekzekutuam për paratë 22 vjeçari Klevis Alla ka vendosur të japë detaje të tjera, të cilat i japin dritë ekzekutimit mafioz të dy vëllezërve n
Artan Hoxha zbulon "Trekëndëshin e Bermudës" në Shqipëri ku zhduken autorët pas çdo vrasjeje Gazetari Artan Hoxha ka theksuar nw ABC News se burime pranë policisë i kanë pohuar se viktimat e Durrësit, vëllezërve H
Upss! Media britanike thumbon keq Encën duke publikuar fotot: Modifikim ekstrem! (FOTO LAJM) Enca është një ndër këngëtaret më të komentuara në Shqipëri, për hitet e saj, projektet e reja por jo vetëm. Duke që
"Koronavirus rapsodi", komediani modifikon këngën legjendare të grupit Queen (VIDEO) Kohët e fundit, një 17-vjeçar krijoi një faqe në internet për të ndihmuar njerëzit të lanin duart siç duhet dhe në mënyr
As gjarpri dhe as lakuriqi i natës, koronavirusi vdekjeprurës u modifikua nga njeriu në laborator? Koronavirusi, i njohur ndryshe edhe si "nCoV-2019" aktualisht është kthyer në një rrezik që po gllabëron me hapa galopan
Lajm i mirë, modifikimi i ADN tek të sëmurët me kancer sjell rezultat pozitiv Kodi gjenetik përcaktohet sipas një alfabeti me vetëm katër shkronja. Të jesh në gjendje të lexosh, studiosh dhe krah
Vendet ideale për t'u ulur në avion Edhe pse kur arrini në destinacion pasi keni udhëtuar me avion doni ta falënderoni me zemër shpikësin e avionit që ju dh
Vritet me thikë një fëmijë në kampin e refugjatëve në Greqi Një i vdekur, një i plagosur rëndë dhe një tjetër i plagosur lehtë, janë viktima të cilët kanë mbëtur gjatë përleshjes q
Ylli i Interit merr urimin e veçantë nga bjondja bukuroshe (FOTO LAJM) Futbollisti i Inter Stefano Sensi festoi ditëlindjen ku në datën 5 gusht ai mbushi 24 vjeç. Përveç urimeve nga shokët
Flluska e ndërtimeve pa kriter largon pushuesit nga Shëngjini, bien çmimet e akomodimit Shëngjini është bregdeti më i afërt për shqiptarët e Kosovës, pasi nga Prizreni te plazhet e Ranës së Hedhun duhen vetëm
Ndërron jetë politikania e njohur (FOTO LAJM) Ka ndërruar jetë në moshën 67 vjeçare politikanja veterane indiane Sushma Swaraj. Ajo ndërroi jetë në New Delhi pas një
Jo të gjithë e provuan, sfida e plakjes acaron keq moderatoren shqiptare (FOTO LAJM) Prej disa ditësh rrjetet sociale janë pushtuar nga imazhe të modifikuar me filtrat e aplikacionit “FaceApp”. Po ashtu ed
I penduari i grabitjes në Rinas "hap sërish barkun": Kështu e modifikuam makinën Alkond Bengasi,është një prej grabitësve të Rinasit i cili është marrë sërish në pyetje ku ka treguar përpara grupit het
Kush janë maoistët që vranë 16 ushtarë indianë Zyrtarët indianë kanë njoftuar se shpërthimi i një bombe në një automjet që po bartte anëtarë të forcave paramilitare të
Flet pronari i servisit ku u modifikua "Hetimi Tatimor" Detaje të reja zbulohen në lidhje me supergrabitjen e Rinasit të ndodhur më 9 prill në pistën e aeroportit të Rinasit ku