999 rezultate për

mjete

Aksident i frikshëm në Fier, përplasen 2 automjete (FOTO LAJM) Një aksident automobilistik ka ndodhur në orët e vona të ditës së djeshme në Fier. Mbrëme reth orës 23 në lagjen Afri
Tapë në timon dhe pa leje drejtimi, ndalohen 13 persona në Tiranë 13 drejtues mjetesh janë arrestuar në orët e fundit, nga këta 6 për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe 7 për drejtim
Arrestohen tre shqiptarë në Zvicër me 3 milionë euro 'të bardhë' Tre shqiptarë janë arrestuar në Zvicër me 12 kg kokainë me vlerë 3 milionë euro. Të arrestuarit janë 23, 29 e 39 vje
Schieb: Nuk do të ndryshohet formati i dialogut Kosovë-Serbi, kush ndërmjetëson mbasadori i Gjermanisë në Beograd, Thomas Schieb, ka thënë se formati i dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit do të
Përleshje me mjete të mprehta në lokal, ndalohen 2 vëllezër shqiptarë në Itali Dy vëllezër shqiptarë janë kapur dhe shoqëruar në polici, pasi u përfshinë në një sherr me mjete të mprehta në ambjentet
Aksion i Task Forcës së Transportit Rrugor, në një javë bllokohen 20 automjete të tonazhit të rëndë 230 masa administrative gjatë muajit shtator, mbipesha, sistemi i frenimit dhe në shumë raste mungesa e kontrollit tekni
Me makina dhe super motora, kapet në Greqi shqiptari që rekrutonte prosituta bashkë me gruan (FOTO LAJM) Një shqiptar sëbashku me gruan e tij janë prangosur me akuzën trafikim femrash nga vendet e tjera te Evropës me qëllim
Lumi del nga shtrati në Fushë-Krujë, banesa e biznese nën ujë Rruga nacionale Thumanë – Fushë Krujë është bllokuar bllokuar nga dalja e lumit nga shtrati në fshatin Dërven. Mjetet ka
Sa vjeç është fëmija...? Policia i heq patentën prindërve (VIDEO) Policia Rrugore nuk po i kursen gjobat ndaj prindërve që ulin fëmijët të pasiguruar në makina. 20 personave u është pezu
Pakësimi i nxënësve, më pak mjete shkollore u importuan në vitin 2018 (FOTO LAJM) Importet e mjeteve shkollore shënuar për të dytin radhazi rënie, duke u pakësuar me gati 13%. Gjatë 2018-s u importuan r
Njihni shqiptarin që shpik mjete robotike nga mbetjet (VIDEO) Gëzim Morina, një i ri nga një fshat i Kamenicës, mbledh pajisje elektronike në deponi dhe me to ndërton mjete të ndrysh
Përplasen dy makina në aksin Korçë-Pogradec, humb jetën një person, lëndohen 4 të tjerë Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë pasdite në Leshnicë të Korçës. Raportohet se dy makina janë përplasur, e si paso
Plagosje me mjete prerëse në Tiranë, prangoset autori Një ngjarje e rëndë është shënuar në Tiranë kur një përson ka sulmuar me thikë një person tjeter duke e plagosur.
Ronaldo reklamon linjën CR7 në automjete historike (FOTO LAJM) Cristiano Romaldo ka menduar një mënyrë të veçantë reklamimi për linjën e re Fall/Winter 19 të koleksionit të tij. Yl
Aksident në ish-Bllok: Ish-konkurentja e Big Brother përplaset me makinë Mbrëmë në mesnatë ka ndodhur një aksident në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Newsbomb bën të ditur se ngjarja ka ndodhur
Nga panairi më i madh i automjeteve: Makinat e së ardhmes (FOTO LAJM) Frankfurt Auto Show është panairi më i madh në botë i automjeteve. Kompani nga e gjithë bota vijnë aty për të treguar
Si të aromatizojmë çdo cep të shtëpisë me mjete rrethanore Një kuzhinë me shumë erë ushqimi apo një dhomë ku është derdhur parfumi që urrenit, apo në fund të fundit aroma e kuzhin
Arrestimi i tifozëve çekë, reagon Federata e Futbollit të Çekisë Policia e Kosovës arrestoi mbrëmë tetë tifozë çekë, të cilët kishin planifikuar ngritjen e një droni mbi stadiumin "Fadi
6 makinat më të shpejta dhe më të shtrenjta të policisë në botë (FOTO LAJM) Makinat e policisë kanë bërë një rrugë të gjatë. Me kaq shumë automjete të fuqishme në rrugë, është e natyrshme që polic
Zjarr masiv pranë fshatit Cerje në Korçë (VIDEO) Një zjarr masiv ka përfshirë prej dy ditësh pyllin pranë fshatit Cerje të bashkisë Pustec. Flakët kanë djegur një sipërf