999 rezultate për

mjete

Serbia nxjerr ushtrinë në rrugë Serbia po përgatit një paradë të madhe ushtarake me rastin e 100-vjetorit të fitores në Luftën e Parë Botërore. 100 t
Policët civilë bëjnë kërdinë në Tiranë: Çfarë ndodhi dje (VIDEO) Ashtu siç ishte paralajmëruar, prej disa ditësh në Tiranë janë duke patrulluar policë civilë për të përmirësuar kushtet
Tapë në makinë dhe kundërshtojnë policët, kapen tre boset në Tiranë Policia e Durrësit ka vijuar kontrollet për mbarëvajtjen e trafikut dhe parandalimin e aksidenteve në fundjavë. Vetëm
Policia kap "mat" të fortët me makina luksoze, bënin gara në mesnatë (VIDEO) Duket se të rinjtë me lekë e kanë gjetur pistën e tyre në kryeqytet për të bërë gara me makina. "Pista" e re është a
"Lidhe rripin Kiki", mesazhi origjinal i Veliajt për drejtuesit e automjeteve Bëhet viral mesazhi i Bashkisë së Tiranes, që fton qytetarët të tregohen të kujdesshëm duke lidhur rripin e sigurimit, t
Aksidentet, Policia Rrugore apel drejtuesve të mjeteve dhe motorëve Pas shtimit të aksidenteve ditët e fundit që përkon edhe me shtimin e fluksit për shkak të turistëve, Policia Rrugore ka
Kapet hajduti që tmerronte serviset e makinave Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh, ka njoftuar se mbrëmë ka arrestuar një person në fshatin Gllamnik të Podujev
109 mijë makina ilegale në Kosovë Qytetarët e Kosovës kanë mbi 109 mijë automjete të paregjistruara dhe kjo është shifër shumë e lartë në vend. Sami Ma
I dehuri plagos me mjete të forta 43 vjeçarin në Shkodër Një person i dehur ka plagosur me mjete të forta një 43-vjeçar në Shkodër. Më pas ai është përpjekur ti largohet pol
Tre të rinjtë masakrojnë me mjete të forta 23 vjeçarin në Kukës Tre të rinj janë vënë në prangat e policisë pasi kanë rrahur me sende të forta një 23 vjeçar nga Kukësi. Ky i fundit
Shkon në 81 numri i viktimave: Greqia akoma nën flakë Ka shkuar në 81 viktima dhe 187 të lënduar nga zjarret që nisen tre dite me parë, 1000 shtëpi të djegura dhe 300 makina.
Paguhen 1 mijë e 126 persona që punuan në zgjedhje Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se gjatë këtyre ditëve ka dërguar në Ministrinë e Financave listën për pagesë të
40 vjeçari i ngacmoi gruan, 36 vjeçari plagoset me mjete të rënda Një 40 vjecar ka përfunduar në prangat e policisë në Skrapar pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një vajzë 24 vjeca
Nis rehabilitimi i Unazës së Mesme për automjetet dhe shtimi i korsive për biçikletat Bashkia e Tiranës ka nisur projektin për rehabilitimin e Unazës së Mesme, me qëllim përmirësimin e sistemit të qarkullim
Kërkohet shtyrja e ligjit për makinat e përdorura Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë me anë të një komunikate për media shpreh shqetësimin lidhur me ndryshimin e Ligjit nr
Aksioni i policisë rrugore në Durrës, 14 drejtues mjetesh në pranga Aksioni i policisë rrugore është përqendruar këtë fundjavë në qytetin e Durrësit dhe në rrugët që lidhin këtë qytet me z
Policia e Durrësit ka një mesazh të rëndësishëm për pushuesit Pushimet kanë fillur dhe çdo fundjavë qytetarët dynden drejt plazhit të Durrësit. Edhe sot si e dielë e mesit të korr
Shqiptarët e Kosovë, rekord hyrjesh në Morinë Temperaturat e larta kanë shtuar fluksin e shqiptarëve të Kosovës që udhëtojnë drejt bregdetit të Shqipërisë. Vetëm në
Merkel paralajmëron uljen e taksave për automjetet Kancelarja gjermane, Angela Merkel theksoi sot se do të ishte e gatshme të parashikonte një ulje të përgjithshme të taks
Policia surprizon shoferët në 3 të mëngjesit: Pezullohen 13 patenta (VIDEO) Policia Rrugore e Tiranës gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm në aksin Tiranë- Durrës, ka konstatuar në disa shkel