999 rezultate për

mizore

Mizore: Ja si i godet polici maqedonas emigrantët (VIDEO) Një tjetër mizori dhe dhunë e policisë maqedonase ndaj emigrantëve është shënuar në Maqedoni. Një polic shihet në një
Fjalët e fundit të 15 vrasësve më mizorë që ka njohur historia (FOTO LAJM) ​Historia njerëzore ka njohur shumë vrasës të frikshëm dhe çnjerëzor, të cilët kanë marrë jetë njerëzish në mënyra
Mizore, ja çfarë i bëjnë dhisë në Nepal (FOTO LAJM) Një festival i cili zhvillohet në Katmandu të Nepalit është bërë pre e kritikave të mbrojtësve të kafshëve. Festivali i
Mizore, infermierët rrahin pacientin me probleme mendore (VIDEO) Dy infermierë të një spitali psikiatrik në Kinë rrahin rëndë një pacient me probleme mendore, duke bërë që ai të ngelet
70-vjet nga masakra mizore e Ladorishtit (FOTO LAJM) Në Ladonisht të Strugës është përkujtuar 70-vjetori i masakrës kundër shqiptarëve në këtë vendbanim. “Ngjarja e 28 te
Refugjatët jetojnë në kushte mizore, "xhihadistët" në luks (FOTO-LAJM) Një milje larg kampit të varfër të refugjatëve Atmeh, aty ku në marsin e vitit të kaluar u kap punëtori humanitar, brita
Të dënuarit e "Monstra" te burgosur në kushte mizore Të dënuarit e rastit "Monstra" vuajnë burgimin në kushte të rënda dhe në ambjente të vogla, ku mezi mund të qëndrojë një
Jahjaga: Do të parandalojmë terrorizmin Presidentja Jahjaga ka takuar krerë të institucioneve të sigurisë në vend, me qëllim që të mund të ketë masa më të rrept
Gjërat “mizore” që bëjnë femrat Pavarësisht asaj se janë të njohura si gjinia e butë, femrat shpesh dinë të jenë shumë mizore ndaj meshkujve. Ekspertët
Të mbash foshnjen në këtë mënyrë është mizore! Nënat të cilat i mbajnë bebet e tyre me fytyrë përpara janë egoiste dhe mizore- thotë një eksperte në shëndetin e fëmijë