999 rezultate për

mite

Franca paralajmëron Italinë: E ardhmja në Europë, paguani detyrimet Franca paralajmëron Italinë se duhet të respektojë detyrimet e saj, në të kundërt, Eurozona do të vuajë. Ministri france
Mark Marquez nuk njeh limite, fiton edhe në Francë Mark Marquez ka triumfuar përsëri edhe në ndalesën e rradhës ne Le Mans të Francës. Ky ishte suksesi i tretë radhazi
10 zakonet e një çifti të lumtur Çdo çift ka mënyrën e vet të ndërtimit të një marrëdhënie të shëndetshme. Vetëm duke ecur në rrugë apo në klube, rest
Komiteti Olimpik i Evropës në pritje rreth hetimeve për masat ndaj Serbisë Presidenti i Komitetit Olimpik Evropian (EOC), Janez Kocijançiç, ka thënë se organizata e tij nuk do të tolerojë diskrim
Kanë qenë të gjitha gënjeshtra, këto mite i dini gjithë jetës gabim (FOTO LAJM) Ekzistojnë disa mite nëpër botë, gjëra të cilat askush nuk i ka provuar shkencërisht apo nëpërmjet eksperimenteve por që
Godet të dashurin me thikë gjatë intimitetit, 19-vjeçarja çudit me deklaratën e saj (FOTO-LAJM) Zoe Adams, 19-vjeç, është dënuar me burg për 11 vite e gjysmë pasi sulmoi të dashurin e saj 5 herë me thikë në momentin
Zbulohen prapaskenat e marrjes në pyetje të Skënderbeut në UEFA Skënderbeu mbyll seancën dëgjimore në Apelin e UEFA-s për çështjen e dënimit 10-vjeçar dhe 1 milion euro gjobë që Komisi
"Raporte seksuale në zyrat e shtetit", si u zbulua skandali gjatë regjimit komunist (FOTO LAJM) Një dokument i Sigurimit të Shtetit në vitin 1973 ka zbuluar detaje mbi raste skandalesh seksuale gjatë periudhës së kom
Gruevski: Të gjitha dëshmitë, në favorin tonë Në gjykatë sot pala mbrojtëse propozoi dhjetë pjesëtarë të Drejtorisë së gjashtë që kanë qenë pjesë e sigurimit të Gruev
Vazhdon seanca gjyqësore për rastin e Selës Në Gjykatën Penale vazhdon sot seanca e radhës për gjykimin e të akuzuarve për tentim-vrasje të deputetit Ziadin Sela, n
Zgjedhjet ende të pa certifikuar, Komiteti Ekzekutiv vazhdon me mbledhjet Gjykata e Tiranës nuk i ka certifikuar ende zyrtarisht, zgjedhjet e 7 shkurtit në Asamblenë zgjedhore të FSHF, që zgjodh
U sulmuan nga një grup djemsh, vajzat dalin bllof me dëshmitë në polici dy vajzAT që alarmuan policinë se ishin dhunuar dhe qëlluar me thikë nga një grup djemsh, sipas tyre, me dëshmitë e tyre
Shkëndija nuk njeh limite, siguron dhe finalen e Kupës së Maqedonisë Shkëndija e Tetovës nuk njeh limite në kampionatin maqedonas, pasi ka blinduar vendin e parë për tek titulli kampion sku
Japin dorëheqje tre anëtarë të Komitetit për çmimin Nobel Tre anëtarë të Komitetit për ndarjen e Çmimit Nobel për Letërsi kanë dhënë dorëheqje Klas Ostergren, Kyle Espmark dhe Pe
Japin dorëheqjen 3 anëtarë të Komitetit për ndarjen e Nobelit Tre anëtarë të Komitetit për ndarjen e Çmimit Nobel për Letërsi kanë dhënë dorëheqje Klas Ostergren, Kyle Espmark dhe Pe
Presidenti i Komitetit Olimpik i Serbisë kërkon mos shmangen ballafaqimet me sportistët e Kosovës Çdo gjë që po ndodh ditëve të fundit në sportin e Serbisë, ka të bëjë me një sfidë të drejtpërdrejtë me sportistët e Kos
Shkencëtarët zbulojnë pse foshnja lëviz në barkun e nënës Për shumë nëna, ndjenja e lëvizjes së foshnjës në bark është e papërshkrueshme, por përderisa shumica e pranojnë atë si
Shtohen dërgesat e parave nga diaspora në Kosovë Dërgesat nga diaspora, në Kosovë vazhdojnë të paraqesin një prej burimeve kryesore të financimit të konsumit të ekonomiv
Deputetja maqedonase: Nga sot jam shqiptare “Në kordinim të organizuar me VMRO-DPMNE-në, Komiteti Komunal nga partia e tyre në Karposh në krye me kryetarin e këtij
Zaev kërkon të bëhen publike dëshmitë në rastin "Ryshfeti" Publiku të jetë i pranishëm në sallën e gjyqit kur video incizimet të cilat janë dëshmi në procesin gjyqësor “Ryshfeti”