999 rezultate për

mite

Vajzat kosovare të kthyera nga Siria heqin shamitë në shkolla Një problem më vete, të cilin autoritetet përgjegjëse e kishin shqyrtuar para se të merrnin vendimin për rikthimin e kët
Kuvendi i rrikthehet punës, Ruçi: Zëvendësimi i deputetëve riktheu legjitimitetin Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka mbajtur fjalimin hapës të sesionit të ri, ku nuk la jashtë vëmendjes edhe zëvendësimin e
Disa mite rreth dashurisë që njerëzit ende i besojnë Mitet janë padyshim shumë vështirë për t’i zhdukur. Ne zakonisht besojmë në gjëra që nuk kanë asnjë lloj fakti
Një mollë në ditë mban doktorin larg? Mjekët zbulojnë të vërtetën e miteve të ushqimit Ekzistojnë disa mite rreth ushqimit, të cilat i besojmë që fëmijë. Por sa të vërteta janë? Mjekët janë kontaktuar nga Da
Conte: Ka një diferencë me Napolin dhe Juventusin por nuk vendos limite, tani nis rrugëtimi jonë Antonio Conte ka folur në konferencën e parë për shtyp para nisjes së kampionatit. Zikaltërit do të startojnë ditën e ne
Majlinda Kelmendi do të bëhet me statujë, reagon edhe Komiteti Olimpik i Kosovës Lajmi i madh se Majlinda Kelmendi do të bëhet me statujë është mirëpritur nga gjithë adhuruesit sportit në Kosovë, duke
Këto janë mitet e gabuara për rrezet e diellit Ndonjëherë dëshira për të marrë rreze sa më shpejt dhe për një periudhë të shkurtët kohore, na bënë të kryejmë disa gabi
Basha takon kreun e Komitetit Amerikano-Hebraik: Në vend të heshtjes vazhdojmë betejën për demokraci Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar me delegacionin e Komitetit Amerikano- Hebraik. Basha shprehet se gjatë takimit
Këto janë 5 "mitet" e gabuara për raportin e grave me seksin Për to seksi është më pak i rëndësishëm, gratë janë më të orientuara nga romantizmi, gratë nuk bëjnë seks pa dashuri...K
"Selfie" që shkuan në ekstremitet (FOTO LAJM) Në ditet e sotme, një aparat fotografik apo thjesht të paturit një aparat celular mund tiu beje një fotograf të përkryer
Komiteti i Helsinkit kritikon ligjet kundër medias: AMA nuk është e pavarur Komiteti u shpreh në një blog mbi projektligjet e shumëdebatuara, të prezantuara nga qeveria si “paketa anti-shpifje”, d
Emigrantët pasurojnë Kosovën, mbi 800 milion euro të dërguara vitin e kaluar Trendi i dërgesave të parave nga diaspora kosovare apo remitencave ka shënuar rritje viteve të fundit. Paratë e mërgimta
10 mitet e rreme të opozitës për 30 Qershorin! Nga Alfred Peza Nga momenti i djegies së mandateve të deputetëve të saj, e në vijim, e gjithë propaganda e “Op
Bregu: Jepini Ballkanit një shans të tregoj se ç’mund të bëjë! "Investimet nga BE dhe eksportet e saj në rajon zënë mbi 70% të volumit. Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit për Bashkë
Drogë, pije dhe seks pa limit...kroçera që skandalizoi Mesdheun (FOTO LAJM) Nuk kishte limite për asgjë. Më lehtë gjeje drogë se sa një pije. Persona që kishin abuzuar me pijen shihje kudo, madje
Shpresat rrëmbejnë një pikë në Turqi, gol në limite (VIDEO) Shpresat e Shqipërisë kanë marrë një pikë mjaft të rëndësishme në një transfertë të vështirë, në Turqi. Shqipëria kal
7 mite të pavërteta rreth seksit Nëse duam të kemi një jetë të mirë seksuale, duhet të heqim qafe disa mite të vjetar rreth tij”. Kështu shprehet ekspert
Spiropali xhelozohet nga intimiteti i letrave Rama-Basha dhe i dërgon mesazh Berishës (VIDEO) Elisa Spiropali i ka çuar një mesazh sot ish-kryeministrit Berisha pas deklaratës së opozita nuk do të lejojë zhvillimin
7 mite dhe fakte rreth kontracepsionit modern Mit: Të marrësh kontraceptivë oralë do të thotë të luash me hormonet. Fakt: Kontraceptivët oralë nuk bë
Bie padia e PD, partia e Patozit do të futet në zgjedhje Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e Partisë Bashkimi Demokrat për të çregjistruar nga zgjedhjet e 30 qershorit Partinë